niedziela, 29 września 2024 17:22

Hokejowa wygrana Wilgi. W sobotę derby z Hutnikiem [wideo]

Po porażce z Zamłyniem Radom, na dobre tory wróciła Wilga Garwolin, która pokonała Podlasie Sokołów Podlaski 4:3 (3:1). Serię trafień kontynuuje Przemysław Alot. Bez punktów z wyjazdowego spotkania z Oskarem Przysucha wrócił Hutnik Huta Czechy. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Wysoki pressing Wilgi przyniósł efekt w postaci błędu obrońcy Podlasia, który podał piłkę prosto pod nogi Przemysława Alota, któremu nie pozostało nic innego jak pokonać goalkeepera gości. Dla skrzydłowego była to piąta bramka w piątym kolejnym meczu!

GKS z prowadzenia cieszył się zaledwie 10 minut. Wyrównanie przyjezdnym dał Cezary Mitas. Jeszcze przed przerwą miejscowi dwukrotnie zaskoczyli przeciwnika. W 25. minucie kolejny błąd bloku defensywnego z Sokoła Podlaskiego wykorzystał Piotr Grober. 19-latek tym razem otrzymał szansę gry od pierwszej minuty. Po przejęciu piłki napastnik zobaczył wysuniętego bramkarza i posłał futbolówkę lobem prosto do siatki.

Tuż przed przerwą ponownie błysnął Grober, który idealnie obsłużył Grzegorza Piesio. Do szatni Wilga schodziła z prowadzeniem 3:1. Po zmianie stron szybko sokołowianie strzelili gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Omieciuch. Na dwubramkowe prowadzenie Wilga wróciła w 70. minucie, kiedy Przemysław Alot w kontrze podał do Tomasza Paszkowskiego, który na boisku pojawił się pięć minut wcześniej. Goście trzecią bramkę zdobyli w ostatniej sekundzie spotkania.

- Wygraliśmy kolejny mecz u siebie po fantastycznej grze. Jestem bardzo dumny ze swoich zawodników. Przeciwnik postawił nam dzisiaj bardzo wysoko poprzeczkę i wcale nie było łatwo o trzy punkty. Tempo gry jakie narzuciliśmy, jest trudne do wytrzymania przez rywala. Cieszę się, że odpowiedzieliśmy po pechowej porażce z Zamłyniem ? powiedział po meczu trener Wilgi Damian Milewski.

Szkoleniowiec liczy w kolejnych meczach na żywiołowy doping drużyny. ? Zasługujemy, żeby nam pomagać z trybun. Apeluję do ultrasów GKS, podobnie jak dzisiaj grupa kibiców z Sokołowa Podlaskiego, że nam kibicowali. Na pewno ich nie zawiedziemy ? dodaje wspominając mecz sprzed dwóch sezonów w Uninie.

Trzeciej porażki w sezonie doznali zawodnicy Hutnika. Wynik starcia z Oskarem w Przysusze został  ustalony już w pierwszej połowie, kiedy gospodarze trafili trzykrotnie do bramki gości.

W następnej kolejce IV-ligowe derby powiatu. W Trąbkach Hutnik podejmie Wilgę (3 października, godz. 15).

Wilga Garwolin ? Podlasie Sokołów Podlaski 4:3 (3:1)
Bramki dla Wilgi: 4` Przemysław Alot, 25` Piotr Grober, 43` Grzegorz Piesio (as. Piotr Grober), 70` Tomasz Paszkowski (as. Przemysław Alot)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik (88` Sadowski), Kozikowski, Piotrowski, Talar, Alot (85` Motyczyński), Sitarek (75` Kowalski), Gmurczyk (80` Świder), Piesio, S. Papiernik (90` Wągrodzki), Grober (65` Paszkowski).
Oskar Przysucha ? Hutnik Huta Czechy 3:0 (3:0)

{avsplayer videoid=172}

Wojtek63 04.10.2020 08:29
"W sobotę nic innego jak tylko 3 punkty wracają z WILGA do GARWOLINA , Niech całe Mazowsze zobaczy kto króluje w Powiecie...'' Niestety muszę stwierdzić, że to jest beznadziejnie głupi wpis biorąc sprawę merytorycznie. Na dodatek pełen błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Co ten wpis ma na celu ? Przecież od wielu, wielu lat piłkarska Wilga Garwolin jest najlepiej grającym klubem w powiecie. To wie każdy. Po co idiotycznie obrażać kibiców rywala ? Do tego z potwornym błędem ortograficznym ! A na koniec..., ,Stara Gwardia'', czyli co ? Milicja? Chyba milicja, bo Legia to trepy.

andrut 02.10.2020 15:13
Ja tam nie kojarzę aby na meczach Wilgii był jakiś zorganizowany doping, może poza dwoma czy trzema spontanicznymi okazjami na legie wola jeździć

Stara Gwardia 02.10.2020 12:06
W sobotę nic innego jak tylko 3 punkty wracają z WILGA do GARWOLINA , Niech całe Mazowsze zobaczy kto króluje w Powiecie , W sobotę jedziemy na 120 % macie zapierd?. nie tak jak wczoraj LEGIA oni tez wszystko mieli na papierze !!! Tylko WILGA 4 LIGA GKS , Pokazmy ADASIĄ co to jest piłka 4 ligowa , aby na zawsze rozwiać ich wątpliwości ze sparingów .. Tylko GKS ? Stara WILGA ZAWSZE RAZEM !!!!!!

