piątek, 27 września 2024 13:19

Wilga liderem [Relacja minuta po minucie]

Piłkarze Wilgi Garwolin podtrzymują dobrą passę. W meczu 3. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej na własnym boisku GKS pokonał Józefovię Józefów 2:1. Wilga wciąż lideruje lidze. Stawką wczorajszego spotkania był fotel lidera warszawskiej Ligi Okręgowej. Oba zespoły w pierwszych dwóch kolejkach zgarnęły komplet punktów. Relacja minuta po minucie
5. min. ? pierwsze minuty pokazują, że będzie to zacięty mecz. Dużo walki w środku pola.

10. min. ? groźna wrzutka Daniela Bogusza w pole karne Józefovii, w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybija obrońca gości.

33. min. ? Piotr Baranowski (Wilga) wpada w pole karne. Uderzenie pomocnika GKS jest blokowane. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia do Łukasza Korgula. Stoper Wilgi znalazł się w dogodnej sytuacji w narożniku pola bramkowego. Silnym strzałem pod poprzeczkę obrońca wyprowadza miejscowym na prowadzenie 1:0.

36. min. ? żółta kartka dla Karola Zawadki (Wilga).

45. min. ? Wilga mogła stracić bramkę do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę ,głową trąca zawodnik gości, robi to jednak niedokładnie.

W przerwie meczu trener Jacek Paśnik dokonuje dwóch zmian. Za ?żółtego? Karola Zawadkę wchodzi Arkadiusz Zalewski, dla którego był to debiut w barwach GKS. Miejsce Daniela Bogusza zajmuje Bartłomiej Sitarek. Trener Józefovii ? Grzegorz Sitnicki ? wprowadza Pawła Ślusarczyka za Łukasza Trzaskowskiego.

47. min. ? Wilga rozpoczyna od mocnego uderzenia. Mariusz Dróżdż na szybkości mija rywala i oddaje strzał z prawej strony pola karnego. Uderzenie pomocnika jest blokowane.

48. min. ? tym razem Piotr Piorun (Wilga) próbuje zaskoczyć bramkarza przeciwników. Strzał jednak był za lekki.

52. min. ? strata Kamila Zawadki w środku pola. Goście wychodzą z kontrą. Uderzenie napastnika Józefovii o centymetry mija poprzeczkę bramki GKS.

54. min. - Piotr Piorun (Wilga) dostaje podanie od Jacka Kajtkowskiego i uderza z pierwszej piłki. Niestety niecelnie. Napastnik Wilgi mógł podawać do niepilnowanego partnera z ataku.

55. min. ? żółta kartka dla Pawła Ślusarczyka (Józefovia).

56. min. ? najgroźniejsza akcja gości w meczu. Piłkę z czuba buta napastnika Józefovii w ostatniej chwili wybija Łukasz Grązka.

57. min. ? zmiana w Józefovii. Schodzi Michał Hyliński. Wchodzi Piotr Białek.

59. min. ? Jacek Kajtkowski (Wilga) pada w polu karnym. Sędzia nie reaguje.

60. min. ? żółta karta dla Bartłomieja Sitarka (Wilga) za faul. Chwilę później świeżo wprowadzony zawodnik GKS musi zejść z boiska. Powodem zmiany jest uraz łydki. W jego miejsce trener posyła Rafała Goławskiego.

68. min. ? zawodnik Józefovii strzela na bramkę Cezarego Jakubaszka. Bramkarz miejscowych pewnie broni.

69. min. ? kolejne uderzenie gości. Goalkepper Wilgi na posterunku.

70. min. ? druga żółta kartka dla Pawła Ślusarczyka (Józefovia). Wilga gra z przewagą zawodnika.

71. min. ? zmiana w Józefovii. Schodzi Maciej Piłat. Wchodzi Kamil Kucharski.

74. min. ? Rafał Goławski (Wilga) decyduje się na uderzenie zza pola karnego. Piłka uderza w poprzeczkę.

75. min. - zmiana w Józefovii. Schodzi Adam Krupiński. Wchodzi Mateusz Szymański.

77. min. ? wzorcowa kontra Wilgi. Piorun podaje do Baranowskiego na prawą stronę, a ten dośrodkowuje do niepilnowanego Goławskiego, który posyła piłkę do siatki. 2:0!

80. min. ? goście, mimo gry w osłabieniu, stwarzają sytuacje bramkowe. Jedna z nich kończy się powodzeniem. Robert Rokicki trafia głową do bramki Wilgi.

82. min. ? strzał gości wyłapuje dobrze ustawiony Cezary Jakubaszek.

83. min. ? żółta kartka dla Piotra Pioruna (Wilga).

88. min. ? żółta kartka dla Roberta Rokickiego (Józefovia).

90. min. ? żółta kartka dla Jakuba Ochnika (Wilga).

90.+3 min. ? druga żółta kartka dla strzelca bramki dla gości. Józefovia kończy mecz w dziewiątkę.

90.+4 min. ? sędzia kończy mecz. Piłkarze Wilgi śpiewają: ?Mamy lidera?.

- Był to typowy mecz walki. Kto wytrzymał wymianę ciosów był lepszy ? przyznał po spotkaniu Jacek Paśnik, trener Wilgi. ? W końcówce nie graliśmy piłką, co powodowało sytuację dla gości, mimo że grali w osłabieniu ? dodał.

Wilga Garwolin ? Józefovia Józefów 2:1
Bramki: Łukasz Korgul (33?), Rafał Goławski (77?) ? Robert Rokicki (80?).