piątek, 27 września 2024 15:22

Snajper ogrywa Wilgę Garwolin!

B-Klasowy Snajper Sośninka pokonał lidera ligi okręgowej Wilgę Garwolin 6:3 w meczu 3. rundy Pucharu Polski. GKS zagrał wprawdzie składem w większości juniorskim, ale mało kto spodziewał się wygranej drużyny, która do niedawna występowała w lidze LZS. Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy GKS. Złożeniu głównie z juniorów, prowadzeni przez Bogumiła Sobieskę, gracze stworzyli w pierwszych 10 minutach trzy groźne sytuacje. Udało się wykorzystać tylko jedną. Prowadzenie Wildze dał Mateusz Gałązka (8. minuta). Cztery minuty później kibice zobaczyli zabójcze 60 sekund w wykonaniu Snajpera. Dariusz Zając dwukrotnie zrobił slalom między rywalami i uderzeniami z lewej nogi pokonał Piotra Nurzyńskiego. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.
Po wznowieniu Snajper nie spuszczał z tonu. W drugich 45 minutach gospodarze jeszcze czterokrotnie wpisywali się na listę strzelców, w tym dwukrotnie wprowadzony w przerwie Marek Wichowski. Piłkarze z Garwolina odpowiedzieli dwoma golami autorstwa Mateusza Leszka, który jako jeden z pięciu zawodników kadry pierwszego zespołu wystąpił dzisiaj w Miętnem.

- Nie robimy tragedii z tej porażki. Dla nas najważniejsza jest liga. Szkoda, że Bartek Szczęśniak obił piętę, a to zawodnik pierwszego zespołu ? przyznał Jacek Paśnik, szkoleniowiec Wilgi, który oglądał pierwszą połowę pucharowego meczu.

- Nie można powiedzieć, że dominowaliśmy w meczu, bo spotkanie było wyrównane. Stworzyliśmy i wykorzystaliśmy więcej szans niż Wilga ? skomentował z kolei Damian Richert, prezes Snajpera. Drużyna z Sośninki to prawdziwa rewelacja Pucharu Polski. W pokonanym polu zostawiła już A-Klasową Wisłę Maciejowice 3:0 walkower (na boisku 9:0 po 45 minutach) i Promnika Łaskarzew z Ligi Okręgowej 4:1. ? Cieszymy się ze zwycięstwa. Czekamy na rywala, z którejkolwiek ligi by nie był ? dodał prezes.

Mecz 4. rundy Snajper zagra 5 października. Rywal zostanie wyłoniony w drodze losowania. Do gry od tej fazy rozgrywek dołączają drużyny z IV ligi.

Snajper Sośnika ? Wilga Garwolin 6:3
Bramki: Dariusz Zając 2, Marek Wichowski 2, Jakub Ekert, Przemysław Zowczak ? Mateusz Gałązka, Mateusz Leszek
Snajper: Ł. Kępka, Kargol, C. Krawczyk, Długosz (K. Zowczak), Wasilka, W. Paszkowski (M. Kępka), A. Paszkowski (P. Zowczak), Zając, Ekert, Moczulski , Jóźwicki (Wichowski).
Wilga (wyjściowy skład): Nurzyński, Mariusz Makulec, Godlewski, Głowala, Osiak, Leszek, Szczęśniak, Pyra, Sekuła, Gałązka, Goławski.

