niedziela, 29 września 2024 17:21

Remis Wilgi na koniec piłkarskiej jesieni. Porażka Hutnika [wideo]

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni w tym roku ligowy mecz Wilgi Garwolin. GKS punktami, po raz drugi w sezonie, podzielił się z Mszczonowianką Mszczonów. Na własnym boisku z liderem przegrali zawodnicy Hutnika Huta Czechy. Do meczu z Mszczonowianką Wilga przystępowała bez Sebastiana Papiernika i Bartłomieja Sitarka, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Początek meczu należał do gospodarzy, choć efektem tego była tylko jedna groźna sytuacja. Mocny strzał Grzegorza Piesio obronił Daniel Leszczyński. Po 15 minutach inicjatywę przejęli goście. Strzały Mszczonowianki były jednak niecelne lub na posterunku był Dawid Wasążnik.

14.11.2020 15:15
Niestrzelony karny i porażka Wilgi z liderem [wideo]

O krok od sprawienia niespodzianki byli piłkarze Wilgi Garwolin. W zaległym meczu 5. kolejki IV ligi GKS przegrał na własnym boisku z Pilicą Białobrzegi 2:3 (1:2). Gola na wagę remisu z liderem mógł strzelić Sebastian Papiernik, ale skrzydłowy nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego w ostatniej minucie meczu. Początek zaległego meczu przebiegał dzisiaj pod dyktando gości. Pilica stworzyła trzy okazje podbramkowe, z których wykorzystała dwie. W 15. minucie rzut rożny wybijał Konrad Paterek, a niepilnowany na drugim słupku Adrian Karasek nie miał problemów, aby trafić z główki do bramki. W 26. minucie asystent przy pierwszym golu wpisał się na listę strzelców, wykorzystując w kontrze podanie Kamila Czarneckiego. W końcówce pierwszej połowy kilka razy zagotowało się w polu karnym Pilicy. Tuż przed przerwą kontaktowego gola, po wrzutce z rogu Grzegorza Piesio, strzelił Kamil Piotrowski.

11.11.2020 14:56
Porażka Zdrowia na inaugurację II PLF

W pierwszy meczu tegorocznej II Polskiej Ligi Futsalu Zdrowie Garwolin przegrał na wyjeździe z LZS Mazurem Karczew 4:7. Mecz odbył się wczoraj w Karczewie, gdzie powstała nowa drużyna na futsalowej mapie Mazowsza. Od początku spotkanie było wyrównane. Gospodarze szalę zwycięstwa przechylili w końcówce. Dla gości gole zdobywali zawodnicy ?trawiastej? Wilgi Garwolin ? Sebastiana Papiernik, Filip Gac oraz Przemysław Alot (2).

09.11.2020 11:25
Ola przegrała tylko z mistrzynią Polski

Biegaczka Wilgi Garwolin Aleksandra Borkowska błysnęła talentem w Międzywojewódzkich Przełajowych Mistrzostwach Młodziczek, gdzie w biegu na trudnym dystansie 2500m metrów zajęła wysokie II miejsce. Zwyciężyła mistrzyni Polski Eliza Galińska z KS Filipides Teresin, do której należy także rekord Polski U-16 na dystansie 2000m ? 6;23.03s. Walka o II miejsce rozegrała się pomiędzy naszą zawodniczką, a drugą przedstawicielką Teresina, Amelią Ciurzyńską.

09.11.2020 06:50
Trwa zła seria Wilgi w IV lidze

Czwartej porażki z rzędu doznali piłkarze Wilgi Garwolin, którzy przegrali 0:5 z wicealiderującą Mazovią Mińsk Mazowiecki. W 14. kolejce IV ligi pauzował Hutnik Huta Czechy. Wilga wkroczyła ligową wiosnę z jednym zaległym meczem z Pilicą Białobrzegi. Rewanż z Mazovią zapowiadał się ciekawie, bo na inaugurację rozgrywek w Garwolinie padł bezbramkowy remis, a mecz z początku sierpnia można było uznać jak jedne z najlepszych gier Wilgi w rundzie jesiennej. Niestety od kilku tygodni GKS boryka się z chorobami w zespole. Do gry wrócili wprawdzie kurujący się ostatnio zawodnicy, ale okupili to kilkunastodniową przerwą w treningach.