Wojtek63 01.10.2020 13:56
W rozegranym wczoraj (30.09.2020) zaległym meczu czwartej kolejki IV ligi mazowieckiej Pilica Białobrzegi wygrała u siebie z Oskarem Przysucha 3:1. Pilica Białobrzegi- Oskar Przysucha 3:1 (0:1) Bramki:: Pilica- 81, 88 (k), 90+min. Oskar- 24. Czerwona kartka- Oskar (88 min) po drugiej żółtej. Dzięki temu zwycięstwu Pilica awansowała na 6 miejsce w tabeli i traci do lidera 8 pkt mając dwa rozegrane mecze mniej niż prowadząca Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Wojtek63 29.09.2020 09:59
Baniocha, 26.09.2020, godz. 11:00 Orzeł II Baniocha- Wilga II Garwolin 4:2 (1:0) Bramki: Orzeł- 20, 49, 65, 72. Wilga- 46 (Rzęsiewicz) i 57 (Zalewski) Składy: Orzeł II- Kapusta, Bielawski, Zulczyk (55), Jakub Wosztyl (88), Wojniusz (90), Staszewski (86), Stańczyk, Sadowski, Michalak, Chatalski (73), Bednarski (62). Rezerwa: Skalniak (62), Wójcicki (88), Palczewski (90), Kamil Wosztyl (73), Wasiak (55), Kur (62). Wilga II- Wasążnik, Kisiel (80), Majsterek (60), Flis, Rękawek, Rzęsiewicz (75), Żak (80), Kowalczyk, Szwed, Wągrodzki (83), Zalewski (75). Rezerwa: Ekiert (80), Krzyśpiak (75), Słupecki, Boratyński (83), Całka (60), Kęsik (80), Zduńczyk (75). Wilga pomimo przegranej utrzymała pozycję lidera z bilansem 7-0-1, br. 28-8. Drugie miejsce ze stratą 3 pkt zajmuje Kosa Konstancin po domowej wygranej z Gromem Prace Małe 7:1 (5:0). Trzecie miejsce zajmuje KS Glinianka po bezbramkowym wyjazdowym remisie z Orłem Parysów. Jednak Glinianka rozegrała jeden mecz więcej. Czwarte miejsce zajmuje Orzeł II Baniocha ze stratą 5 pkt do Wilgi, a piąte RKS Mirków ze stratą 6 pkt do Wilgi. RKS pauzował w tej kolejce. p.s. Portal Piłka nas łączy podaje, że w 6. Kolejce (8:1) z Urzeczem Gassy Wilga grała pod wodzą trenera Piotra Talara. Natomiast 3 ostatnie mecze (Champion FC Otwock, Vulkan II Wólka Mlądzka i Orzeł II Baniocha) jako trener prezentowany jest Karol Zawadka. Czy ja o czymś nie wiem ? :-) Wydawało mi się, że trenerem Wilgi II jest Marcin Żak.

Aspe 29.09.2020 07:06
wynik był hokejowy, a nie wygrana, wciąż przecież grali w piłkę nozną

Wojtek63 28.09.2020 13:21
Ciekawsze wyniki : Lider Włocławek- Cuiavia Inowrocław 10:1 ( 4:0) Unia Gniewkowo- Włocłavia Włocławek 0:8 (0:5) Lider nie jest? liderem, bo rozegrał jeden mecz mniej od Cuiavii i traci do niej 2 pkt. 2 pkt do lidera traci również zajmujący 3 pozycję? tu uwaga: Zawisza Bydgoszcz (starsi znają tę markę), który w tej kolejce pokonał u siebie 3:2 (3:0) Legię ?noooo, nie. Nie Legię Warszawa, ale Legię Chełmża . Zawisza podobnie jak Lider Włocławek nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie. Orlęta Łuków- Lublinianka Lublin 1:4 (1:1) Orlęta niestety szybkim lotem spadającym fruną do LO. Domowa porażka ze średniakiem, czyli Lublinianką jest tego smutnym potwierdzeniem. Obecny bilans Orląt to 1-2-7, br. 9-28 Szybciej niż Orlęta fruną do LO płynie biłgorajska Łada. Tu jest jeszcze gorzej. Łada Biłgoraj po 10 meczach i wyjazdowej porażce 0:5 (0:2) z Gromem Różaniec trzyma czerwoną latarnię z bilansem ? 0-0-10, br. 2-50. Grom Różaniec jest beniaminkiem IV ligi (wcześniej LO), sam Różaniec to wieś w powiecie Biłgorajskim. Grom to najprawdopodobniej odmiana znanego starszym kibicom Zadrzewia Zawadówka, z którym Wilga dawno, dawno grała w realnej IV lidze (lubelskiej). Dużo pisania o Zadrzewiu, więc podam link do tabeli końcowej III ligi (lubelskiej). Warte uwagi są drużyny z którymi grał wtedy Zadrzew. Warty uwagi jest fakt, że po tej trzecioligowej przygodzie Zadrzew zniknął z piłkarskiej mapy Polski. https://pl.wikipedia.org/wiki/III_liga_polska_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej_(1994/1995)

