niedziela, 29 września 2024 15:22

Udana runda Wilgi II Garwolin

Na pierwszym miejscu w warszawskiej Klasie B rozgrywki zakończyła reaktywowana drużyna Wilgi II Garwolin. Występ podopiecznych ocenia, w rozmowie z nami, trener Marcin Żak. - Celem utworzenia zespołu było wprowadzenie juniorów klubu do piłki seniorskiej. Kadra w rundzie jesiennej była złożona w 90% z tych młodych zawodników, którzy bardzo szybko zmienili styl gry na bardziej seniorski ? komentuje trener Wilgi II Marcin Żak, który pozytywnie ocenia rundę jesienną swojego zespołu.

Wilga II na półmetku rozgrywek zgromadziła 34 punkty. 11 z 14 meczów zakończyło się zwycięstwami (najwyższe 8:1 i 7:2). Piłkarze z Garwolina, jako jedyni w lidze, nie odnieśli porażki na własnym boisku. Odnieśli komplet siedmiu zwycięstw Drużyna ma na koncie dwie wyjazdowe porażki, obie 2:4 z Sokołem Kołbiel i Orłem II Baniocha. W ostatnim meczu rundy remisem 1:1 zakończyło się spotkanie w Konstancinie z miejscową Kosą, prowadzoną przez Romana Koseckiego. ? Gratulacje dla całego zespołu za to pierwsze miejsce. Cały zespół zasłużył na pochwałę. Obyło się bez większych kontuzji, choć nie ominęły nas, tak jak chyba każdej drużyny, problemy zdrowotne ? podkreśla szkoleniowiec.

W opinii trenera poziom piłkarski w ostatniej lidze na Mazowszu nie jest taki jak mogłoby się wydawać na papierze. ? Są dwie drużyny z Konstancina. W Mirkowie są zawodnicy, którzy występowali przed laty w wyższych ligach. Kosa z kolei opiera się na wychowankach swojej akademii. Bardzo groźne są rezerwy IV-ligowego Orła Baniocha. W tej lidze nie jest tak, że nikt nie gra w piłkę ? ocenia Marcin Żak.

Trener bardzo chwali sobie współpracę z asystentem trenera pierwszego zespołu Karolem Zawadką, z którym ustalał możliwość korzystania z zawodników Wilgi I. W przekroju całej rundy były to sporadyczne mecze. Występy w Wildze II zaliczyli m.in. Filip Gac, Sebastian Papiernik, Bartłomiej Sitarek, Mateusz Sadowski, Paweł Pyra, Szymon Rękawek Przemysław Alot. W większej liczbie spotkań wystąpił bramkarz Axel Gandarela.

Tabela po rundzie jesiennej warszawskiej Klasy B (gr. II). Źródło: 90minut.pl.

bklasa

Szczegółowe wyniki dostępne są tu.

Wojtek63 27.11.2020 19:48
Statystyki w rozbiciu na wybrane składniki rundy wyglądają tak: 1.Średnia punktów na mecz w rundzie- 2,43 2.Średnia punktów na mecz u siebie- 3,0 3.Średnia punktów na mecz na wyjeździe- 1,85 4.Średnia bramek strzelonych na mecz- 3,64 5.Średnia bramek straconych na mecz- 1,36 6.Średnia bramek strzelonych na mecz u siebie- 4,57 7.Średnia bramek straconych na mecz u siebie- 0,5 8.Średnia bramek strzelonych na mecz na wyjeździe- 1,36 9.Średnia bramek straconych na mecz na wyjeździe- 0,86 Na 51 zdobytych przez Wilgę bramek (w rundzie) 32 padły po przerwie, czyli 63 % . Dla formalności: 19 zdobytych bramek , czyli 37% padło w pierwszej połowie. Na 19 straconych bramek w rundzie 7 padło w pierwszej połowie, czyli 37 %. Dla formalności: 12 straconych bramek, czyli 63% padło w drugiej połowie. Z tego galimatiasu procentowego wynika, że Wilga lepiej strzelała w drugiej połowie, a lepiej broniła w pierwszej. W trzech meczach pomimo jedno-bramkowej straty Wilga zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. 1.Grom Prace Małe (w) 5:1 (2:1) - 3 kolejka 2. Urzecze Gassy (d) 8:1 (3:1) - 6 kolejka 3.SF Wilanów (w) 2:1 (2:1) - 13 kolejka . W jednym meczu pomimo jedno-bramkowego prowadzenia do przerwy Wilga nie zdołała utrzymać korzystnego rezultatu. Był to mecz 11-tej kolejki, czyli Sokół Kołbiel (w) 2:4 (1:0). Ogólnie super ! Moje gratulacje dla Ekipy !

Wojtek63 27.11.2020 19:39
Wilga II Garwolin rozegrała 14 meczy i rundę jesienną sezonu 2020/21 zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli z bilansem (11-1-2, br. 51-19). Średnia punktów na mecz to 2,43. Bilans u siebie to : 7-0-0, br. 32-7 Bilans na wyjeździe to: 4-1-2, br. 19-12. Przewaga nad zespołem nr 2 (RKS Mirków/-Konstancin Jeziorna) wynosi 3 pkt., a nad zespołem nr 3 (Kosa Konstancin) 6 pkt. W bezpośrednich meczach z w/w zespołami padły następujące wyniki: 2. kolejka: Wilga II Garwolin- RKS Mirków 1:0 (0:0) 15. kolejka- Kosa Konstancin- Wilga II Garwolin 1:1 (1:1) Dwie porażki, które poniosła Wilga to : 9. kolejka: Orzeł II Baniocha- Wilga II Garwoli 4:2 (1:0) 11. kolejka: Sokół Kołbiel- Wilga II Garwolin 4:2 (0:1) W tych dwóch meczach Wilga straciła 8 bramek, czyli 42 % wszystkich straconych bramek... prawie połowę ! Jedyny remis w rundzie to wyjazdowy remis w ostatniej kolejce z Kosą Konstancin (patrz wyżej).

Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie