niedziela, 29 września 2024 19:27

Pierwsze zwycięstwo Wilgi w sezonie

Po dwóch remisach piłkarze Wilgi zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Damiana Milewskiego wysoko pokonali Radomiaka II Radom 4:1 (2:0). Drugą kolejkę z rzędu na przymusowej pauzie są zawodnicy Hutnika Huta Czechy. Sobotnie starcie było doskonałą okazją do sięgnięcia po pierwszy komplet punktów. Goście z Radomia do Garwolina przyjechali bardzo młodym składem z najstarszym piłkarzem mającym 21 lat.

Od początku GKS był stroną przeważającą. W 13. minucie rzut rożny głową przedłużył Mateusz Sadowski, a piłka trafiła do Damiana Papiernika, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza z Radomia. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 2:0. Piotr Talar z rzutu rożnego dograł prosto na głowę Bartłomieja Sitarka.

Po zmianie stron szybko zrobiło się 3:0. Tym razem Talar wpisał się na listę strzelców, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Na 10 minut przed końcem rozluźnienie w szeregach obrońców Wilgi wykorzystał zawodnik Radomiaka. Wynik ustalił strzałem z główki Kacper Kozikowski. Drugą asystę w meczu zanotował Talar.

- Zakładaliśmy, że zdobędziemy w tym meczu trzy punkty. Nie było to zadanie łatwe, bo goście od początku grali defensywnie. Teraz myślimy już o meczu z Warką ? ocenił trener Damian Milewski.

W spotkaniu przeciwko Radomiakowi pierwszy w tym sezonie zagrali Axel Gandarela w bramce oraz Kacper Kowalski w środku pomocy. Półgodzinny IV-ligowy debiut zaliczył wychowanek klubu Jakub Wągrodzki.

Nie doszedł do skutku drugi kolejny mecz w IV lidze Hutnika Huta Czechy. Tym razem z Prochem Pionki. W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z KS Warka, a Hutnik w Hucie Mińskiej z Tygrysem.

Wilga Garwolin ? Radomiak II Radom 4:1 (2:0)
Bramki dla Wilgi: 13` Damian Papiernik (as. Mateusz Sadowski), 41` Bartłomiej Sitarek (as. Piotr Talar), 50` Piotr Talar (as. Damian Papiernik), 87` Kacper Kozikowski (as. Piotr Talar).
Wilga: Wasążnik (45` Gandarela), Talar, Kozikowski, Piotrowski, Sadowski (60` Wągrodzki), Motyczyński (45` Alot), Rękawek (45` Świder), Kowalski, Sitarek (70` Zabiegałowski), D. Papiernik, Paszkowski (80` Pyra).

Wojtek63 22.08.2020 12:16
Łojezu...dwa minusy. Widzę, że Włodzimierz Filaber nie jest lubiany w Garwolinie. Pewnie dlatego pracuje dla RKS Okęcie Warszawa. I słusznie.

Wojtek63 22.08.2020 12:02
Gorący temat. Otóż poprzedni rywal Wilgi II, czyli RKS Mirków 1923 Konstancin przegrał u siebie z Orłem Parysów 3:4. Sam wynik jest dużą niespodzianką. Natomiast szczegóły tej sportowej niespodzianki są szokiem. RKS Mirków 1923 Konstancin Jeziorna- Orzeł Parysów 3:4 (3:0) Bramki: RKS- 13, 18, 23. Orzeł- 63, 71, 71 i 90+ min.

Wojtek63 21.08.2020 16:06
Ciekawostka piłkarsko- personalna. W zespole Gromu Prace Małe gra Mateusz Tietz (26 lat), Mateusz jest synem Zbigniewa Tietza, który grał w pierwszoligowej Polonii Warszawa Były to sezony 1992/93, 93/94 i 94/95, czyli pierwszy poziom rozgrywek. Ale o tym na pewno więcej by powiedział niejaki...Włodzimierz Filaber :-)

WG1922 21.08.2020 11:16
A godna polecenia jest również strona AP Wilga Garwolin na facebooku

Wojtek63 18.08.2020 16:09
Następnym przeciwnikiem Wilgi II będzie zespół Gromu Prace Małe. Prace Małe to wieś położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Tarczyn. (tak, to ten Tarczyn od soków). Natomiast Grom jako klub sportowy funkcjonuje od 2004 roku. Od sezonu 2004/05 aż do teraz w klasie B. Do roku 2013 Grom zajmował zazwyczaj miejsce w środku tabeli (grupy zazwyczaj 12-14 zespołów). Po sezonie 2013/14 nastąpił tam wyraźny spadek formy i Grom plasował się w bardzo dolnych rejonach sezonowych tabel. W sezonie 2014/15 zajął nawet ostatnie 10. miejsce . Kadra Gromu to raczej dojrzała wiekiem drużyna, czyli przed garwolińską młodzieżą kolejny trudny sprawdzian :-) Mecz odbędzie się 23.08 o godzinie 11:00 w Pracach Małych na Stadionie Leśnym. Prawie jak na Waldstadion we Frankfurcie :-) Adres: Prace Małe ul. Piaseczyńska 34.

Wojtek63 18.08.2020 15:12
!6.08.2020. godz. 16:00. Garwolin Wilga II Garwolin- RKS 1923 Mirków 1:0 (0:0) Bramka: 55 minuta (po rzucie wolnym bezpośrednim i błędzie bramkarza RKS-u) W 65 minucie RKS nie wykorzystał rzutu karnego (słupek) Żółte kartki: Wilga II- 32, 38, 73, i 90+4 min. RKS- 28, 40, 84 i 89 min. Składy : Wilga II- Gandarela, Świrk, Kęsik (65 Krzyśpiak), Rękawek Michal, Kisiel (89 Bieńko), Żak, Kowalczyk ( 60 Pyra), Kacper, Kowalski Dawid, Adrian, Całka 46 Wągrodzki), oraz Szwed (84 Boratyński), Ponadto w rezerwie Wilgi :Majewski i Słupecki. RKS- Manowski (24 Kopera)- Gącikowski, Witek, Kaczmarczyk, Stypek, Barcikowski (82 Perka), Kuż (60 Bojańczyk), Mikołajczak (80 Madeński), Borecki (55 Szymański), Perka (82 Szczęsny), Oklej (73 Zdrojek) Pomeczowa relacja trenera Wilgi po meczu na stronie Wilgi Garwolin (trzeba przewinąć niżej): https://www.facebook.com/KibiceWilgaGarwolin Ralacja ze strony www RKS-u : http://rks1923mirkow.futbolowo.pl/news/article/porazka-w-garwolinie Powyższe szczegóły tego meczu uzyskałem dzięki stronom internetowym obu klubów, oraz portalowi Łączy nas Piłka. I powiem, że jestem nadzwyczaj mile zaskoczony ,,fejsbukową?? stroną Wilgi Garwolin. Osobiście ,,nie bawię się?? i jestem daleko od tego typu portali społecznościowych, ale dla celów wyższych (np. szczegóły meczu Wilgi II Garwolin korzystam na tyle ile mogę). Może dlatego teraz odkryłem to, że można szybko i w miarę szczegółowo upublicznić relację z meczu klasy B. Gratulacje dla Wilgi II ! p.s. Oczywiście byłoby nie fair z mojej strony gdybym przy okazji nie pogratulował zwycięstwa pierwszemu zespołowi Wilgi z Radomiakiem II. Co niniejszym czynie: Gratulacje za 4:1.