niedziela, 29 września 2024 21:30

Sparingowa porażka Wilgi z ligowym rywalem

W drugim meczu kontrolnym przed nowym sezonem, Wilga Garwolin przegrała z ligowym rywalem Podlaskiem Sokołów Podlaski 1:2 (0:1). Jedyne trafienie dla GKS zaliczył Tomasz Paszkowski. 227 dni ? tyle przerwy dzieliło ostatni mecz Wilgi w Garwolinie od wczorajszego sparingu z MKS. Początek meczu należał do gospodarzy. W 2. minucie pierwszy celny strzał oddał Tomasz Paszkowski, ale bramkarz gości był na posterunku. Po pół godzinie gry z rzutu wolnego mocno uderzył Sebastian Papiernik, ale i tym razem goalkeeper z Sokołowa Podlaskiego nie dał się zaskoczyć. Sokołowianie w pierwszej połowie oddali na bramkę Wilgi trzy celne strzały. Ostatni, w 36. minucie zakończył się golem. Ładną bramkę z dystansu zdobył Dawid Makuch.

Wilga po zmianie stron szybko wyrównała. Wprowadzony w przerwie Przemysław Alot dośrodkował z prawej strony w pole bramkowe. Dwóch stoperów i bramkarza rywala ubiegł Tomasz Paszkowski. Niestety po kolejnych 10 minutach ponownie na prowadzeniu byli goście. Błąd ustawienia przy wrzucie z autu sprawił, że w dogodnej sytuacji znalazł się Adrian Wełpa, który nie dał szans Dawidowi Wasążnikowi.

GKS miał dwie okazje do wyrównania. Jakub Wągrodzki z kilku metrów trafił w poprzeczkę, a sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnika nie wykorzystał Paszkowski.

- Początek był dobry w naszym wykonaniu. Graliśmy dobrze taktycznie. Prowadziliśmy grę, a dostaliśmy bramkę od przeciwnika. W drugiej połowie odrabiamy straty. Później bezsensowny błąd i zrobiło się 1:2. Później było kilka zmian i pewien chaos taktyczny. Mecz był wybiegany, co trzeba podkreślić. Mamy jeszcze miesiąc do startu ligi ? podsumował II trener Wilgi Karol Zawadka, który po raz pierwszy samodzielnie prowadził wczoraj zespół seniorów.

11 lipca Wilga zagra u siebie kolejny sparing ? rywalem będzie Sokół Serock (LO).

Wilga Garwolin ? Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (0:1)
Bramki: Tomasz Paszkowski 51` - Dawid Makuch 36`, Adrian Wełpa 61`
Wilga: Wasążnik, Zabiegałowski (46` Alot), testowany (57` Wągrodzki), testowany, Talar (65` Szwed), A. Zalewski, Kowalski, Sitarek (65` Piętka), Majsterek (40` testowany), S. Papiernik, Paszkowski.

Wojtek63 04.07.2020 16:37
Mszczonowianka to również grupowy rywal Wilgi. Mecz między tymi drużynami będzie meczem ...drugiej kolejki. (8-9 sierpnia w Mszczonowie). Mocny start. Czyż nie prawda ? Z Oskarem Wilga zagra w drugiej połowie października.Uff... Mszczonowianka Mszczonów (IV liga) ? Świt Nowy Dwór Mazowiecki (III) 1:2 (0:0, 0:1) po dogrywce. Bramki: Mszczonowianka- 59 (Maciej Nalej). Świt- 90, 91 Skład Mszczonowianki- Leszczyński - Wójcik (83 Ostrowski), Poddębniak, Cichocki (117 Żółtowski), Chukwuemeka, S. Janik (70 Przybył), Cudny, Nalej (100 Cieplak), Ogłoziński, Pociech (85 Korczak), Kucharski Maciej Nalej to 20 letni napastnik, który wcześniej grał w Żyrardowie (LO) oraz w sezonach 2018/19 i na jesieni 2019/20 był zawodnikiem Unii Skierniewice (III). W trzecim meczu Victoria Sulejówek (IV liga) przegrała 2:4 (...) po dogrywce z Ursusem Warszawa (III). Mecz Broń Radom (III)- Pogoń Grodzisk Maz.(III) Zostanie rozegrany 9 lipca.

