piątek, 27 września 2024 11:21

Wymęczone zwycięstwo Wilgi

3:2 to wynik ostatniego przed inauguracją sezonu sparingu Wilgi Garwolin. Na własnym boisku GKS pokonał CKKS Sokół Celestynów (A-Klasa). Wcześniej drużyna z powiatu otwockiego wygrała z Burzą Pilawa. Porażkę zanotował Sęp Żelechów. Po pięć bramek rywalom strzelili zawodnicy Hutnika Huty Czechy i Wilgi Miastków. Garwolińska Wilga sparing rozegrała dzisiaj. Trener Jacek Paśnik nie mógł skorzystać z Jakuba Ochnika, Piotra Baranowskiego (wyjazdy) oraz wciąż kontuzjowanego Bartłomieja Sitarka. Początek spotkania należał do gości, prowadzonych przez Jacka Tracza. Już w 5. minucie zawodnik Sokoła uderzył z pola karnego. Piłkę odbił Cezary Jakubaszek, ale wobec dobitki Macieja Starosza nie miał już szans. GKS wyrównał w 20. minucie. Błąd przy wyprowadzaniu piłki rywali wykorzystał Karol Zawadka, który podał do brata Kamila. Ten ograł bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

Pięć minut po przerwie Wilga wyszła na prowadzenie. Z lewej strony w pole karne wpadł, wprowadzony w drugiej połowie, Mateusz Leszek, który precyzyjnym strzałem zdobył bramkę. W kolejnych minutach gospodarze mieli wyborne sytuacje do podwyższenia wyniku. Kamil Zawadka trafił w poprzeczkę, Piotr Piorun nie wcelował z pięciu metrów do pustej bramki, a strzał Bartłomieja Kowalskiego minął minimalnie słupek.

Goście za to w drugiej połowie oddali dwa strzały, z czego jeden zakończył się bramką. Przemysław Nowak przelobował 17-letniego Jana Barańskiego, testowanego bramkarza Korony Kielce (Młoda Ektraklasa), syna Roberta, trenera Sępa Żelechów.

W 85. minucie wreszcie drogę do bramki znalazło uderzenie zawodnika Wilgi. Paweł Edyk oddał płaski i celny strzał. 17-latek przebywał na testach w III-ligowym Radomiaku Radom. Transfer nie doszedł jednak do skutku. Zaważyły kwestie finansowe pomiędzy klubami.

- W tym spotkaniu nie mieliśmy skuteczności. Chłopaki narzekali na ciężkie nogi po niedawnym mocnym treningu ? oceniał dzisiejszy mecz Jacek Paśnik. Wilga do inauguracji ligi (21 sierpnia) nie rozegra już żadnego sparingu. Zdaniem trenera formacją, która wymaga poprawy gry jest pomoc.

Wilga Garwolin: C. Jakubaszek ? Kar. Zawadka, Ł. Grązka, Ł. Korgul, P. Trojanek ? R. Goławski, B. Szczęśniak, D. Bogusz, M. Dróżdż ? Kam. Zawadka, J. Kajtkowski oraz Mariusz Makulec, B. Kowalski, P. Edyk, M. Leszek, P. Piorun.

Wilga Garwolin ? Sokół Celestynów 3:2
Bramki: Kamil Zawadka, Mateusz Leszek, Paweł Edyk ? Maciej Starosz, Przemysław Nowak

W tygodniu Sokół rozegrał sparing z inną drużyną z powiatu garwolińskiego. Spotkanie z Burzą Pilawa (A-Klasa) zakończyło się wygraną zawodników Jacka Tracza 2:1. Bramkę dla pokonanych zdobył Wojciech Wilczek.

Burza Pilawa ? Sokół Celestynów 1:2
Bramka dla Burzy: Wojciech Wilczek

A-Klasowy Hutnik Huta Czechy w środę pokonał WKS Puznów (drużyna LZS) 5:4. To drugie zwycięstwo spadkowiczów z LO z drużyną z Puznowa w ostatnich dniach. W pierwszym meczu Hutnik wygrał 5:0.

Hutnik Huta Czechy ? WKS Puznów 5:4
Bramki dla Hutnika: Rafał Głąbicki 2, Jacek Sikora 2, Łukasz Trzciński

W środę Sęp Żelechów uległ nieznacznie Czarnym Dęblin (lubelska LO) 2:3. ? Był to wyrównany mecz. Z podstawowego składu, z różnych względów, nie zagrało sześciu zawodników. Dałem szansę pogrania młodzieży ? mówi Robert Barański, trener Sępa. Jutro formę drużyny z Żelechowa sprawdzi Snajper Sośninka (B-Klasa).

Sęp Żelechów ? Czarni Dęblin 2:3
Bramki dla Sępa: Piotr Owczarczyk, Jakub Cegiełka

W innym spotkaniu, rozgrywanym w czwartek, Wilga Miastków (LO) pokonała oldbojów Wilgi Garwolin 5:3.