niedziela, 29 września 2024 19:25

Wilga wygrywa. Hutnik bez punktu

W lepszych humorach z wyjazdowych spotkań 6. kolejki IV ligi wracają zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał w Pionkach miejscowym Proch 3:1. W takim samym stosunku Podlasiu Sokołów Podlaski ulegli piłkarze Hutnika Huta Czechy. Dla zawodników Hutnika był to intensywny tydzień. W środę podopieczni Rafała Głąbickiego rozegrali zaległe spotkanie 2. kolejki. W Pilicy beniaminek uległ zespołowi z Białobrzegów 0:1. Goście mogli ten mecz zremisować, ale w końcówce Przemysław Grudniak nie wykorzystał rzutu karnego. Wczoraj Hutnik przegrał z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:3. Już po kwadransie gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej części gry oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Dla Hutnika trafił Sebastian Grzegorczyk.

Wilga mierzyła się w 6. kolejce z Prochem Pionki. Decydująca była pierwsza połowa, po której GKS prowadził 3:0. W 9. minucie Grzegorz Piesio zagrał prostopadłą piłkę do Tomasza Paszkowskiego, który posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza Prochu. 20 minut później było 2:0. Piesio wymanewrował kilku rywali i wyłożył piłkę przed linię bramkową do Paszkowskiego. W 34. minucie Wilga wygrywała już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Alot, który wykorzystał podanie w pole karne od Bartłomiej Sitarka. Gospodarze honorowe trafienie zaliczyli na kilka minut przed końcowym gwizdkiem.

- W tym meczu mogliśmy prowadzić do przerwy 5:0, bo gra toczyła się pod nasze dyktando. W drugiej połowie sytuacji sam na sam nie wykorzystali Rękawek i Paszkowski ? komentuje II trener Wilgi Karol Zawadka.

W pierwszym składzie Wilgi zagrał Grzegorz Piesio. 32-latek wrócił do klubu, skąd 16 lat temu wyruszał w piłkarski świat. Więcej o sensacyjnym transferze Sensacyjny transfer Wilgi. Grzegorz Piesio wraca do GKS!

W sobotę Wilga zagra przy Sportowej z Tygrysem Huta Mińska (godz. 16), a Hutnik w Trąbkach z Pogonią II Siedlce (godz. 15).

Pilica Białobrzegi ? Hutnik Huta Czechy 1:0
Hutnik: Lis, Grudniak, Wilczek (68` Sibilski), J. Kardyka, Rękawek, R. Macioszek, J. Wardak (46` Jedynak), M. Macioszek, R. Głąbicki (46` Piętka), Grzegorczyk, Jarzyna.
Podlasie Sokołów Podlaski ? Hutnik Huta Czechy 3:1 (2:0)
Bramka dla Hutnika: 64` Sebastian Grzegorczyk (as. Michał Macioszek)
Hutnik: Lis, Grudniak, Jedynak, J. Kardyka (70` Mazek), Rękawek, Sibilski (46` Piętka), J. Wardak (46` Zawadka), R. Macioszek, M. Macioszek, Grzegorczyk, Jarzyna (77` Gawinek).
Proch Pionki ? Wilga Garwolin 1:3 (0:3)
Bramki dla Wilgi: Tomasz Paszkowski 9`, 29` (przy obu asysty Grzegorz Piesio), Przemysław Alot 34` (as. Bartłomiej Sitarek)
Wilga: Wasążnik (75` Gandarela), D. Papiernik (85` Sadowski), Piotrowski, Gac, Talar, Alot (75` Motyczyński), Sitarek (55` Gmurczyk), Kowalski (55` Kozikowski), Piesio, S. Papiernik (65` Rękawek), Paszkowski (78` Świder).