piątek, 27 września 2024 11:23

Zmienne szczęście w sparingach

Drużyny Snajpera Sośninka i KS Puznówki 96 odniosły zwycięstwa po 4:2 w weekendowych meczach sparingowych. Wysoką porażkę zanotowała Wisła Maciejowice. Burza Pilawa pokonała Orła w Parysowie. Amur Wilga nie dał rady Wiśle Dziecinów. Sparing Snajpera Sośninka, który mecze w warszawskiej B-Klasie będzie rozgrywał w Miętnem, odbył się w Krzywdzie. W niedzielę na sztucznej trawie drużyna z gminy Łaskarzew wygrała z Wilgą Miastków (siedlecka Liga Okręgowa) 4:2. W Snajperze pożegnalny mecz zagrał bramkarz Artur Krawczyk, który przechodzi do Sępa Żelechów.

- Mecz był wyrównany. Lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy Snajpera, którzy pokazali się z dobrej strony. Przez 20 minut to oni mieli przewagę, później my doszliśmy do głosu, jednak paradoksalnie to wtedy traciliśmy bramki ? komentuje Paweł Kowalski, trener Wilgi Miastków. W zespole z miastkowszczyzny każdy z 17 zawodników zagrał minimum 45 minut.

Wilga w niedzielę (14 sierpnia) jedzie do Stoczka Łukowskiego na sparing z tamtejszymi Armatami (B-Klasa Biała Podlaska).

Snajper Sośninka ? Wilga Miastków 4:2
Bramki: Mariusz Jóźwicki, Przemysław Zowczak, Dariusz Zowczak, Karol Zowczak ? Kamil Celej, Przemysław Baran

Ligowy rywal Snajpera ? Amur Wilga nie dał rady Wiśle Dziecinów, z którą zmierzy się w lidze. Pierwsze trafienie zaliczył Marek Głowala, który wyrównał wynik na 2:2. Przy drugiej bramce asystował Wojciech Parol, którego podanie z połowy boiska przejął Jarosław Zagrodzki. Po ograniu obrońcy Wisły celnie uderzył w krótki róg bramki rywali. Kolejny mecz kontrolny Amur zagra z kolejnym ligowym rywalem ? Rokolą Otwock Wielki.

Amur Wilga ? Wisła Dziecinów 2:4
Bramki dla Amura: Marek Głowala, Jarosław Zagrodzki

Trzecie zwycięstwo w meczach kontrolnych zanotował KS Puznówka 96. Po wygranych z Borem Regut 5:1 i 8:3 z Orłem Parysów beniaminek A-Klasy okazał się lepszy od B-klasowego KS Sobienie Jeziory 4:2.

- Mecz rozgrywany był z podziałem na 30-minuitowe tercje. Po dwóch z nich prowadziliśmy już 4:0. W ostatniej części gry, przy naszym głęboko rezerwowym składzie, rywale strzelili dwie bramki ? relacjonuje Robert Rokicki, trener klubu z Puznówki. W zespole z gminy Pilawa zagrało dwóch testowanych zawodników. 18-letni napastnik i 19-letni pomocnik wiosną występowali w rozgrywkach garwolińskiej ligi LZS.

KS Puznówka 96 jesienne spotkania u siebie będzie rozgrywać na boisku w Trąbkach i Pilawie. Klubowy plac do gry nie spełnia wymagań A-Klasy.

KS Puznówka 96 ? KS Sobienie Jeziory 4:2
Bramki dla Puznówki: Paweł Grzelak, Daniel Celiński 3

Kolejną sparingową porażkę zanotowała A-Klasowa Wisła Maciejowice. Na własnym boisku Wiślacy wysoko ulegli Kosie Konstancin 2:8 (A-Klasa). Następny sparing nadwiślański zespół zagra na wyjeździe z Mazowszem Stężyca (A-Klasa).

Wisła Maciejowice ? Kosa Konstancin 2:8
Bramki dla Wisły: Marcin Mańkowski, Kamil Krupa

W innym meczu drużyn z powiatu garwolińskiego B-klasowy Orzeł Parysów przegrał z Burzą Pilawa (A-Klasa). Trenerem gospodarzy zostanie prawdopodobnie Andrzej Mikulski.

Orzeł Parysów ? Burza Pilawa 2:5
Bramki: Mateusz Sobota 2 - Mateusz Piętka, Denis. Dobrowolski, Jarosław Konarzewski, Adrian Golewski, Hubert Boratyński