Mazovia Mińsk Maz. i Mszczonowianka grały dzisiaj swoje mecze 1/4 Mazowieckiego Pucharu Polski. Mazovia Mińsk Mazowiecki ? pierwszy przeciwnik Wilgi w rozgrywkach IV ligi sezonu 2020/21 rozegrał wyjazdowy mecz w ramach Mazowieckiego Pucharu Polski . Mazovia wygrała w Przysusze z tamtejszym Oskarem 4:1. Oskar podobnie jak Mazovia występuje w IV lidze od 7 sezonów z ,,przerwą?? na III ligę w sezonie 2015/16. Oskar Przysucha- Mazovia Mińsk Maz. 1:4 (1:1). Bramki: Oskar -84 (k). Mazovia- 74 (Wocial), 108 (Kasprowicz, as. Przyborowskil), 112 (Przyborowski, as. Wocial), 115 (Przyborowski, as. Wocial) No to trener Milewski już wie, kogo należy szczególnie pilnować :-) Jako piłkarski laik podpowiem: WSZYSTKICH :-) Żółte kartki: Oskar- 20. Mazovia- 21, 28, 43, 45+, 106, 119 min. Czerwone kartki: Oskar- 87 min. (faul taktyczny). Mazovia- 119 (druga żółta) Jak widać po ilości kartek sparingowo nie było :-) Skład Mazovii- Pusek - Staska, Grabek, Sikorski (107 Pędowski), Gańko (76 Krajewski), Zatorski, Słowik, Parobczyk (61 Budkiewicz), Nojszewski (65 Kacprowicz), Przyborowski, Wocial Ciężki mecz czeka Wilgę na inaugurację nowego sezonu.

Wojtek63 03.07.2020 15:28
Sam jestem ciekaw jak po tylu latach ,,rozłąki'' będzie wyglądała reanimacja związku futbolu warszawskiego z siedleckim. Umówmy się- Garwolin nie kojarzy się z Siedlcami (i nikomu nie powinien się kojarzyć). Pomijam tu państwowe zarządzenia dotyczące administracji. Wracając do Podlasia. Zawsze trudny przeciwnik dla Wilgi. A ostatnie dwa mecze ? Chyba sezon 2004/05 w V lidze mazowieckiej. Szósty realny poziom rozgrywek. Na jesieni Wilga przegrała w Sokołowie 1:2, a na wiosnę w Garwolinie Podlasie zdemolowało Wilgę 5:0. Podlasie zostało wtedy absolutnym zwycięzcą grupy, a Wilga z katastrofalnym bilansem poznała smak degradacji z przedostatniej 14 pozycji (w grupie było 15 zespołów) A jak będzie po 15-16 latach ? Przekonamy się 26-27 września w Garwolinie (9 kolejka) oraz wiosną 2021 roku w Sokołowie Podlaskim (22 kolejka)

Wojtek63 03.07.2020 14:06
W trzech meczach sparingowych Józefovii Józefów strzelił 8 bramek. 3 z KS Wesoła ( A klasa 8:0), 3 z Wulkanem Wólka Mlądzka (A klasa 3:2), oraz po jednej z Escola Varsovia (CLJ 1:1) i z Victorią II Sulejówek (LO 7:1). Tym snajperem doskonałym okazał się Marcin Makulec (36 lat). Jak wino- im starszy, tym lepszy. W Wildze grał do sezonu 2016/17. Drugą (niepotwierdzoną) informacją jest to, że Daniel Żurawski (28 lat) przeniósł się z Mazura Karczew do KS Warka. Jeśli to prawda, to być może kibice Hutnika Huta Czechy zobaczą byłego zawodnika Wilgi Garwolin (2015/16) w akcji. Patrząc na przebieg kariery piłkarskiej tego zawodnika, można odnieść wrażenie, że niestety tu nie ma tendencji wzrostowej. Dlaczego te informacje tutaj ? A dlatego, że w sposób pośredni łączą się z Wilgą Garwolin.