08.11.2020 12:05
Srebrni studenci

Piękne podlaskie miasteczko Supraśl ? gościło 24 października ponad 300 studentów, którzy na malowniczych trasach walczyli o tytuły w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Doskonale spisali się w tej imprezie biegacze Wilgi Garwolin ? Robert Głowala ? Politechnika Łódzka i Mateusz Kondej ? AWF Warszawa, którzy wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski. Mateusz wystartował na dystansie 4.5 km i po zaciętym finiszu przegrał tylko o 1 sekundę z Szymonem Żywko z UMCS  Lublin. Czas naszego biegacza ? 14min i 40sek.

27.10.2020 08:09
Zdekompletowana Wilga przegrała z siedlecką młodzieżą

Nie tak formalne zakończenie rundy jesiennej wyobrażali sobie piłkarze Wilgi Garwolin. Zdziesiątkowany absencjami podstawowych zawodników, GKS przegrał z niżej notowaną Pogonią II Siedlce 1:2 (0:1). Zestawienie Wilgi w dzisiejszym meczu mogło zaskakiwać. Wszystko przez plagę chorób, które wykluczyły z gry sześciu zawodników ? braci Papierników, Tomasza Paszkowskiego, Piotra Talara, Dawida Wasążnika i Kacpra Kozikowskiego. Na szpicy zagrał Patryk Gmurczyk, który na domiar złego nabawił się urazu szczęki i został zmieniony w 32. minucie.

24.10.2020 15:44
Wysokie przegrane w IV lidze

Dotkliwych porażek doznali IV-ligowcy z powiatu garwolińskiego w 12. serii spotkań grupy radomsko-siedleckiej. Hutnik uległ 1:4 Mszczonowiance Mszczonów, a Wilgę Garwolin 5:1 rozbił Oskar Przysucha. Hutnik doznał czwartej porażki z rzędu. Złej passy nie udało się przerwać w meczu z Mszczonowianką. Do przerwy zespół z Mszczonowa prowadził 2:0. Po zmianie stron podopiecznym Rafała Głąbickiego udało się strzelić gola kontaktowego. W 65. minucie, po podaniu Kamila Sibilskiego, do siatki trafił Przemysław Grudniak. Końcówka należała jednak do gości, którzy dwoma trafienia przypieczętowali szóste zwycięstwo w sezonie.

17.10.2020 17:27
Sokół wyrzucił Wilgę z pucharów

Wicelider warszawskiej Ligi Okręgowej wyeliminował IV-ligową Wilgę Garwolin z rozgrywek Mazowieckiego Pucharu Polski. Sokół Serock wygrał spotkanie po serii rzutów karnych. Dla GKS środowe starcie było drugim w tegorocznych rozgrywkach pucharowych. Po eliminowaniu B-Klasowego Orła Parysów, tym razem przeciwnik był z wyższej półki. W Serocku Wilga mierzyła się z wiceliderem warszawskiej Ligi Okręgowej.

