niedziela, 29 września 2024 23:18
Sport:

5. kolejka GLH: Pierwsza porażka Dualtechu

Do trzech stopniała liczba niepokonanych drużyn w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2013/2014. Pierwszej porażki doznał Dualtech. Od dna odbili się zawodnicy Ave Krzywda. Na czele tabeli bez zmian ? Impreza przed Weekendem. Drugie zwycięstwo z rzędu, po trudnym początku ligi, odnieśli zawodnicy Granatów. Komplet punktów nie był łatwy do wywalczenia, bo po pierwszych 20 minutach to Wisła prowadziła 3:0. Po przerwie wysokie umiejętności pokazał Cezary Jóźwicki. ?Pekpol? trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a koledzy dołożyli jeszcze dwa trafienia.

23.12.2013 07:42
Nauczyciele ponownie w czołówce

Drużyna spod szyldu Związku Nauczycielstwa Polskiego Garwolin potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. W Praszce na Opolszczyźnie nauczyciele z powiatu zdobyli srebrny medal II Ogólnopolskiego Turnieju Pracowników Oświaty w Halowej Piłce Nożnej. Rok temu garwolińska reprezentacja sięgnęła po złoto. W tym do rywalizacji stanęło sześć drużyn. ZNP Garwolin źle rozpoczął turniej, odnosząc dwie porażki z Włoszczową (późniejsi zwycięzcy) 2:4 i ZNP Nysa 2:4. Później było jednak zdecydowanie lepiej. Kolejne zwycięstwa z Belframi (4:0), ZNP Praszka (2:1) i Strzelinem (2:1) dały naszym drugie miejsce. Tytuł króla strzelców, podobnie jak przed rokiem, trafił do Dariusza Kasprzaka.

20.12.2013 06:33
Kozienice ostudziły zapały 4CV

KKS Kozienice przerwał passę pięciu zwycięstw z rzędu SPS 4CV. Siatkarze z Garwolina gładko przegrali na wyjeździe 0:3. Dla podopiecznych Jakuba Sokołowskiego było to ostatnie spotkanie w roku.W całym meczu rywale zza Wisły postawili wysokie wymagania III-ligowcowi z Garwolina. ? Graliśmy z zespołem, który jest faworytem ligi. Mają w składzie czterech zawodników z Czarnych Radom, byłych reprezentantów Polski juniorów. Rywale dominowali nad nami fizycznie i taktycznie. Od początku serwowali bardzo mocno. W optymalnej formie może bylibyśmy ugrać z KKS ?półtora? seta ? komentuje z szacunkiem dla przeciwnika trener SPS Jakub Sokołowski.

19.12.2013 16:26
Znamy mistrzów powiatu w koszykówkę

Garwolińskie szkoły zdominowały powiatowe rozgrywki w koszykówkę. Wczoraj rozegrano turnieje finałowe. Wśród dziewcząt triumfowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1, wśród chłopców Szkoły Podstawowej nr 2. Dwa ostatnie mecze mistrzostw powiatu wśród dziewcząt rozegrano w hali przy ul. Żwirki i Wigury. Najpierw pierwszy zespół SP nr 1 wygrał z rówieśniczkami z Michałówki 33:29, później w bratobójczym pojedynku drugi zespół ?Jedynki? ograł pierwszy zespół 53:10. Do klasyfikacji końcowej zaliczono także spotkanie z fazy eliminacji, w którym drużyna SP 1 II pokonała SP Michałówka. Medale i puchary wręczał przewodniczący rady miasta Marek Janiec.

19.12.2013 06:44
4. kolejka GLH: Nowy lider z Sośninki

Cztery drużyny są wciąż niepokonane w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2013/2014. Bohaterem 4. kolejki spotkań był Grzegorz Korycki (Impreza Sośninka), zdobywca 9 bramek w meczu przeciwko Ave Krzywda. Po pierwsze zwycięstwo w lidze sięgnęły łaskarzewskie Granaty. W wyrównanym starciu z Amatorami z Sośninki wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce. W 36. minucie trafienie Mateusza Kępki dało jego drużynie zwycięstwo, a jemu tytuł zawodnika meczu. Na listę strzelców wpisywali się jeszcze m.in. Tomasz Cichecki i Cezary Jóźwicki znani z występów na trawie w Promniku.

17.12.2013 12:05
Młodzicy GTS awansowali do II ligi

Wypełnieniem planu w 100 procentach siatkarski rok zamknęli młodzicy GTS Wilgi Garwolin. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego, po bardzo dobrym turnieju w Kozienicach, awansowali do mazowieckiej II ligi. O powrót do wyższej klasy rozgrywek nasi zawodnicy walczyli wczoraj. Na początek rywalizacji pokonali Żyrardowiankę Żyrardów 2:1. Po pierwszym wygranym secie, w drugim zbytnia pewność siebie zgubiła podopiecznych Jakuba Sokołowskiego. Na szczęście w tie-breaku młodzież z Garwolina wróciła do dobrej gry z początku meczu. W drugim spotkaniu grupowym GTS gładko ograł gospodarzy 2:0.

16.12.2013 14:28
Tenisiści z Żelechowa wygrywają turniej w Garwolinie

Kamila Głodek i Patryk Ciuba (Zespół Szkół nr 1 w Żelechowie) wygrali singlową rywalizację I Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Stołowego, która odbyła się z okazji 45-lecia kształcenia zawodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Pionierski turniej został rozegrany wczoraj w szkole przy ul. II Armii Wojska Polskiego. Do rywalizacji stanęło ponad 50 zawodniczek i zawodników z sześciu szkół powiat garwolińskiego. Każde miejsce było przeliczane na punkty, co stanowiło podstawę do klasyfikacji drużynowej.

13.12.2013 06:41
Za nimi rekordowy sezon

Prawie 50 startów, 16 rekordów powiatu, 175 miejsc na podium. Tak w tegorocznym sezonie prezentowała się 32-osobowa sekcja lekkoatletyki Wilgi Garwolin. Lekkoatleci GKS w ubiegłym tygodniu podsumowali zakończony sezon. O sile sekcji stanowi 32-osobowa kadra, w skład której wchodzą przede wszystkim uczniowie szkół w Garwolinie, Uninie, Rębkowa, Woli Rębkowskiej, Pilawy, Miastkowa Kościelnego, Górzna i Miętnego. Pod szyldem Wilgi trenuje także 6 seniorów. Sezon, jak się później okazało niezwykle udany, lekkoatleci rozpoczęli 7 lutego. Wcześniej szlifowali formę w Zakopanem, a później w Olecku.

12.12.2013 06:38
Nowe władze PSZS

Andrzej Goliszewski został nowym przewodniczącym Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Garwolinie. Wyboru dokonano w ubiegłym tygodniu podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Nowym przewodniczącym, który zastąpił zmarłego Mariusza Czarnego, został Andrzej Goliszewski (na zdjęciu). Funkcje wiceprzewodniczących będą pełnili Paweł Kowalski i Paweł Żak.

11.12.2013 06:43
3. kolejka GLH: Czołówka solidarnie wygrywała

Rekordowo dużo bramek zobaczyli kibice w 3. kolejce Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2013/2014. Na czele bez zmian ? prowadzi Weekend przed Imprezą. W gronie niepokonanych drużyn są jeszcze ekipy Dulatechu i Celu Helenów. Po drugie zwycięstwo sięgnęli zawodnicy Wisły Podwierzbie. Emocje w meczu z Husarią Dąbrowa rozpoczęły się od 10. minuty. Wtedy wynik otworzył Emil Kuczyński. Gospodarze szybko wyrównali, ale do końca meczu to nadwiślańscy piłkarze kontrolowali przebieg spotkania.

10.12.2013 11:51
4CV wygrywa, choć nie bez problemów

- Wynik na 5, gra na 1 ? takimi słowami mecz z Virtusem Wiskitki ocenił trener 4CV Garwolin Jakub Sokołowski. Zespół SPS, grający gościnnie w Borowiu, pokonał beniaminka III ligi 3:1 (17, -23, 20, 20). Rywalizacja z zamykającym tabelę UKS miała być spacerkiem dla III-ligowców z Garwolina. Początek meczu na to wskazywał. Goście prowadzili jedynie po pierwszych piłkach spotkania (2:0), później serie zagrywek Krzysztofa Kisiela i Kamila Barana, dały bezpieczną przewagę gospodarzom, którą ostatecznie udało się podwyższyć do ośmiu oczek na koniec seta.

08.12.2013 16:29
Korona wygrywa, Wilga trzecia

Drużyna Korony Kielce triumfowała w XI Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Trzecie miejsce w rywalizacji 13-latków zajęła Wilga Garwolin. Dokończenie wczorajszego turnieju rozpoczęło się od godz. 9. W najbardziej zaciętym meczu pomiędzy gospodarzami a Koroną Kielce, goście dopiero w ostatnich sekundach zapewnili sobie zwycięstwo 3:2, co dało im ostateczny triumf w turnieju. ?Krwisto złoci? wyjechali z Garwolina także w trzema wyróżnieniami indywidualnymi. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Błażeja Szczepanka, najmniej bramek w turnieju puścił Bartek Skowronek, a królem strzelców został Cezary Matuszewski (9 goli). Tytuł najlepszego gracza Wilgi Garwolin odebrał Przemysław Sobieszek, podopieczny Łukasza Grązki.

08.12.2013 16:08
Turniej im. Jana Piesiewicza ? pierwszy dzień za nami

Od godziny 9.00 na hali sportowej w Garwolinie trwały spotkania w ramach XI Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza ? Trampkarze rocznik 2000. 8 drużyn z różnych zakątków Polski walczy o puchar. Zwycięzcę poznamy jutro popołudniu. - Witam wszystkich w imieniu władz miasta Garwolina. Cieszę się, że mimo złych warunków atmosferycznych udało wam się dojechać. Życzę wspaniałej rywalizacji, zero kontuzji i niech wygra jak najlepszy ? mówił podczas oficjalnego otwarcia zawodów Marek Janiec, przewodniczący Rady Miasta Garwolina.

07.12.2013 16:55
Widzew, Korona, Górnik w weekend w Garwolinie

8 drużyn z różnych zakątków Polski i 2 dni piłkarskich zmagań. W weekend w Garwolinie rozegrany zostanie XI Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy rocznik 2000 im. Jana Piesiewicza. To od tej imprezy kariery zaczynali Radosław Majewski, Daniel Mąka, Grzegorz Piesio. Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza rozgrywany jest od roku 2002 .Pierwszy został przeprowadzony w ramach obchodów 80-lecia GKS Wilga Garwolin z inicjatywy pracownika samorządowego Dariusza Zająca.

04.12.2013 07:28
2. kolejka GLH: Weekend nowym liderem (video)

Do czterech ograniczyła się liczba niepokonanych drużyn w Gminnej Lidze Halowej po 2. serii spotkań. Remis w pierwszym meczu pogromem 17:1 powinszowali sobie zawodnicy Geparda Wilga. W meczu dwóch zespołów, które nie wygrały pierwszych spotkań zdecydowanie lepiej zagrał Krimen. Drużyna z Pilczyna po 20 minutach zapewniła sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymała w drugiej połowie. Hatrick Wojciecha Buhowicza zapewnił mu tytuł zawodnika meczu.

03.12.2013 10:01