WG 24.09.2011 13:40
no dokładnie popieram Józka

jozek 24.09.2011 12:05
wlasnie tacy juniorzy powinni ograc jakis maly klubik z sosninki

kibic. 24.09.2011 08:02
juniorzy wilgi są słabi ? powiedz mi wieć jakim cudem z okręgówki (najsłabszej ligi ) w ciągu 2 czy 3 lat awansowali do 1 ligi mazowieckiej ( najwyższej na mazowszu)

Wojtek63 23.09.2011 11:35
Ciekawa dyskusja. Może nawet zbyt porywająca niektórych, ale czy tego warta ? Wilga zagrała ,,swoje'' (ostry trening z (prawdopodobnie) kontrolowaną porażką). Snajper zagrał ,,swoje'' (mecz z drużyną inną niż ligowi rywale i z zamiarem wygranej). Obydwie drużyny osiągnęły zamierzony cel. Ta dyskusja jest dobra li tylko gwoli wyjaśnienia tego dość ,,dziwnego'' rezultatu jakim jest 6:3 dla Snajpera, bo porównywanie poziomu obu tych drużyn (w optymalnych składach) nie ma żadnego sensu, ze względu na różnicę jaka dzieli B klasę, czy nawet A klasę od ligi okręgowej.Czy Snajper ogra drużynę okręgówki lub IV ligi występującą w pełnym składzie ? Wątpię, aczkolwiek życzę mu takiego sukcesu, bo to jest właśnie urok piłki nożnej. Szczególnie w traktowanym po macoszemu przez PZPN oraz wiele klubów PP. Przykład takiego traktowania mieliśmy właśnie w Miętnem, gdzie jedni chcieli wygrać, a drudzy nie.

WG 23.09.2011 11:24
wszystko o czym piszecie jest prawdą. Ale wstyd i smrodek i tak pozostaje bo odpadliśmy z B klasą. To nie juniorzy odpadli tylko Wilga Garwolin

Janek 23.09.2011 08:26
W dniu 21.09.2011 r. odbył się mecz pucharowy Snajper Sośninka - Wilga Garwolin .Wynik 6:3 .W sportowej rywalizacji zespół z Sośninki okazał się lepszy.Trzeba pogratulować sukcesu ,życzyć powodzenia w dalszej fazie pucharu oraz w rozgrywkach B klasy.Wilga natomiast potraktowała ten mecz tak jak potraktowała do czego ma pełne prawo.W czerwcu okaże się który kierunek okazał się skuteczny /ewentualne awanse obydwu zespołów /. i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa o której nikt nie raczy powiedzieć.Otóż piłkarze Wilgi tak jak zawodnicy Snajpera to amatorzy którzy nie pobierają z tytułu swojej pasji żadnego wynagrodzenia, a to że trenują cztery razy w tygodniu jest raczej godne szacunku.Oni to robią kosztem swoich rodzin ,wolnego czasu .Dlatego uważam że obydwu zespołom należy się taki sam szacunek .Pozdrawiam

pucharowy kabaret 22.09.2011 21:57
seniorzy Wilgi odpuścili ten mecz i nie grali w nim podstawowi zawodnicy. Po co się napinać na puchar polski z którego i tak nic nie będą mieli tylko można nabawić się głupich kontuzji. Snajper bardziej się napiął na puchar niż na ligowe mecze. Zagrali niezły mecz i wygrali założenie. poziom b-klasy takiego zespołu porównując poziom ligi okręgowej wilgi seniorów lub 1 ligi mazowieckiej juniorów to jest przepaść. Jestem pewny w 100% ze juniorzy wilgi wychodząc w optymalnym SWOIM składzie bez łaski gwiazdorów seniorskich podchodzą do zespoły snajpera i wygrywają mecz bez problemu gdyż umiejętnościami przewyższają ich o klasę. w środę wilga grała można powiedzieć małolatami przy doświadczonych zawodnikach snajpera bramka 19 latek obrona trzech 17 latków i 22 latek pomoc 17 latek dwóch 21 latków i "16" latek napastnicy 19 latek i 17 latek.

