niedziela, 29 września 2024 19:28

Wilga wygrywa, Piesio strzela. Pierwsze trzy punkty u siebie Hutnika

Bez straty gola, zwycięstwa ligowe odniosły Wilga Garwolin i Hutnik Huta Czechy. GKS pewnie pokonał Tygrysa Huta Mińska 3:0 (2:0). Jedną z bramek strzelił Grzegorz Piesio. W Trąbkach Hutnik 1:0 wygrał z Pogonią II Siedlce. Już pierwsza akcja Wilgi w dzisiejszym meczu przyniosła trafienie. W 3. minucie Grzegorz Piesio zagrał prostopadle w pole karne do Przemysława Alota, ten odegrał wzdłuż linii bramkowej. W piłkę nie trafił Sebastian Papiernik, ale futbolówka odbiła się niefortunnie od Kacpra Piętki i wpadła do siatki.

Tygrys w pierwszej połowie stworzył dwie sytuacje bramkowe. W 7. minucie strzał z dystansu obronił Dawid Wasążnik. 13 minut później ?Wasyl? kapitalnie powstrzymał rywala, który strzelał z bliskiej odległości .

Bramka do przerwy

Wilga kontrolowała grę. W 30. minucie w polu karnym Jakub Pasik sfaulował Sebastiana Papiernika. Przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Piotr Talar, ale jego strzał z 11. metrów obronił Krzysztof Ufnal. Nie zraziło to gospodarzy do kolejnych ataków. W 41. minucie Alot stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale ten pojedynek przegrał. Tuż przed gwizdkiem na przerwę, Talar przedarł się lewą stroną pola karnego i dograł do Alota, który wepchnął piłkę do bramki. W przerwie sędziowie nakazali zawodnikom Wilgi... zmienić spodenki, bo w trykotach obu zespołów było za dużo bieli.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowi rozbijali ataki przeciwnika i sami stwarzali okazje do kolejnych goli. W 58. minucie Sebastian Papiernik trafił w boczną siatkę. Pięć minut później Alot z ostrego kąta minimalnie przestrzelił. Wynik spotkania w 72. minucie ustalił Grzegorz Piesio. ?Pigwa? zamykał kontrę i wykorzystał podanie z prawego skrzydła Damiana Papiernika.

Warto odnotować debiut w zespole Wilgi 19-letniego Piotra Grobera, wychowanka piłkarskiego akademii Górnika Łęczna.

Hutnik z pierwszym zwycięstwem

Po pierwsze zwycięstwo u siebie sięgnął Hutnik. W Trąbkach beniaminek pokonał Pogoń II Siedlce 1:0. Decydującą bramkę strzelił w 72. minucie Piotr Jarzyna po podaniu Sebastiana Grzegorczyka. Kwadrans wcześniej rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Kamil Sibilski.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Zamłyniem Radom, a Hutnik u siebie z Mazowszem Grójec.

Wilga Garwolin ? Tygrys Huta Mińska 3:0 (2:0)
Bramki: 3` samobójcza, 45` Przemysław Alot (as. Piotr Talar), 72` Grzegorz Piesio (as. Damian Papiernik)
W 30. minucie Piotr Talar nie wykorzystał rzutu karnego (obrona Krzysztofa Ufnala).
Wilga: Wasążnik, D. Papiernik, Piotrowski, Gac, Talar, Alot (75` Grober), Piesio (85` Świder), Kowalski (76` Kozikowski), Sitarek, S. Papiernik (82` Rękawek), Paszkowski.
Hutnik Huta Czechy ? Pogoń II Siedlce 1:0 (0:0)
Bramka: 72` Piotr Jarzyna (as. Sebastian Grzegorczyk)
W 57. minucie Kamil Sibilski nie wykorzystał rzutu karnego (obrona Mikołaja Smyłka).
Hutnik: Łuczak, Sibilski, M. Macioszek, R. Macioszek, Grzegorczyk, Wilczek, R. Głąbicki (60` Kowalski), Rękawek, Grudniak, Kardyka (46` A. Wardak), Jarzyna (89` K. Szostak).

