piątek, 27 września 2024 09:27

O nim się mówi

Zajął 9. miejsce w kategorii open, wygrał w stawce młodzieżowców, był najlepszym zawodnikiem powiatu garwolińskiego podczas II edycji Biegu Avon Kontra Przemoc. Sukces Roberta Głowali poparty jest ciężką pracą na treningach. 18-latek 10 kilometrów przebiegł w 34.03, co daje 3.24.3 s na 1 km. Gdyby odliczyć zagranicznych zawodników w niedzielnym biegu Robert byłby trzecim Polakiem. A przypomnijmy, że bieg ukończyły 562 osoby. Robert Głowala pochodzi z Rudy Talubskiej (gm. Garwolin). Jest uczniem III klasy Technikum Budowlanego w ZSP nr 2 w Garwolinie. Od roku trenuje w sekcji lekkoatletycznej GKS ?Wilga? Garwolin.

- Robert zrobił w ciągu roku ogromne postępy ? mówi jego trener Stanisław Buszta. - Jest bardzo pracowity, ponadto posiada wyjątkową umiejętność rozkładania sił na trasie i ma doskonały finisz ? dodaje.

Robert zrobił w ciągu roku ogromne postępy
[Stanisław Buszta]

Lekkoatleta Wilgi posiada III klasę sportową, a jego rekordy 4.21.03 na 1500m, 5.57.15 na 2000m- nowy rekord ZSP nr 2, czy 9.16.08 na 3000m, są obiecujące. W maju zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w biegu na 3000m juniorów, ponadto zwyciężył w Regionalnej Licealiadzie na 1500m oraz kilku biegach ulicznych.

- Liczę, że w przyszłym roku spróbuje sił w biegu na 5000m i uzyska awans na Mistrzostwa Polski Juniorów. Odchodzący na studia lider mojej grupy ? Piotr Szostak znalazł godnego następcę ? podsumowuje Stanisław Buszta.

Trzymajmy kciuki za dalszy rozwój kariery tego utalentowanego biegacza.