piątek, 27 września 2024 11:18

Punkt tylko dla Orła

Jedynie Orzeł Parysów może pochwalić się zdobyczą punktową w 2. kolejce warszawskiej B-Klasy. Mecze przegrały drużyny Amura Wilga i Snajpera Sośninka. Wciąż bez punktów w rozgrywkach B-Klasy pozostaje Amur Wilga. W spotkaniu 2. kolejki zawodnicy znad Wisły ulegli Rokoli Otwock Wielki 0:5. W pierwszych 30 minutach przeważali gospodarze, którzy mogli zdobyć kilka bramek. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 31. minucie w polu karnym faulowany był napastnik Rokoli, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Zawodnik z Wilgi otrzymuje czerwoną kartkę. Jedenastka przez zespół gości nie została wykorzystana, ale strzelili w ostatniej minucie pierwszej połowy.

06.09.2011 06:10
Puznówka wygrywa na 15. urodziny

Remis Hutnika, wysoka porażka po rezygnacji trenera Wisły Maciejowice, wygrana KS Puznówki 96 na 15-lecie klubu i zwycięstwo Burzy. Tak w skrócie zaprezentowały się garwolińskie drużyny w rozgrywkach siedleckiej i warszawskiej A-Klasy. Trzech punktów z wyjazdowego spotkania z Wektrą Dziewule nie udało się wywieźć zawodnikom Hutnika Huty Czechy. Pierwsza bramka dla zawodników z Trąbek padła po dośrodkowaniu Zalewskiego. Mocnym strzałem z woleja popisał się Jakub Kardyka. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Filip Gawinek, po dwójkowej akcji z Rafałem Głąbickim.

Ze zmiennym szczęściem

Oprócz Wilgi Garwolin w 3. kolejce lig okręgowych po komplet punktów sięgnęły drużyny Orła Unin i Wilgi Miastków. Remis zanotował Zryw Sobolew. Wyższość rywali musiały uznać zespoły Sępa Żelechów i Promnika Łaskarzew. Orzeł z Unina okazał się lepszy od tego z Łosic. Goście z powiatu garwolińskiego wygrali 2:0, choć w pierwszej połowie okazje do strzelenia bramki mieli miejscowi. ? W 15. minucie Łukasz Ziółek strzelił minimalnie obok słupka. Chwilę później piłkę z naszej linii bramkowej wybił Andrzej Brych ? relacjonuje Cezary Wągrodzki, trener Orła Unin.

05.09.2011 09:46
Mocni także na piasku

Duet zawodników znanych z występów na parkiecie wygrał Turniej Siatkówki Plażowej LZS o Puchar Starosty Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Andrzej Bieńko i Tomasz Rosłaniec okazali się lepsi od siedmiu par. Zawody rozegrano wczoraj przy okazji Dożynek Powiatowo-Gminnych w Miętnem. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z 6 klubów sportowych. Eliminacje rozegrano do dwóch wygranych setów do 21 punktów, zespoły podzielono na 2 grupy.

05.09.2011 07:37
Wilga liderem [Relacja minuta po minucie]

Piłkarze Wilgi Garwolin podtrzymują dobrą passę. W meczu 3. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej na własnym boisku GKS pokonał Józefovię Józefów 2:1. Wilga wciąż lideruje lidze. Stawką wczorajszego spotkania był fotel lidera warszawskiej Ligi Okręgowej. Oba zespoły w pierwszych dwóch kolejkach zgarnęły komplet punktów. Relacja minuta po minucie

04.09.2011 17:43
Dziki Zachód lepszy od Kebabu

Osiem drużyn zgłosiło się do dzisiejszego turnieju Streetball Garwo. Najlepsza okazała się ekipa ?Dzikiego Zachodu?, która w finale pokonała drużynę ?Kebaba na wynos?. W pierwszym etapie rozegrano mecze grupowe. Dwie najlepsze ekipy z każdej awansowały do półfinałów. W meczach o finał ekipa ?Tiru-Riru? musiała uznać wyższość ?Dzikiego Zachodu?, a ?Kebab na wynos? pokonał zespół ?Sześć?.

03.09.2011 21:29
Ligowa rozpiska

W warszawskiej Lidze Okręgowej po raz pierwszy kibice z Garwolina obejrzą zawodników Wilgi. Po znakomitym początku sezonu (dwa wyjazdowe zwycięstwa 5:0), rywalem podopiecznych Jacka Paśnika będzie Józefovia Józefów, która ma na koncie także 6 punktów. Z kolei Promnik Łaskarzew w czwartek rozegrał zaległy mecz 1. kolejki. W Otwocku łaskarzewianie ulegli Startowi II 1:2. Honorową bramkę zaliczył Daniel Paziewski. W 3. kolejce kolejny wyjazd tym razem do Warszawy na spotkanie z Drukarzem Warszawa.

03.09.2011 06:42
Sępowi na 100-lecie życzę III ligi

Z Januszem Białkiem, trenerem reprezentacji Polski U-17 i U-20, wychowankiem Sępa Żelechów, rozmawia Łukasz Korycki.   Jak wspomina Pan grę w Sępie Żelechów? Byliśmy groźni. W Pucharze Polski eliminowaliśmy obecne I-ligowe drużyny. Na pewno graliśmy wtedy na gorszym boisku. Tu było zawsze sporo piłkarzy, którzy grali dobrze w piłkę. Trafili później na I, II i III-ligowe boiska. To nie wzięło się z dobrego klimatu wokół klubu. Na pewno klątwą jest to, że nie można tych talentów zatrzymać na miejscu, więc siłą rzeczy ciężko jest zbudować markowy zespół. Padły tu zakłady pracy, które utrzymywały drużynę, ale fortuna kołem się toczy. Myślę, że kiedyś przyjdą tu lepsze czasy.