Wojtek63 16.09.2020 17:21
16.09.2020. W zaległych meczach IV ligi mazowieckiej padły następujące wyniki: Hutnik Huta Czechy- Proch Pionki 2:1 (1:0) Bramki: Hutnik- 47 (Mateusz Rękawek), 89 min (Kamil Szostsak) Proch- 88 min (Kacper Rak) Jestem pewien, ze składy obu drużyn poda jutro ( 17.09.2020) portal Wirtualny Garwolin. A jak nie poda? to ja podaję: Hutnik: Michał Macioszek, Sibilski, Rafał Macioszek, Grzegorczyk, Łuczak, Wilczek, Rafał Głąbicki, Rękawek, Grudniak, Kardyka, Jarzyna. Rezerwa: Lis, Wardak, Piętka , Jedynak , Kamil Szostak, Kowalski , Mazek. Proch- Jaroszek, Janiszewski, Kapusta, Jaworski, Szczepański, Wnuk, Skałbania, Cherkashyn, Orczykowski, Kozakiewicz, Wnukowski. Rezerwa: Zolech,Tworek, Rak, Pisarski, Siwahla, Leśnowolski, Łuczak. W pozostałych meczach: Mazowsze Grójec- Pilica Białobrzegi 0:0 Okęcie Warszawa- MKS Piaseczno 2 :3 (1:1). p.s. Dręczy mnie pytanie? Kiedy tłumoki z różnych portali oraz stadionów (podając np. składy zespołów) nauczą się zasady, że w języku polskim najpierw podajemy imię, a potem nazwisko. Kiedy !!!! ??? Kurczę :-) ....kiedy !

Wojtek63 15.09.2020 12:07
Nic ciekawego nie wydarzyło się w IV lidze polskiej w ubiegły weekend. Skupię się zatem na byłych rywalach Wilgi: Boruta Zgierz po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 ( 2:0) z LKS Kwiatkowice zajmuje 2-gie miejsce ze stratą 2 pkt. do ŁKS II Łódź. Bilans Boruty to 8-2-0, br. 23-6 Ciekawostka z tej grupy- Ceramika Opoczno jest zdecydowanym outsiderem z bilansem 0-1-8, br. 5-29. Huragan Międzyrzec Podlaski mimo wyjazdowej porażki 0:2 (0:1) z Górnikiem II Łęczna jest liderem gr.1 z bilansem z bilansem 6-0-2, br. 15-8. Włodawianka Włodawa zajmuje 4. miejscez bilansem 4-2-2, br. 14-8. Start Krasnystaw zajmuje miejsce 10 z bilansem 2-2-4, br. 8-12. No i odwieczny rywal Wilgi- Orlęta Łuków Po domowej przegranej 0:2 (0:2) z POM Iskra Piotrowice Orlęta trzymają czerwoną latarnię grupy z bilansem 1-2-5, br. 8-18. Natomiast w grupie lubelskiej nr. 2 liderem jest Tomasovia Tomaszów Lubelski (dawno temu 2:11 z tym zespołem w Garwolinie). Bilans Tomasovii to 8-0-0, br. 32-1. Unia Hrubieszów zajmuje miejsce nr. 7 z bilansem 3-2-3, br. 10-14. Łada 1945 Biłgoraj zajmuje ostatnie 12. Miejsce bilansem 0-0-8, br. 0-38. Niestety ten bilans jest najgorszym na dzień dzisiejszy bilansem w całej polskiej IV lidze. Dla przypomnienia- IV liga polska sezonu 2020/21 liczy 398 zespołów., I co by tu nie mówić i jakby nie podchodzić do sprawy to szkoda. Widać, że piłka nożna zarówno w Łukowie, jak i w Biłgoraju sięgnęła dna. Szkoda.

Wojtek63 15.09.2020 11:22
Grupa ciechanowsko- ostrołęcko- płocka Tu wspólnie liderują płocki Świt Staroźreby, Wisła II Płock i Huragan Wołomin. Ciekawostką jest to, że Świt w ubiegłym sezonie zajął przedostatnie 15 miejsce i utrzymał się dzięki koronanwirusowi. Dwa pierwsze zespoły nie poniosły jeszcze porażki w tym sezonie (5-1-0), natomiast Huragan przegrał jeden mecz (5-1-1). Tu za prowadzącą trójką Mławianka Mława i KS CK Troszyn (oba zespoły to beniaminkowie). Pozostali beniaminkowie nieco gorzej: Bzura Chodaków (Sochaczew)- m. 9, Kasztelan Sierpc ?ostatnie 14 miejsce bez wygranej (0-1-6) Podobnie jak Kasztelan bez wygranej pozostaje ubiegłoroczny barażowy ,,pogromca?? Hutnika Huta, czyli Nadnarwianka Pułtusk (0-2-5). Co się odwlecze, to nie uciecze- mówi stare przysłowie, które jak ulał pasuje do Nadnarwianki. W ubiegłym skróconym sezonie Nadnarwianka zajęła 12 miejsce (2-6-7) i pewnie nie uniknęła by degradacji.

Wojtek63 15.09.2020 11:21
Jak wygląda sytuacja w połowie rundy jesiennej ? Oto krótki przegląd trzech grup: Grupa radomsko- siedlecka Na czele Mazovia Mińsk Mazowiecki (pomimo niespodziewanego domowego remisu 1:1 (0:1) ze znacznie notowanym Prochem Pionki i pomimo tego, że Proch od 34 minuty grał w 10, po czerwonej kartce (druga żółta) Na drugim miejscu (jakże to miła niespodzianka) ze stratą 3 pkt, ale z jednym meczem mniej jest Wilga Garwolin. Niestety ten zaległy mecz to wyjazdowy mecz z ,,rozkręcającą się?? po przejściach z koronawirusem Pilicą Białobrzegi. Według powszechnej opinii Pilica jest głównym faworytem do awansu. Beniaminkowie, czyli Tygrys Huta Mińska, Zamłynie Radom oraz Mazowsze Grójec radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Jednak warto mieć na uwadze, że grali ze słabszymi zespołami. Hutnik Huta Czechy (też beniaminek) nieco gorzej, a strzelanie rzutów karnych wydaje się obligatoryjnym elementem treningu w przypadku tego zespołu. Ewentualny remis w Białobrzegach dałby Hutnikowi na dzień dzisiejszy miejsce nr 7. Niby nieduża różnica (obecnie miejsce nr 9), ale tuż za Hutnikiem są Pilica i Mszczonowianka. Proch Pionki, Pogoń II Siedlce i Radomiak II Radom aspirują bardzo wyraźnie do grona murowanych kandydatów do spadku. Grupa warszawska Victoria Sulejówek, Drukarz Warszawa, Ząbkovia Ząbki i niespodziewanie beniaminek, czyli Escola Varsovia Warszawa przewodzą w grupie warszawskiej. W środku tabeli Mazur Karczew i zupełnie przeciętny oraz zawodzący kibiców (w tym sezonie) MKS Piaseczno) Reszta zespołów (w tym beniaminkowie- AP Marcovia Marki, Okęcie Warszawa, Józefovia Józefów oraz Sprarta Jazgarzew) to mocni kandydaci do spadku.

Łukasz Korycki 13.09.2020 08:13
Piętka była Kozikowskiego :)

