niedziela, 29 września 2024 19:25

Wilga wiceliderem IV ligi. Hutnik z pierwszym zwycięstwem

Niepokonane są zespoły z powiatu garwolińskiego rywalizujące w mazowieckiej IV lidze. Z wyjazdowych zwycięstwo 1:0 cieszyli się w ostatniej kolejce zawodnicy Wilgi Garwolin i Hutnika Huta Czechy. Ci pierwsi zostali wiceliderami rozgrywek, dla drugich była to pierwsza wygrana w sezonie. Drużyny z Warki i Garwolina są nielicznymi w radomsko-siedleckiej grupie IV ligi, które do tej pory sezon rozgrywają bez pauz związanych z koronawirusem u rywali. Sobotni pojedynek rozpoczął się znakomicie dla gości. Już w 9. minucie podanie Piotra Talara na bramkę zamienił Przemysław Alot.

Po meczu z KS Warka Wilga Garwolin przez ponad dobę była liderem IV ligi. Po niedzielnej wygranej Mazovii z Radomiakiem II, GKS plasuje się o dwa oczka za drużyną z Mińska Mazowieckiego.

Dopiero drugi mecz w sezonie rozegrali zawodnicy Hutnika. W Hucie Mińskiej spotkały się zespoły, które w ubiegłym sezonie rywalizowały o zwycięstwo w siedleckiej okręgówce. Mecz, podobnie jak ten w Warce, szybko pomyślnie rozpoczęli goście. Gospodarze od początku narzucili swoje tempo i stwarzali zagrożenia pod bramką Macieja Lisa. W 10. minucie Hutnik odpowiedział z nawiązką. Michał Macioszek zagrał do Piotra Jarzyny, a ten pokonał bramkarza Tygrysa. Dla zawodnika, który dołączył do zespołu przed sezonem, było to pierwsze trafienie w barwach Hutnika. Jak się później gol z początku meczu był jedynym, która padł w spotkaniu.

W następnej kolejce Wilga zagra w sobotę u siebie z Pilicą Białobrzegi (godz. 11). Dla gości, ze względu na wykrycie koronawirusa w zespole, będzie to pierwsze spotkanie w sezonie. Hutnik także 29 sierpnia podejmie Zamłynie Radom (godz. 17).

KS Warka - Wilga Garwolin 0:1 (0:1)
Bramka: 9` Przemysław Alot (as. Piotr Talar)
Wilga: Wasążnik, Sadowski (60` Motyczyński), Piotrowski, Kozikowski, Talar, D. Papiernik, Sitarek, Kowalski (80` Świder), Gmurczyk, Alot (70` Rękawek), Paszkowski (87` Pyra).
Tygrys Huta Mińska ? Hutnik Huta Czechy 0:1 (0:1)
Bramka: 10` Piotr Jarzyna (as. Michał Macioszek)
Hutnik: Lis, Grudniak, Kardyka (65` J. Wardak), A. Wardak, Rękawek, Wilczek, M. Macioszek, R. Głąbicki (51` Piętka), R. Macioszek, Grzegorczyk, Jarzyna (73` Kowalski).

Łukasz  Korycki

Wojtek63 28.08.2020 16:48
Wilga I pauzuje. Wilga II gra. Zatem w ten weekend kibicujemy Wildze II. Będzie mecz z Piorunem Warszawa. A my kibicujmy w rytm poniższego utworu i zatańczmy razem po zwycięstwie: https://www.youtube.com/watch?v=s3Nr-FoA9Ps (swoją drogą- czyż ta Loren nie jest boska? )

Wojtek63 28.08.2020 13:36
Jak informuje Portal Piłka na Mazowszu mecz Wilgi Garwolin z Pilicą Białobrzegi zaplanowany na sobotę 29. sierpnia został przełożony. Nowy termin nie jest jeszcze ustalony. Oczywiście przyczyną przełożenia meczu jest koronawirus (dotyczy na 99,9 % zespołu z Białobrzegów, który do tej pory nie rozegrał żadnego meczu w bieżącym sezonie). Mecz z Wilgą jest dla Pilicy piątym przełożonym meczem.

Wojtek63 26.08.2020 13:01
Typowa redaktorska amatorszczyzna. Nic się kupy nie trzyma. No dobrze, krytykuję, bo mnie wk?u..rwia taka praca praca ,,na odwal?? A powinno wyglądać to tak (nazwy zespołów i nazwiska przykładowe): Biali Wódczany Małe- Bursztyn Piwno Wielkie 1:1 (1:0) Bramka- Biali- 34 (k). Bursztyn- 67 (sam). Żółte kartki- tu niekoniecznie Czerwone kartki: Biali ? 78 min (druga żółta). Bursztyn- 85 min (faul taktyczny) Składy: Biali - Bałtycki (67 Belwederski), Soplicowski, Żubrowski, Żytniowski (79 Dżinowski), Łyskaczowski ( 59 Koniakowski), Samogonowski, Huzarski, Stołeczny, Czysty, Luksusowy, Zamkowy. Bursztyn- Żywiecki, Witnicki, Tyski (46 Warecki), Raciborski, Lubelski, Namysłowski , Okocimski, Białostocki, Warszawski ( 78 Konstanciński), Bielawski, Sierpecki (80 Jabłonowski) Tak powinna wyglądać rzetelnie przygotowana informacja o meczu. Proste i jasne jak budowa cepa. Tylko pseudo redaktorom, nie chce popytać , dopytać i paru godzin poświęcić na przygotowanie tematu. Tak, paru godzin, bo tyle czasu zajmuje przygotowanie rzetelnej relacji z jednego meczu. Tymczasem Wilga II gra dzisiaj u siebie z Orłem Parysów. Orzeł to stary znajomy Wilgi II z sezonu 2012/13 (również B klasa) Po zwycięstwie Wilgi na jesieni w Garwolinie (2:0), na wiosnę w Parysowie było 8:2 dla Wilgi. Potem była weryfikacja wyniku na 3:0 (w.o) dla Orła, a potem i już finalnie to Wilga II awansowała do A klasy. Nie pamiętam szczegółów tych zawirowań, ale suma sumarum to Wilga II zagrała w A klasie po zajęciu drugiego- premiowanego awansem miejsca. Bilans obu zespołów był niemal identyczny: Orzeł- 18 meczów, 36 pkt, 12-0-6, br. 51-30. Wilga II- 18 meczów, 36 pkt , 12-0-6, 57-26 Niby w bezpośrednich meczach lepszy był Orzeł (0:2 i 3:0 po walkowerze) jednak to Wilga II awansowała.

Prace Małe 23.08.2020. godz. 11:00 Grom Prace Małe- Wilga II Garwolin 1:5 (1:2) Bramki- Grom 5 (k), Wilga II- 20 (k), 34, 53, 66 i 71 min. (minuty podaję wg danych z portalu Piłka Nas Łączy. Stąd różnica pomiędzy informacją moją, a trenera Żaka. A które są dokładniejsze ? Postawiłbym na te trenerskie) Żółta kartki- Krzysztof Tietz (Grom)- 19 min Składy: Grom: b/d (niby są, ale nic nie warte) Wilga II- Gandarela , Żak , Rękawek, Świrk , Kisiel , Kowalski, Rzęsiewicz, Zabiegałowski , Wągrodzki, Majsterek oraz Całka. Rezerwa Kęsik, Boratyński, Kowalczyk Szymon, Supleński, Flis, Majewski. Ciężka sprawa z tymi składami, a szczególnie z minutami zmian. Widzę, że sprawa jest totalnie spieprzona. Tylko nie wiem gdzie. Czy na ŁNP, czy na WG ? Na przykład Gandarela grał do 75 minuty, a potem zmienił go ?no właśnie. Kto go zmienił ? Słupecki czy Supleński jak podaje ŁNP ?

Wojtek63 25.08.2020 03:29
Oto wybrane, ciekawsze wyniki ubiegłego weekendu: Bielawianka Bielawa- Orzeł Prusice 13-1 (5:0) Bielawianka od 5 sezonów w IV lidze (wcześniej III liga), natomiast dla Orła jest to trzeci sezon w IV lidze (wcześniej LO i A klasa) . 6 bramek w tym meczu zdobył Patryk Drożyński. Bielawianka jest liderem grupy (4-1-0, br. 29-7). Orzeł zajmuje 16. miejsce (1-0-4, br. 6-27). W grupie gra 19 zespołów. Polonia Głubczyce- Olimpia Lewin Brzeski 11:1 (5:0) Polonia gra drugi sezon w IV lidze, a Olimpia to beniaminek IV ligi. Wynik wysoki i zupełnie mylący jeśli chodzi o miejsca zespołów. Polonia zajmuje miejsce 12-te z bilansem 2-1-2, br. 18-10, a Olimpia miejsce 16-te z bilansem 2-0-4, br. 7-26. Grupa opolska w której występują oba zespoły liczy aż 22 zespoły. Dużo grania- 42 kolejki. KS Brzoza- Lider Włocławek 1:9 (1:4) Występujący od dwóch sezonów w IV lidze Lider Włocławek rozbił beniaminka i jest? liderem. Lutnia Piszczac- Orlęta Łuków 2:2 (2:2) Orlęta będące w głębokim kryzysie zdobyły 1 pkt i po 5 kolejkach zajmują 9.- czwartą od końca pozycję z bilansem 1-1-3, br. 6-12. Łada Biłgoraj- Unia Hrubieszów 0:2 (0:0). Łada Biłgoraj po piątej porażce z rzędu zajmuje ostatnią 12-tą pozycję z bilansem 0-0-5, br. 0-19. Unia nieco lepiej. (9- te miejsce z bilansem 2-0-3, br. 4-9) Oba zespoły to dawni rywale Wilgi.

Wojtek63 25.08.2020 03:13
Ciekawa kolejka jeśli chodzi o przebieg meczów w IV lidze mazowieckiej. Otóż na 20 meczów w 4-ch przegrani prowadzili do przerwy, a w następnych 4-ch pierwsi zdobywali bramkę na 1:0. Oto te mecze: Zamłynie Radom ? Podlasie Sokołów Podl. 3:1 (0:1) Proch Pionki- Mazowsze Grójec 2:3 (2:0) Makowianka Maków Maz.- Mławianka Mława 2:3 (1:0). W 46 minucie było już 2:0. Wkra Żuromin ? Wisła II Płock 1:2 (1:0) MKS Piaseczno- Ząbkovia Ząbki 1:2 (1:1). MKS prowadził 1:0 od 35 minuty Pogoń II Siedlce- Mszczonowianka 1:4 (1:1). Pogoń zdobyła bramkę już w 3 minucie. KS Raszyn- Sparta Jazgarzew 2:1 (0:0). Sparta prowadziła 1:0 od 69 minuty Marcovia Marki- Ożarowianka Ożarów Ma. 2:3 (1:1). Marcovia prowadziła 1:0 od 19 minuty. Do tego oczywiście należy dodać B klasowe mecze RKS Mirków 1923 Konstancin- Orzeł Parysów 3:4 (3:0) oraz Grom Prace Małe- Wilga II Garwolin 1:5 (1:2), gdzie wygraną Wilgi ,, rozpoczęła?? bramka stracona w 10 minucie. Dawno nie zaobserwowałem tak ciekawego przebiegu meczów jednej kolejki.