niedziela, 29 września 2024 19:28

Udane, sportowe żniwa lekkoatletów Wilgi

Nastała prawdziwa ?złota jesień? garwolińskich lekkoatletów. Brak wiosennych i letnich startów, spowodował skumulowanie zawodów w okresie jesiennym. Tylko w czasie ostatniego tygodnia podopieczni trenera Stanisława Buszty wystartowali aż w 5 mistrzowskich imprezach. Ciechanów W Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików ? U-16, udział wzięło 500 zawodników z ponad 60 klubów sportowych z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W imprezie nie zabrakło reprezentantów Wilgi Garwolin, którzy w łącznej punktacji zostali sklasyfikowani na bardzo wysokim V miejscu z ilością 17 zdobytych punktów. Warto dodać że wszyscy zapunktowali, a wielu z nich ustanowiło nowe rekordy życiowe, w tym jeden rekord powiatu w kat U-16  Alicji Świesiulskiej. Czternastoletnia uczennica Szkoły Podstawowej w Głoskowie przebiegła 100m w czasie 13.12 s  i wykonała normę na III klasę sportową. Na podium zawodów zameldowali się:  Wiktor Sikora w rzucie dyskiem 48.17m ? rekord życiowy ? II miejsce i Szymon Głaszczka, który mimo kontuzji zajął III miejsce w skoku w dal ? 5.74m.

Konstancin Jeziorna

W  VI Ogólnopolskim  Biegu im. Piotr Nurowskiego ? byłego Prezesa PKOL, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej, udział w  memoriale wzięła nasza najlepsza biegaczka ? Emilia Mazek. Znajdująca się w wysokiej formie sportowej  podopieczna  trenera Stanisława Buszty, nie miała sobie równych i w biegu na 10km /trasa posiadała atest PZLA/ walczyła tylko z czasem, gdyż  jej najgroźniejsze rywalki , Marta Jasińska i Małgorzata Żurawska, pozostały z tyłu o ponad 4 minuty. Czas Emilki ? 36 minut i 49 sekund jest  nowym  rekordem  powiatu seniorek na tym dystansie.

Teresin

Mazowiecka Olimpiada  U-12 i U-14, której organizatorem był miejscowy klub ?Filipides?, zgromadził na starcie ponad 300 uczestników z ponad 40 klubów i 4 województw. Z naszych sportowych nadziei, doskonale spisał się 11 letni uczeń  Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej, Bartosz Głowala, który zwyciężył w rzucie piłeczką palantową 80g z doskonałym wynikiem 43.60m, co jest oczywiście jego nowym rekordem życiowym i w tegorocznych tabelach PZLA zajmuje w swojej kategorii I miejsce. W biegach na  1000m uczestniczyli bracia Mateusz i Szymon Kołnierzakowie, ze Szkoły Podstawowej w Wilkowyi , którzy z niezłymi czasami, uplasowali się w swoich rocznikach na czwartych, bardzo nielubianych przez sportowców miejscach.

Łódź

W Akademickich  Mistrzostwach  Polski wystąpił Mateusz Kondej, który reprezentował tym razem barwy warszawskiej AWF. W biegu na 1500m 3.54.40s, zajął wysokie IV miejsce, a w dzień  później, tym razem na dystansie 3000m,  zameldował się wynikiem 8.41.06s    na piątym miejscu.

Warszawa

Klub Sportowy ?Syrena?, przy współudziale burmistrza dzielnicy Praga Południe, zorganizował Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce w kategorii U-14 i młodsi. Bardzo ładnie spisali się w tej imprezie najmłodsi przedstawiciele Wilgi, a prawdziwym objawieniem okazała się 14 letnia Alicja Świesiulska, która zdobyła złoty medal w biegu na 60m z doskonałym wynikiem 8.38s /nowy rekord powiatu U-14/ oraz zajęła II miejsce w skoku w dal ? 4.58m. Na koniec zawodów organizatorzy wręczyli Alicji nagrodę indywidualną za najlepszy wynik imprezy / według tabel wielobojowych/. Młodsza siostra Alicji ? Agata, zajęła II miejsce w rzucie lotką oszczepniczką, a Mateusz Kołnierzak /U-12/, uplasował się na trzeciej pozycji w skoku w dal ze strefy. Naszym najmłodszym kibicowała pani Urszula Kielana, wicemistrzyni olimpijska z Moskwy 1980 w skoku wzwyż ? 194cm.