Wojtek63 13.09.2020 07:20
Otwock, 11.09.2020. godz.19:30 Champion FC Otwock- Wilga II Garwolin 0:5 (0:2) Bramki: 31(s), 34 (Jakub Wągrodzki), 55 (Adrian Rzęsiewicz), 85 (Dominik Całka), 90 (Marcin Boratyński) Czerwone kartki: Champion- 46, 73 i 76 min. Dwie pierwsze za drugą żółtą, a trzecia? chyba za ,,pyskówkę?? Składy: Wilga II- Skład. Gandarela (do 78 min), Żak (do 71 min), Świrk, Krzyśpiak, Rękawek, Rzęsiewicz, Kacper Kowalczyk (do 78 min), Szymon Kowalczyk (do 68 min), Wągrodzki (do 71 min) , Zalewski, Zduńczyk (do 60 min) . Rezerwa: Całka (od 68 min), Majsterek (od 60 min), Boratyński (od 78 min), Słupecki (od 78 min), Kisiel (od 61 min) , Kęsik (od 71 min), Ekiert (od 71 min). Champion FC Otwock: Morawiński, Trajda, Trzpil, Smoliński, Glinka, Góral, Kęsek, Kowalczyk, Kowalski, Twardziak, Błażejczyk. Rezerwa: Wojtal, Kalinowski, Dyrała, Karaś, Poncyliusz, Stefanowicz. p.s. 1. Niezła seria Wilgi II ? 6 meczy bez straty punktów. (6-0-0, br. 23-3) 2. Dlaczego ,,Piłka Nas Łączy?? jako trenera Wilgi II podała Karola Zawadkę ? (z pełnym szacunkiem dla Niego) 3. Wybrany cytat z relacji trenera Żaka (strona Wilgi Garwolin na Facebook-u): ,, Wykorzystaliśmy pełen limit zmian i każdy zawodnik który wchodził z ławki dawał jakość gry! Wspólnie razem tworzymy drużynę, nikt się nie gniewa ile minut spędza na boisku ponieważ liczy się tylko drużyna!?? Koniec cytatu. Z tej niespodziewanej wypowiedzi o gniewaniu się, wynika, że albo coś jest na rzeczy, albo ja jestem zbytnio podejrzliwy. Ś.p. Jacek Kaczmarski pisał ,,Słucham nie słów, lecz dźwięków???

Wojtek63 12.09.2020 20:28
I połowa Pierwsze 15 minut to w sumie dość duża przewaga dużo lepszej piłkarsko Wilgi. Tygrys ambitnie i od czasu do czasu groźnie kontratakował. Po kwadransie gra się nieco wyrównała. W 20 minucie kapitalną interwencją popisał się Wasążnik ratując Wilgę przed utratą bramki. To była fenomenalna parada i obrona zarazem. Karny dla Wilgi ok. 30 minuty. Niestety to ,,podanie?? nie sprawiło bramkarzowi rywali dużego kłopotu. Wyglądało to jak przedmeczowa rozgrzewka bramkarza.. Mimo przewagi optycznej Wildze szło w tym meczu dość ciężko. Na szczęście bramka do szatni na 2:0 sprawiła stety, albo niestety, że sytuacja Wilgi przed drugą połową meczu była dobra. II połowa Ta połowa w wykonaniu Wilgi wyglądała znacznie słabiej. Gra stała się dość chaotyczna pomimo ciągle trwającej przewagi piłkarskiej nad ambitnie grającymi zawodnikami Tygrysa. Chaos w grze Wilgi od początku. Bramka na 3:0 mimo wszystko jak najbardziej zasłużenie . No i jeszcze ta na 4:0 ok. 90 minuty po cudownym ,,myku?? chyba Paszkowskiego- niestety nie uznana (spalony). A właśnie? Szanownemu Redaktorowi Koryckiemu umknął ten fakt w relacji :-) Podsumowanie: Mecz z beniaminkiem, który radzi sobie niespodziewanie dobrze w IV lidze (inną sprawą jest fakt, że miał do tej pory łatwiejszych rywali) był meczem prowadzonym w szybkim tempie i wolą walki. Wilga zdecydowanie lepsza piłkarsko, ale? w tym meczu (szczególnie w II połowie) nie szło , co sprawiło, że przez 90 minut było dość nerwowo. No cóż takie mecze też się zdarzają. To był mój pierwszy mecz IV ligi tego sezonu oglądany z trybun. Wcześniej oglądałem inne ,,on line?? dzięki różnym regionalnym i lokalnym TV. Co mogę stwierdzić ? Mogę stwierdzić, że Wilga Garwolin gra absolutnie bardzo solidny czwarto ligowy futbol. p.s. Gratulacje dla całej Ekipy za 3:0 z Tygrysem.