02.09.2011 06:11
Wiślacy zeszli z boiska

Zaledwie 45 minut trwało spotkanie I rundy Pucharu Polski pomiędzy Snajperem Sośninka (B-Klasa), a Wisłą Maciejowice (A-Klasa). Wczoraj goście do Miętnego, gdzie mecze rozgrywa Snajper, przyjechali w juniorskim składzie. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali aż 9:1. Pięć bramek strzelił Dariusz Zając, dwie Grzegorz Moczulski, po jednej Mariusz Jóźwicki i Jakub Ekert.

01.09.2011 12:22
Zagraj w plażówkę

Fani siatkówki plażowej nie powinni smucić się z nadchodzącej jesieni. Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Garwolinie organizuje dwa wrześniowe turnieje, który pierwszy już w najbliższą niedzielę. Rozgrywki będą toczyć się o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Miejscem zawodów będą trzy boiska do plażówki w Miętne przy budynku basenu. Mężczyźni będą grali w niedzielę 4 września, kobiety tydzień później. Zapisy w obu przypadkach od godz. 9.

01.09.2011 06:16
Fani kosza, łączcie się!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Streetball Garwo. Kochasz basket? Kochasz rywalizację i zdrowy tryb życia? Przyjdź na turniej!- zachęcają organizatorzy. - Kończą się wakacje, dlatego pomyśleliśmy, że warto zorganizować jakiś spontaniczny turniej, aby je godnie zakończyć. I turniej z serii Streetball Garwo to impreza jakiej jeszcze tu nie było. Odbędzie się w samym centrum Garwolina, nie zabraknie oprawy muzycznej i liczymy, że dzięki wam to nie będzie jednorazowa impreza ? przekonują: David Dobrowolski i Paweł Marciniak, organizatorzy turnieju.

31.08.2011 18:14
Z Kielc do Piaseczna

Jan Barański, syn trenera Sępa Żelechów, zmienił barwy klubowe. 17-latek będzie próbował sił w III-ligowym KS Piasecznie. Tam byłego bramkarza Młodej Korony Kielce będzie trenował Grzegorz Szamotulski. Do Korony Kielce, z Mazowsza Miętne, Jan Barański trafił latem 2009 roku. Po dwóch latach przyszedł czas kolejne wyzwanie ? grę w seniorskiej III-ligowej drużynie. ? Decyzja o transferze podyktowana była chęcią spróbowania sił w seniorskiej piłce. Futbol w dorosłym wykonaniu to zupełnie inny sport, zarówno w szatni, na treningu i na boisku ? mówi Robert Barański, tata Jana, trenujący obecnie Sępa Żelechów.

30.08.2011 08:46
11 bramek Hutnika

Wciąż na szczycie siedleckiej A-Klasy utrzymuje się Hutnik Huta Czechy. Pierwsze sezonowe zwycięstwo odniosła Wisła Maciejowice, która przygrywała już 0:3 z KS Puznówką 96. Oczko z Siennicy wywiozła Burza Pilawa. Okazałe, drugie w tym sezonie, zwycięstwo odnieśli zawodnicy Hutnika Huty Czechy (na zdjęciu). Spadkowicz z Ligi Okręgowej ograł Huragana Wilczonek 11:0. ? Wykorzystaliśmy dobitnie słabości przeciwników. Rywale fizycznie nie byli w stanie nam dorównać ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika. Szkoleniowiec podkreśla, że cieszy go, oprócz skuteczności, dobra postawa defensywy, która zagrała na ?zero z tyłu?.

30.08.2011 06:00
Snajper liderem B-Klasy

Znakomicie w historycznym, ligowym debiucie zaprezentował się Snajper Sośninka (na zdjęciu). Drużyna z gminy Łaskarzew, na boisku w Miętnem, pokonała Amura Wilgę 7:2. ? Przez pół godziny graliśmy trochę nieporadnie. Widać było zdenerwowanie. Później Amur opadł z sił ? mówi Damian Richert, prezes Snajpera. Do przerwy Amur przegrywał 2:3. W pierwszych 10 minutach drugiej połowy wilżanie oblegali bramkę gospodarzy. Bezskutecznie.

Wilga i Promnik na piątkę

Wilga Garwolin i Promnik Łaskarzew wbiły rywalom aż po pięć bramek. Pierwszą wygraną w Lidze Okręgowej zanotował Orzeł Unin. Zryw Sobolew i Wilga Miastków tym razem bez punktu. Sęp Żelechów nie wyjechał na mecz z Łochowem. Drugie z rzędu zwycięstwo 5:0 odniosła Wilga Garwolin. GKS nie dał szans warszawskiej Gwardii. Do przerwy goście prowadzili 2:0. Piotr Baranowski dośrodkował wprost na głowę Piotra Pioruna. Później trafienie zaliczył, po indywidualnej akcji, Jacek Kajtkowski. ? Kontrolowaliśmy grę w całym spotkaniu, z wyjątkiem pięciu minut przestoju w pierwszej połowie. Od 60. minuty rywal opadł z sił, więc mieliśmy ułatwione zadanie ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

29.08.2011 08:40