piątek, 27 września 2024 09:31

Sport

Ligowa rozpiska

Przed nami 2. kolejki lig okręgowych i A-Klasy. Dla jednych będzie to okazja do zdobycia kolejnych, dla drugich pierwszych, ligowych punktów. Sezon rusza w warszawskiej B-Klasie. Zawodnicy Wilgi Garwolin jutro już o godz. 11 zagrają z Gwardią w Warszawie. Beniaminek warszawskiej okręgówki będzie chciał zdobyć pierwsze punkty. W 1. kolejce warszawianie przegrali z Dolcanem II Ząbki 0:3. Celem GKS będzie wygrana, nieważne jaką różnicą bramek. ? Nie popadajmy w hurraoptymizm ? przestrzega Jacek Paśnik, trener Wilgi, po wygranym meczu na inaugurację 5:0.

26.08.2011 05:57
Pechowy Puchar Polski

Wszystkie seniorskie ligowe drużyny z powiatu garwolińskiego, które występowały w Pucharze Polski, odpadły z rozgrywek. W II rundzie nie zobaczymy Orła Unin, Wilgi Miastków i Amura Wilgi. Orzeł Unin pojechał do Sadownego jedynie z dwoma zawodnikami seniorskiego składu ? Piotrami Brychem i Ziółkiem. W meczu z B-Klasowym Wichrem kadra drużyny z powiatu garwolińskiego liczyła jedynie 11 zawodników.

25.08.2011 07:45
Inauguracja bez bramki

Burza Pilawa rozegrała zaledwie 24 minuty pierwszego meczu warszawskiej A-Klasy. Wysoką porażkę zanotowała Wisła Maciejowice, podobnie jak KS Puznówka 96. Pilawianie wczoraj podejmowali Advit Wiązowną. Boisko Burzy, nie pierwszy raz, nie wytrzymało opadów deszczu. Murawa nie nadawała się do gry. Arbiter w 24. minucie spotkał przerwał spotkanie. Termin dokończenia gry nie jest jeszcze znany.

25.08.2011 07:03
Dwie Wilgi na czele LO

Z wysokiego C sezon rozpoczęli zawodnicy Wilgi Garwolin. Podopieczni Jacka Paśnika pokonali w Radzyminie Mazura 5:0. Nie odbył się mecz Promnika Łaskarzew. Liderem siedleckiej Ligi Okręgowej została Wilga Miastków po wysokim zwycięstwie nad Naprzodem Skórzec. Po trzy punkty sięgnęli także zawodnicy Zrywu Sobolew. Inauguracja sezonu nie udała się zawodnikom Sępa Żelechów i Orła Unin. Jak ważnym transferem w Wildze Garwolin okazało się przejście Piotra Pioruna, trener GKS przekonał się w spotkaniu 1. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. Były zawodnik Zrywu Sobolew 4-krotnie pokonał bramkarza Mazura. Po raz pierwszy ta sztuka udała mu się w 45. minucie po podaniu Jacka Kajtkowskiego. ? Przed zdobyciem bramki z każdą minutą uzyskiwaliśmy wyraźniejszą przewagę ? mówi Jacek Paśnik, trener GKS.

22.08.2011 10:43
Hutnik wraca z kompletem punktów

Od wyjazdowego zwycięstwa sezon w siedleckiej A-Klasie rozpoczął Hutnik Huta Czechy. Spadkowicz z Ligi Okręgowej pokonał Jabłoniankę Jabłonną Lacką 2:0. Goście już po pięciu minutach mogli prowadzić 2:0. Po strzale Rafała Głąbickiego w 3. minucie piłka odbiła się od dwóch słupków i wyszła w pole. Dwie minuty później sędzia spotkania nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego dla Hutnika.

22.08.2011 10:28
Gościnni juniorzy Wilgi

Drużyna ŁKS Łochów przed Mazowszem Miętne i Wilgą Garwolin. To końcowa kolejność I Turnieju Juniorów Młodszych 1996 o Puchar Prezesa GKS Wilgi Garwolin. Turniej rozegrano wczoraj na bocznym boisku garwolińskiego stadionu. Do Garwolina przyjechały trzy drużyny. Po rozegraniu wszystkich godzinnych spotkań każdy z zespołów na koncie miał trzy punkty.

21.08.2011 09:48
Gratka dla kibiców futbolu

Informacje o klubie, aktualna kadra, podsumowanie letnich sparingów. To wszystko przygotowaliśmy dla kibiców piłki nożnej - tej w wykonaniu drużyn powiatu garwolińskiego. Już w ten weekend na ligowe boiska wybiegną piłkarze warszawskiej i siedleckiej Ligi Okręgowej oraz siedleckiej A-Klasy. Warszawska A-Klasa, z Burzą Pilawa, Puznówką 96 i Wisłą Maciejowice, sezon rozpocznie w środę 24 sierpnia. Trzy drużyny warszawskiej B-Klasy ? Amur Wilga, Snajper Sośninka, Orzeł Parysów ? pierwsze mecze zagrają w ostatni weekend sierpnia.

20.08.2011 07:29
Pora na pierwsze mecze

7 z 13 drużyn ligowych powiatu garwolińskiego jutro rozpoczyna sezon 2011/2012. Tylko Sęp Żelechów, Wilga Miastków i Zryw Sobolew inauguracyjne mecze zagrają na własnym boisku. W warszawskiej Lidze Okręgowej oba zespoły z powiatu mecze pierwsze mecze w sezonie rozegrają na wyjeździe. Rywalem Promnika będzie druga drużyna Startu Otwock. Co ciekawe pierwszym sparingpartnerem podopiecznych Piotra Balińskiego tego lata był pierwszy zespół Startu. III-ligowcy rozgromili Promnik aż 9:1. Do Radzymina na spotkanie z Mazurem jedzie Wilga Garwolin. W poprzedni sezonie oba spotkania pomiędzy tymi zespołami zakończyły się remisami ? 3:3 w Garwolinie, 1:1 w Radzyminie.

19.08.2011 07:19
Nabytek Wilgi przyjedzie z Francji

W Wildze Garwolin przeprowadzono ostatni przed inauguracją ligi transfer. Do GKS dołączy 21-letni Arkadiusz Zalewski. Środkowego obrońcę trener będzie miał dopiero do dyspozycji w 10. kolejce warszawskiej okręgówki. Zawodnik obecnie przebywa we Francji. O transferze Arkadiusza Zalewskiego w Wildze mówiło się od dawna. Młody zawodnik Hutnik Huty Czechy wystąpił w kilku pierwszych sparingach. Później jednak wyjechał do Francji, skąd wróci dopiero na początku października.

17.08.2011 07:05
Ostatnie szlify przed ligą

W jednych z ostatnich meczów sparingowych drużyn z powiatu garwolińskiego wysokie zwycięstwa zanotował Zryw Sobolew, Snajper Sośninka i Wilga Miastków. Mecz kontrolny wygrał także Orzeł Parysów. Remisem zakończyło się spotkanie Hutnika Huta Czechy. Wyższość rywali musieli uznać zawodnicy Amura Wilga i Wisły Maciejowice. Ostatni sparing przed inauguracją Ligi Okręgowej rozegrał Zryw Sobolew. Gospodarze pewnie wygrali z A-Klasową Burzą Pilawa 5:3. ? Dopóki mieliśmy siłę kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Prowadziliśmy 5:0. Po zmianach w naszym zespole Burza strzeliła trzy bramki ? komentuje Andrzej Goliszewski, trener Zrywu.

16.08.2011 10:07
Wymęczone zwycięstwo Wilgi

3:2 to wynik ostatniego przed inauguracją sezonu sparingu Wilgi Garwolin. Na własnym boisku GKS pokonał CKKS Sokół Celestynów (A-Klasa). Wcześniej drużyna z powiatu otwockiego wygrała z Burzą Pilawa. Porażkę zanotował Sęp Żelechów. Po pięć bramek rywalom strzelili zawodnicy Hutnika Huty Czechy i Wilgi Miastków. Garwolińska Wilga sparing rozegrała dzisiaj. Trener Jacek Paśnik nie mógł skorzystać z Jakuba Ochnika, Piotra Baranowskiego (wyjazdy) oraz wciąż kontuzjowanego Bartłomieja Sitarka. Początek spotkania należał do gości, prowadzonych przez Jacka Tracza. Już w 5. minucie zawodnik Sokoła uderzył z pola karnego. Piłkę odbił Cezary Jakubaszek, ale wobec dobitki Macieja Starosza nie miał już szans. GKS wyrównał w 20. minucie. Błąd przy wyprowadzaniu piłki rywali wykorzystał Karol Zawadka, który podał do brata Kamila. Ten ograł bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

13.08.2011 12:07
Perła za mocna dla Promnika

Po ciężkim wtorkowym treningu wytrzymałościowym piłkarze Promnika Łaskarzew przegrali sparing z Perłą Złotokłos 1:4 (1:3). Skład drużyny przed nowym sezonem jest niemal zamknięty. Do zespołu dołączy być może jeszcze jeden napastnik. - Byliśmy po ciężkim wtorkowym treningu interwałowym i stąd porażka ? przyznał po dzisiejszym spotkaniu Piotr Baliński, trener Promnika. Gospodarze grający także w warszawskiej Lidze Okręgowej (II grupa) osiągnęli przewagę na początku meczu.

12.08.2011 19:32
Gdzie zagra 4CV?

To pytanie zadają zawodnicy SPS 4CV. Siatkarze z Garwolina nie wiedzą, czy w przyszłym sezonie zagrają w III czy IV lidze. Nie wiedzą tego nawet w Mazowiecko-Warszawskim Związku Piłki Siatkowej. W sezonie 2010/2011 pasjonaci siatkówki z Garwolina byli o krok od wejścia do III ligi. W barażu dwukrotnie lepsi okazali się rywale zza miedzy ? MMKS Mińsk Mazowiecki. Po tamtym dwumeczu pojawiały się głosy o rozszerzeniu III ligi z 10 do 12 zespołów. Wówczas gra na parkietach III ligi w wykonaniu SPS byłaby bardzo prawdopodobna.

12.08.2011 07:33
GTS poznał rywali

Siatkarze II-ligowego GTS Peiying Wilgi Garwolin poznali rywali w nadchodzącym sezonie. W grupie 3 zagrają aż z trzema beniaminkami. Do klubu dołączył 26-letni przyjmujący Konrad Stachula. Sezon 2011/2012 Wilgi rozpocznie 24 września od wyjazdowego spotkania z KS Zawkrzem Mława. To jeden z trzech beniaminków, z którymi przyjdzie mierzyć się GTS, pozostali to KS Żyrardowianka i UKS Centrum Augustów.

11.08.2011 07:52
Górski liderem strzelców ME

Pochodzący z Puznówki (gm. Pilawa) Maciej Górski przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Młodej Ekstraklasy. W dwóch spotkaniach nowego sezonu 21-latek strzelił 3 bramki. W 1. kolejce wychowanek Mazowsza Miętne dał prowadzenie legionistom w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Miedziowi w dalszej części spotkania strzelili 3 bramki. W kolejne serii spotkań Maciej Górski (na zdjęciu w środku) dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Tym razem Młoda Legia pokonała Cracovię 3:1.

10.08.2011 10:37