Kapi 22.09.2011 16:48
Co wy wogole piszecie jesli nikt nie był na meczu to niech nie pisze takich bzdor . Snajper mozna powiedziec to co mial to strzelal i dlatego ten mecz wygral a Wilga stworzyla sobie duzo sytuacji do strzelenia bramki i bardzo poprawnie zagrala. A snajper jak jest taki dobry i nie trenuje to niech moze zacznie trenowac i zobaczymy co wtedy bedzie . Bardzo podobal mi sie ten mecz oby wiecej takich

Ajtam Ajtam 22.09.2011 15:55
Zgadzam się że trenujący juniorzy wilgi notabene zaplecze pierwszej drużyny powinni wygrać. Nie ma tłumaczenia wstyd dla naszego miasta. Wilga narobiła tyle zakupów przed ligą ,ludzi na treningach masa, na meczach to samo na ławce, że można było wystawić skład który jeszcze niedawno grał w lidze i odprawić zespól z B klasy do domu ze spuszczonymi głowami.

jozek 22.09.2011 14:51
ale zwroc uwage na to ze te jak nazwales dzieci maja po 17 lat plus kilku seniorow i klasowy bramkarz trenuja klika razy w tygodniu a ci ze snajpera wogole nie trenuja...graja tylko od meczu do meczu. ci chlopcy powinni ich zaganiac...a kondycyjnie wcale snajper im nie odstawal, po prostu mamy slabych juniorow w garwolinie a snajper jest mocniejszy niz na b-klase

neutralny 22.09.2011 14:17
popatrzcie na zdjęcia. w zespole wilgi prawie same dzieciaki. a zawodnicy snajpera to żadni amatorzy czy emeryci tylko byli piłkarze ligowych boisk którzy z racji przerwy w grze w mzpn i założenia nowego klubu muszą zaczynać od b-klasy. zanim bedziecie wychwalać snajpera porównajcie: dzieciaki kontra doświadczeni piłkarze. pozdro dla myślących

a 22.09.2011 12:58
O jakich faulach piszesz. Chyba nie byłeś na meczu, a ktoś ci bajek naopowiadał. Mecz był prowadzony w duchu sportowym, a piłka nożna to nie gra dla lalusiów. Wygrana Snajpera zasłużona.

kaka 22.09.2011 12:17
Wielka Wilga Garwolin pokonana ha ha ha dobre. Żeby wygrać trzeba grać a nie skupiać się tylko na faulowaniu przeciwnika. Porażka na maksa i wielki wstyd. No cóż lepszy zawsze wygrywa. Gratulacje dla Snajpera!!!

konio 22.09.2011 11:42
Bzdury ,Snajper składa się ze starych ligowych wyjadaczy mogą biegać dwa razy mniej niż młodzież Wilgi .ale potrafią się zastawić odpowiednio zagrać ciałem oraz została im technika ,dodatkowo Wilga po prostu nie przyłożyła się do meczu.Druga sprawa po wygranej ze Snajperem przyszły by mecze z IV ligowcami ,nie wiadomo jak do nich podejść wypuścić rezerwy i dostać astronomiczne baty czy pierwszy zespół co skutkuje przerwą w cyklu treningowym i zmęczeniem a nie daj Bóg kontuzją przed ligą ,zobaczy Pan (do WG) jak Puchar Polski potraktowała ekstraklasa ,dokładnie jak u nas w powiecie Wilga.Rozgrywki te schodzą na psy ponieważ są niedopasowane do polskich warunków.W Anglii czesto i gęsto kiedy grane są mecze pucharowe nie gra liga ,dodatkowo jaką tamtejsze zespoły maja ławkę rezerwowych -na trzy zespoły.Podrawiam!!!!konio

jozek 22.09.2011 08:34
warte odnotowania jest to, żę snajper sam się utrzymuje. Gmina troche pomaga, ale np. za sedziow placa sami, a za sam mecz z garwolinem wyszlo 400 zł tak wiec brawo chlopaki za determinacje i dążenie do jakiegos celu, gracie dla siebie, gracie dla swoich kibicow i nie przejmujcie sie tym co niektorzy mowia. Jestescie fenomenem na skale przynajmniej wojewodztwa, zero sponsorow, zero treningow, mnostwo ambicji i checi gry...za darmo!!! Brawo Snajper i życze powodzenia, a powiat moze byc z Was dumny!!!