Bartek 28.09.2020 07:40
Najwidoczniej byłem na innym meczu. Styl gry nie zachwycał, na tle bardzo słabego Podlasia może i wyglądało to dobrze, ale jeśli Pan Milewski twierdzi że rywal postawił wysoko poprzeczkę to chyba oglądał mecz z zamkniętymi oczami! Drużyna Podlasia w moim odczucia najsłabsza jaką do tej pory widziałem w tej grupie. A mimo to w jakiś sposób strzelili 3 gole!!! Sam Piesio ligi nie wygra, który ponad to że ma duże umiejętności gra bardzo nonszalancko i praktycznie nie biega.

Wojtek63 27.09.2020 10:08
Grupa ciechanowsko-ostrołęcka-płocka Nowym ,samodzielnym liderem została Mławianka Mława po wyjazdowej wygranej 5:1 (2:1) z Bzurą Chodaków. Vice-liderem jest Wisła II Płock, która rozbiła u siebie 5:1 (0:1) dotychczasowego lidera, czyli Huragan Wołomin. Bardzo słabiutka drugi sezon z kolei Nadnarwianka Pułtusk przegrała 1:2 (1:0) wyjazdowy mecz z zupełnie przeciętną Wkrą Żuromin i zajmuje przedostatnią 13 ?tą pozycję z bilansem 1-2-6, br. 11-22

Wojtek63 27.09.2020 10:07
Grupa warszawska Mazur Karczew łatwo uporał się u siebie z chimerycznym ,faworyzowanym jednak MKS Piaseczno 3:0 (2:0). Mazur wraca powoli na właściwe zwycięskie tory, a MKS po przetasowaniach kadrowych musi chyba myśli o awansie odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tym bardziej, że Ząbkovia zdeklasowała siebie 11:0 ( 4:0) nie najgorzej grającego beniaminka, czyli Marcovię Marki, a Victoria Sulejówek wygrała u siebie ze Zniczem II Pruszków 2:1 (1:0) grając od 36 minuty w osłabieniu (czerwona kartka). Słabiutka Sparta Jazgarzew wygrała u siebie 2:0 (1:0) z rewelacją początku rozgrywek, czyli Escolą Varsovia Warszawa. Jednak z Escoli wyraźnie uszło powietrze. Porażka ze Spartą była kolejnym trzecim meczem Escoli bez wygranej (dwie porażki, jeden remis). W meczu outsiderów tej grupy Józefovia Józefów wygrała u siebie z RKS Okęcie 1:0 (1:0)

Wojtek63 27.09.2020 10:06
Grupa siedlecko- radomska Wilga Garwolin wygrała z Podlasiem Sokołów i wielkie brawa dla niej. Wynik 4:3 wskazuje, że było dość ciężko. A może nawet bardzo ciężko pomimo prowadzenia 3:1 i 4:2. Mazovia Mińsk Mazowiecki grając od 25 minuty w osłabieniu (czerwona kartka dla bramkarza) nie zdołała pokonać u siebie rewelacyjnego beniaminka, czyli Zamłynia Radom . Mazovia prowadziła do przerwy 1:0, a bramkę na 2:2 zdobyła w 86 minucie. Ogromna niespodzianka w Warce, gdzie miejscowy KS rozbił 4:1 (1:1) faworyzowaną Pilicę Białobrzegi. W pozostałych meczach tej kolejki: Hutnik Huta Czechy przegrał wyraźnie w Przysusze z Oskarem 0:3 (0:3). To pierwsza i mimo wszystko dość wysoka porażka beniaminka z Huty Czechy , który do tej pory radził sobie bardzo przyzwoicie. Ciekawe jak będzie dalej? bo jak życie pokazuje, beniaminkowie zazwyczaj radzą sobie dobrze do pierwszej klęski . Oczywiście 0:3 to nie klęska, ale taki wynik do przerwy wskazuje na to, że ? będzie bardzo ciężko. Solidna, aczkolwiek chimerycznie grająca Mszczonowianka wygrała u siebie 1:0 (1:0) z Tygrysem Huta Mińska. Była to trzecia kolejna porażka beniaminka z Huty Mińskiej . Mało tego- Tygrys w tych trzech ostatnich meczach nie zdobył bramki. Inna sprawa , że grał z Mazovią, Wilgą, a teraz Mszczonowianką.

Wilga 26.09.2020 22:39
Panie trenerze, część dawnych ultrasów Wilgi była na meczu ale niestety nie wystarczyło dla nich biletów...

Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie