niedziela, 29 września 2024 19:26

Dwa rekordy w jednym dniu

W ostatnim biegu z cyklu Warsaw Track Cup, który odbył się w Warszawie, doskonałe wyniki uzyskała Emilia Mazek z Wilgi Garwolin. W biegu na 1000 metrów zajęła II miejsce z wynikiem 3.01.01s  i ustanowiła nowy rekord powiatu w kategorii seniorek, bijąc  poprzedni rekord który należał do Katarzyny Szczegot o 2.95s. 70 minut później, niezmordowana Emilka,  zmierzyła się z dystansem 3000m, w którym zdecydowania zwyciężyła , a uzyskany wynik 10.12.35s to już drugi rekord powiatu uzyskany w tych samych zawodach. Poprzedni  rekord, ustanowiła aż 33 lata temu Dorota Zduńczyk, również z Wilgi Garwolin.

W całym cyklu zawodów City Trail, nasza biegaczka zajęła II miejsce. Obecnie podopieczna trenera Stanisława  Buszty przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski w maratonie, które odbędą się w grudniu w miejscowości Dębno ? woj. zachodniopomorskie.