- Pomysł na hasło zrodził się w związku z dwoma okrągłymi jubileuszami, które w tym roku świętujemy. Można je interpretować na wiele sposobów. Koło symbolizuje doskonałość, pełnię, a także jedność i harmonię. Wskazuje także na cykl życia i natury. Bardzo mocno zakorzeniło się także w naszym codziennym języku. Jeśli na okrągło o czymś mówimy czy myślimy, to znaczy, że jest to dla nas ważne. Garwolin jest dla nas ważny i jest od początku kluczowym słowem dla tego wydarzenia, właśnie dlatego w tym roku „Garwolin na okrągło!”– mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest głównym organizatorem festiwalu na Senatorskiej.
Orkiestra przyjedzie na rowerze! Ty możesz też!
Podczas tegorocznego festiwalu będziemy się kręcić w kółko, tańczyć w kole, grać w koło fortuny. Oka w rosole to też koła i z pewnością, jak co roku, będzie na nie sporo amatorów. Organizatorzy zachęcają, żeby na festiwal przyjechać na dwóch kółkach. Najlepiej tych nieco nadszarpniętych zębem czasu, ale za to na pewno z bagażem wspomnień. Rowery można przystroić i najlepiej samemu także przebrać się w stroje z wybranej przez siebie epoki. Mamy 600-lecie miasta, więc ograniczenia nie obowiązują. Elementem festiwalu jest wspólny przejazd cyklistów. Na jego czele gwiazda tegorocznego festiwalu - Orkiestra Na Dużym Rowerze. To pop-folkowy zespół muzyczny, którego cechą charakterystyczną jest połączenie gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na sześcioosobowym rowerze. Orkiestra wystąpi później także na scenie, na której zagrają i zaśpiewają również: Warszawska Ferajna, seniorzy z zespołu „Chwilo Trwaj” oraz młodzież z liceum na Długiej. Dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o Garwolinie tradycyjny quiz Tadeusza Zalewskiego.
W kółko atrakcje
Tegoroczny festiwal to oczywiście niedzielny rosół serwowany przez kulinarnych mistrzów z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. To wystawy tematyczne przygotowane między innymi przez garwolińskie szkoły ponadpodstawowe – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte i Zespół Szkół nr 2, pasjonatów, kolekcjonerów, lokalnych artystów. W związku z okrągłym tematem przewodnim w tym roku wśród nich znajdzie się stoisko poświęcone Piotrowi Ekiertowi - popularyzatorowi kolarstwa w naszym mieście. Podczas festiwalu będzie także można wesprzeć akcję charytatywną na rzecz Julki Pawliszewskiej dotkniętej nieuleczalną chorobą genetyczną - centralny zespół hipowentylacji (CCHs), zwanej klątwą Ondyny.
Do wspólnego tańca na dechach zaproszą seniorzy z Klubu Seniora działającego przy CSiK w Garwolinie. Swoje historyczne wrota otworzy minimuzeum garwolińskie Senatorska 39 oraz Izba tradycji Joanny Skwarczyńskiej. Urząd Miasta w Garwolinie zaprasza między innymi do wzięcia udział w zabawie pod wszystkim dobrze znanym hasłem „Koło fortuny”. Będzie można także odwiedzić stoisko Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. I Pułku Strzelców Konnych.
Stoisko Centrum Sportu i Kultury to przede wszystkim aktywności dziecięce – gry, zabawy, kolorowanki, warsztaty plastyczne. O godzinie 17:00 dla najmłodszych wystąpi Teatr Falkoshow.
Stowarzyszenie „Zakręcone Szpilki” zadbało o to, aby podczas festiwalu pojawiły się stoiska handlowe z rękodziełem, na których będzie można nabyć różnego rodzaju wytwory rąk ludzkich.
Co jeszcze kryje w sobie tego dnia ulica Senatorska? Przyjdź i zajrzyj do bram!
PROGRAM FESTIWALU:
15:00 – Parada rowerowa – Orkiestra Na Dużym Rowerze/ start przy budynku Urzędu Skarbowego w Garwolinie
15:30 – Zatańcz z nami – uroczysty polonez i inne tańce
16:00 – koncert Orkiestry Na Dużym Rowerze
17:00 – „Ballada o polskich Cyganach” - spektakl dla dzieci Teatru Falkoshow (stoisko CSiK przy ulicy Młyńskiej)
16:45 – Co wiesz o Garwolinie? Quiz Tadeusza Zalewskiego
17:15 – Młodzi Kreatywni – koncert młodzieży z LO Marszałka Józefa Piłsudskiego
17:45 – Co wiesz o Garwolinie? Quiz Tadeusza Zalewskiego
18:15 – Występ zespołu „Chwilo Trwaj” Klubu Seniora w Garwolinie
19:00 – koncert zespołu Warszawska Ferajna
mat.pras.
Napisz komentarz
Komentarze