16.10.2020 05:10
Debiutancki gol Kaczyńskiego w II lidze [wideo]

Wychowanek Promnika Łaskarzew Sebastian Kaczyński zdobył pierwszą w karierze bramkę na boiskach II ligi. Jego KKS Kalisz pokonał Bytovię Bytów 2:1. Dla 26-latka to drugi sezon spędzony w Kaliszu. Z wielkopolskim zespołem  awansował do II ligi. W sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka mierzyli się na własnym stadionie z Bytovią Bytów. Wychowanek Promnika rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

13.10.2020 06:38
Druga porażka Wilgi. Hutnik też bez punktów [wideo]

Niespodziewanej porażki z Mazowszem Grójec i to na własnym boisku doznali piłkarze Wilgi Garwolin. Bez punktu po meczu z liderem Hutnik Huta Czechy. Dzisiejsze spotkanie przy Sportowej rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy tym razem musieli radzić sobie bez bardzo skutecznego w ostatnim czasie Przemysława Alota. W 10. minucie Kacper Kowalski zagrał do Tomasza Paszkowskiego, który idealnie obsłużył Sebastiana Papiernika. Goście oddali w pierwszej połowie dwa strzelne strzały. Oba zakończyły się trafieniami. Znakomitymi uderzeniami z 16. metra popisał się Tomasz Żebrowski i do przerwy prowadziło Mazowsze.

10.10.2020 17:57
Pamięci Piotra. VII kolarski memoriał

4 października w Uninie odbył się VII Memoriał im. Piotra Ekierta. W kolarskim wyścigu wzięło udział blisko 100 osób. Najszybciej blisko 70-kiloemtrową trasę pokonał Radosław Rękawek, który mimo trudnych warunków potrzebował na to niespełna 1 godziny i 30 minut. Najszybszą kobietą była Justyna Wasilewska. Zawody odbyły się po raz siódmy. Ich celem jest upamiętnienie Piotra Ekierta i osób zasłużonych dla rozwoju kolarstwa w Garwolinie, popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej, a także propagowanie aktywności fizycznej oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców powiatu Garwolińskiego i okolic. Jak co roku wydarzenie rozpoczęto od zapalenia zniczy na grobie Piotra Ekierta na garwolińskim cmentarzu. Spotkali się tam rodzina, władze samorządowe oraz kolarze. Część sportowa rozpoczęła się w Uninie. Start/meta znajdowała się przy tamtejszej szkole podstawowej.

09.10.2020 09:59
Bieg Spadających Liści - kolejne zawody GPZG

W niedzielę, 18 października, odbędzie się drugi bieg w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Zapisy właśnie wystartowały. Ci, którzy chcą wziąć udział w zawodach powinni się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości uczestników w imprezie mogą wziąć udział dzieci już od przedszkola, młodzież i dorośli. Tegoroczna, IX edycja zawodów rozpoczęła się nietypowo ? we wrześniu, biegiem pod hasłem ?Pożegnanie lata?. Na starcie zawodów ustawiło się 113 zawodników. Rywalizacja była zacięta do ostatnich metrów ? bez względu na to, czy były to biegi dla dzieci, czy bieg główny dla dorosłych. Zawodnicy rywalizowali między sobą i walczyli z własnymi słabościami. Na mecie każdy został nagrodzony medalem.

08.10.2020 04:58
20-lecie No Name

- Nasz klub to jedna wielka rodzina ? powiedziała rozpoczynając jubileuszową gale MG-T UKS No Name prezes i założycielka klubu Zofia Kisiel. W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbył się jubileusz XX-lecia klubu. Wydarzenie odbyło się z zachowaniem rygorów sanitarnych i z powodu panującej pandemii miało kameralny charakter.

07.10.2020 12:13
Tomasz Woźniak w Serie B

Pochodzący z Trąbek, 18-letni Tomasz Woźniak, podpisał trzyletni kontrakt ze SPAL. Do klubu Serie B bramkarz przeniósł się z Genoa CFC. Jak donosi serwis meczyki.pl, nastolatkiem w ostatnich tygodniach interesowało się wiele klubów m.in. angielskie Barnsley czy włoskie Brescia Calcio i Lazio Rzym. 18-latek wybrał jednak ofertę SPAL. 12. drużyna aktualnych rozgrywek zaplecza Seria A liczy, że nastolatek ogra się w zespołach młodzieżowych, trenując z pierwszym zespołem.

06.10.2020 11:31
Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie