niedziela, 29 września 2024 21:31

Bezbramkowe remisy na inaugurację IV ligi [wideo]

Ani jedna bramka nie padła w meczach drużyn z powiatu garwolińskiego w 1. kolejce radomsko-siedleckiej IV ligi. Beniaminek Hutnik Huta Czechy podzielił się punktami z KS Warka, a Wilga Garwolin z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Oba dzisiejsze spotkania były rozgrywane zgodnie z wytycznymi MZPN związanymi z epidemią koronawirusa. Na trybunach mogła usiąść ograniczona liczba kibiców, a przed pierwszym gwizdkiem zabrakło m.in. przywitania obu zepsołów. Mecze w Trąbkach i Garwolinie obstawiały kordony policji. Nie było to związane z koronawirusem, a z przyjazdem do naszego powiatu zorganizowanej grupy kibiców z Mińska Mazowieckiego. Kibice nie stwarzali problemów mundurowym.

Hutnik z pucharem i punktem

Przed pierwszym gwizdkiem przy Osadniczej kapitan Hutnika Arkadiusz Wardak odebrał puchar za zdobycie II miejsca w ubiegłym sezonie ligi okręgowej. Trofeum wręczył przedstawiciel siedleckiego OZPN.

Spotkanie niefortunnie rozpoczął Kamil Sibilski, który z powodu kontuzji już w 10. minucie musiał opuścić boisko. W całym meczu gra toczyła się głównie w środkowej części gry. Wśród gospodarzy najwięcej zamieszania w szeregach obronnych rywala siał Sebastian Grzegorczyk, który w 39. uderzył mocno z ostrego kąta, ale na posterunku był Karol Składkowski. Skrzydłowy inaugurację ligi przypłacił rozciętą głową. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzowi w dokończeniu spotkania.

Mecz nie obfitował w dogodne okazje strzeleckie. Oprócz tej Grzegorczyka pod koniec pierwszej połowy, warto odnotować niecelną próbę Kamila Piętki z 78. minuty. Wśród gości o gola mógł pokusić się m.in. Jakub Piotrzkowicz. Strzały przyjezdnych dobrze bronił Maciej Lis.

Po meczu odbyło się uroczyste otwarcie obiektów klubowych Hutnika.

Upamiętnili Godzinę W

Inauguracja w Garwolinie rozpoczęła się od uczczenia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotkanie było okazją do czterech debiutów. W oficjalnych grach po raz pierwszy zagrali Filip Motyczyński, Mateusz Sadowski, Kamil Piotrowski i Patryk Gmurczyk.

Przy Sportowej, podobnie jak w Trąbkach, nie padł żaden gol. Spotkanie przebiegało jednak w innym tempie. W 30. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli goście. Przestrzelił Krystian Przyborowski. 10 minut później strzał głową Filipa Gaca przytomnie obronił Dominik Pusek, bramkarz futsalowego Zdrowia Garwolin. Po zmianie stron optyczną przewagę zyskał GKS. Najbliżej gola na 1:0 był w 81. Tomasz Paszkowski. W barwach Mazovii wystąpił znany z występów w Wildze Łukasz Puciłowski.

- Z zespołem, którym mówi, że chce awansować, ten jeden punkt należy szanować. Tym bardziej, że to inauguracja i to po tak długiej przerwie od ligi. Pozostaje jednak duży niedosyt, bo w drugiej połowie stworzyliśmy sobie kilka okazji do bramki ? podsumował trener Wilgi Damian Milewski.

W 2. kolejce Hutnik zagra na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi, a Wilga pojedzie do Mszczonowa.

Hutnik Huta Czechy ? KS Warka 0:0
Hutnik: Lis, Sibilski (10` Piętka), A. Wardak, M. Macioszek, Jedynak (73` J. Wardak), Grudniak, Jarzyna (73` Kowalski), R. Macioszek, Grzegorczyk, Wilczek, Rękawek.
Wilga Garwolin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:0
Wilga: Wasążnik, Sadowski, Gac, Piotrowski, Talar, S. Papiernik, Kozikowski (81` Świder), Gmurczyk, Sitarek (83` Rękawek), Motyczyński (75` Alot), Paszkowski.

Hutnik ? KS Warka

Wilga - Mazovia

Wojtek63 07.08.2020 14:47
Bardzo fajne streszczenie pierwszej kolejki IV ligi mazowieckiej (Radom- Siedlce) na stronie Prochu Pionki. http://www.proch.pionki.org/teksty,aktualnosci,4,1,mocny_start_beniaminkow_rezerwy_,2941.html Oby tak dalej. p.s. Niby krótko i łatwo (co jest mylne)- Dlatego też mój szacunek, bo wiem ile czasu zajmuje przygotowanie wydawałoby się takiej ,,lakonicznej'' informacji. Na mój gust i doświadczenie ok. 2=3 h.

Wojtek63 06.08.2020 17:20
I nie chodzi tu bynajmniej o Koronę Góra Kalwaria, która do sezonu 2009/10 spędziła 9 lat w IV lidze. Potem nastąpiła zapaść i Korona sięgnęła dna, czyli klasy B w sezonach 2017/18 i 2018/19. Obecnie Korona to beniaminek warszawskiej LO, który przegrał swój pierwszy mecz (dom) 1:4 (0:2) z Laurą Chylice (drugi sezon w L.O) zdobywając bramkę z rzutu karnego w 88 minucie przy stanie 0:3. Nie o tę koronę tę ,,koronę'' tu chodzi. Tu chodzi o koronawirusa. Jak podaje portal Piłka na Mazowszu następujące mecze drugiej kolejki IV ligi mazowieckiej zostały przełożone na inne terminy. Niestety nie jest znana (albo ukrywana- jeśli tak, to nie wiadomo przez kogo) przyczyna przełożenia poniższych meczów: MKS Przasnysz - Mławianka Mława zostanie rozegrany 19 sierpnia Pilica Białobrzegi - Hutnik Huta Czechy zostanie rozegrany 2 września Proch Pionki - Podlasie Sokołów Podlaski zostanie rozegrany 9 września Natomiast 90 minut.pl podaje dwa kolejne przełożone mecze i powód tej decyzji: MKS Piaseczno -Józefovia Józefów 8 sierpnia, 11:00 odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego /tu nieoficjalnie wiadomo, że jedna osoba z kadr szkoleniowej jest zarażona) AP Marcovia Marki- Okęcie Warszawa 8 sierpnia, 15:30 odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego Jak tak dalej pójdzie (a podejrzewam, że pójdzie), to rozgrywki IV ligi mazowieckiej zostaną przerwane w bliżej (raczej bliżej, niż dalej) nieokreślonym czasie i zgodnie z nowym obowiązującym regulaminem sezon zostanie anulowany, lub uznany za zakończony z tabelą po ,,ostatniej?? kolejce. Wniosek jest jeden. Wilga musi grać w każdym meczu tak jakby grała o mistrzostwo świata, bo nie wiadomo, kiedy koniec rozgrywek nastąpi. A jak będzie w pierwszej ,,szóstce?? to bez względu na to co się stanie kolejny sezon, czyli 2021/22 będzie grała w IV lidze.

DEK 06.08.2020 05:59
Będzie w Trąbkach wesoło /śmietniki w niebezpieczeństwie/ ogniomistrz w czerwonych butach wrócił.

Wojtek63 04.08.2020 14:51
Daniel Żurawski (były zawodnik Wilgi Garwolin - wiosna 2015/6) postanowił, że nie będzie się delektował piwem z miasta położonego nad Pilicą. Chyba słusznie, bo prawdę powiedziawszy, trudno się delektować tymi piwo podobnymi popłuczynami :-). Tym samym Żurawski zamiast w KS Warka zadebiutował w I kolejce IV ligi mazowieckiej w barwach beniaminka, czyli Tygrysa Huta Mińska. Tygrys wygrał z rezerwami siedleckiej Pogoni, a Żurawski strzelił bramkę na 1:0. Co prawda z rzutu karnego i na raty, ale strzelił. Tygrys Huta Mińska- Pogoń II Siedlce 3:0 (0:0). Bramki: 48 (k), 67 i 72 min

Wojtek63 04.08.2020 14:37
Niestety inauguracja rozgrywek klasy B przez Wilgę II Garwolin została przesunięta w czasie. Mecz w Maciejowicach z tamtejszą Wisłą II Maciejowice zaplanowany na 8-9 sierpnia nie dojdzie do skutku ponieważ maciejowicki zespół wycofał się z rozgrywek. Tym samym pierwszy mecz Wigi II będzie miał miejsce w Garwolinie 15 lub 16 sierpnia, a przeciwnikiem będzie RKS Mirków (Konstancin- Jeziorna). Wisła II Maciejowice była absolutnie nowym projektem, który nie doszedł do skutku. Natomiast RKS Mirków ostatni raz brał udział w rozgrywkach warszawskiej klasy A w sezonie 2012/13. RKS wygrał wtedy swoją grupę dość pewnie i postanowił zostać ,,potęgą'' robiąc fuzję ze Skrą Obory i tworząc KS Konstancin. Jak to się skończyło wszyscy wiemy. Nie ma już KS Konstancin. RKS próbuje od nowa, a Skra Obory zniknęła z piłkarskiej mapy Polski po sezonie 2012/13. Zajęła wtedy 5 miejsce w warszawskiej LO. Oprócz Burzy Pilawa (to dopiero sensacja) Wisła II Maciejowice jest drugim zespołem z powiatu garwolińskiego, który wycofał się z rozgrywek. Info o wycofaniu w/w zespołów zaczerpnąłem ze strony Piłka na Mazowszu.

Wojtek63 03.08.2020 17:40
Wilga zaczęła sezon kompromisowo (0:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki) Inni w tym byli rywale Wilgi zaczęli dość ostro. W pozytywnym jak i negatywnym tego słowa znaczeniu. Otóż Tomasovia Tomaszów Lubelski (od 5 sezonów w IV lidze, wcześniej 8 sezonów w lidze III) pokonała u siebie Kłosa Gmina Chełm (od 5 sezonów w IV lidze, wcześniej LO) 8:0 (5:0). Natomiast Łada 1945 Biłgoraj (od 5 sezonów w IV lidze, wcześniej w LO )nie była w stanie skompletować składu i ? oddała domowy mecz z Huczwą Tyszowce ( od 3 sezonów w IV lidze, wcześniej w LO) walkowerem. To bardzo zły początek zwiastujący wycofanie Łady z rozgrywek. Prezes biłgorajskiego klubu zaprzecza temu, ale jak Prezes zaprzecza, to znaczy, że sytuacja jest tragiczna. Zarówno Tomasovia jak i Lada Biłgoraj były rywalami Wilgi w realnej IV lidze w sezonach 1978/79 i 1979/80. Dla ciekawych historii : Sezon 1978/79- z Ładą 2:2 (?) w Biłgoraju jesienią oraz 2:2 (?) w Garwolinie na wiosnę. Wilga zajęła wtedy 9 miejsce, a Łada 13 w grupie 14-stu zespołów. Sezon 1979/80 z Tomasovią 0:1 (?) w Tomaszowie Lubelskim i 2:1 (1:1) w Garwolinie na wiosnę. Wilga zajęła wtedy ostatnie 14 miejsce, a Tomasovia 8. Ówczesny bilans Wilgi to 2 zwycięstwa (5:0 w 12 kolejce z Ruchem Izbica oraz 2:1 w 18 kolejce z Tomasovią) i 2 remisy - chyba 4:4 (?) z Sygnałem Lublin w kolejce 10 i 3:3 (1:1) z Zadrzewiem Zawadówka w kolejce 13. Wszystkie ,,punkty?? Wilga zdobyła w Garwolinie. Bilans pkt: 6:46, bramki 30-96. (punktacja była inna. Zw-2 pkt, remis- 1 pkt, porażka -0 pkt) Na dzień dzisiejszy najwyższym wynikiem IV ligi polskiej zakończył się mecz w grupie opolskiej, gdzie Porawie Większyce (od 7 sezonów w 4 lidze, wcześnie w LO) pokonało u siebie Olimpię Lewin Brzeski (beniaminek IV ligi) 9:0 (5:0).

Wojtek63 02.08.2020 07:33
Bardzo słabo rozpoczął nowy sezon niedawny sparing partner Wilgi, czyli Orlęta Łuków. Łukowski zespół przegrał u siebie w pierwszej kolejce IV ligi lubelskiej z beniaminkiem z Opola Lubelskiego. Orlęta Łuków- Opolanin Opole Lubelskie 0:4 (0:2) Bramki: 24 (k), 41, 55 i 87 (s). Samobójcza, bo piłka odbiła się od głowy obrońcy Orląt, a strzał był w światło bramki. Cały mecz można obejrzeć tu : https://www.youtube.com/watch?v=EkzkuJfoXp4

Wojtek63 02.08.2020 07:01
Początek trzeba przyznać w miarę udany. Co prawda meczy nie widziałem, jednak remis z bardzo solidną Mazovią Mińsk Mazowiecki nie jest złym wynikiem. Podobnie remis Hutnika z KS Warka. Co prawda KS Warka jest niżej notowana niż Mazovia, ale to był pierwszy mecz Hutnika w IV lidze. Tymczasem portal Piłka na Mazowszu podał dwie ciekawe informacje. 1. Okazuje się, że miejscem bezpiecznym na 100% jest na dzień dzisiejszy miejsce nr.6. 2. Sensacyjna ,,bomba'' powiatowa. Burza Pilawa wycofała się z rozgrywek sezonu 2020/21 (warszawska klasa A)

Ihaa 01.08.2020 20:13