ko 03.07.2020 13:46
Ok było słabe w poprzedniej rundzie(tej rozegranej), ale poczynione zimowe wzmocnienia powodują, że to całkiem inny zespół. Przyszło kilku chłopaków z ciekawą przeszłością. Pracujemy również nad kilkoma innymi wzmocnieniami. Podlasie na pewno nie bedzie chłopcem do bicia. to 7-8 zespół w tej lidze.

Wojtek63 02.07.2020 15:18
W pierwszej kolejce mazowieckiej IV ligi sezonu 2020/21 Wilga Garwolin podejmie Mazovię Mińsk Mazowiecki, a Hutnik Huta Czechy również u siebie zagra z KS Warka. Jak wyglądały dotychczasowe sezony tych rywali ? Mazovia to już stary wyga czwartoligowych boisk. Gra na nich nieprzerwanie od 6 sezonów, czyli od 2014/15. W tym czasie trzy razy uczestniczyła w barażach o III ligę (wszystkie przegrane): 2014/15 (jako beniaminek- 2-gie miejsce) - 0:1 (w) i 2:3 (d) z Oskarem Przysucha, 2017/18 (jako zwycięzca grupy północnej)- 0:2 (d) i 0:2 (w) z Bronią Radom 2019/20 (jako 4. zespół grupy)- 0:1 (d) z Huraganem Wołomin, 4:2 (d) z Hutnikiem Warszawa, 1:2 (d) z Drukarzem Warszawa. Miejsca Mazovi w IV lidze na przestrzeni 7 sezonów to: 2, 1, 5, 2, 1, 4 i 4. KS Warka ( dawno temu Pilica Warka- rywal również Wilgi Garwolin). Nazwa KS Warka obowiązuje od 1997 roku. Zespół z Warki przeplata swoje występy ligą okręgową i IV ligą. W obecnej IV lidze występuje 2-gi sezon. Gwoli sprawiedliwości i w porównaniu z Mazovią podam rezultaty siedmiu ostatnich sezonów: 2014/15- zwycięzca radomskiej LO 2015/16- przedostanie 17 miejsce i degradacja do LO 2016/17- 4 miejsce w radomskiej LO 2017/18- 7 miejsce w radomskiej LO 2018/19- zwycięzca radomskiej LO 2019/20- 9 miejsce w IV lidze Co oznaczają 6-cio letnie osiągnięcia tych dwóch zespołów. O tym przekonamy się na samym początku sierpnia. Na wtedy zaplanowana jest pierwsza kolejka sezonu 2020/21. A następne kolejki ? Proszę bardzo: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11207.html

Wojtek63 02.07.2020 15:16
Jednak wcześniej o przegranym sparingu ze słabiutkim od 10 sezonów Podlasiem Sokołów Podlaski. Kiedyś i dawno temu pisałem, że w (dawnym) województwie siedleckim liczyły się cztery zespoły. Były to : Pogoń Siedlce, Orlęta Łuków, Podlasie Sokołów i Wilga Garwolin. O Mazovii Mińsk nikt wtedy nie myślał. Jednak czas biegnie nieubłaganie zmieniając sportowe aspiracje miast i miasteczek powiatowych. Najlepszym przykładem jest Łuków i właśnie Sokołów Podlaski. O Węgrowie (dawno temu ZWUT- Zakład Wytwórczy Urządzeń Telefonicznych, a potem Czarni ) chyba najstarsi kibice już zapomnieli. A tu przytrafiła się porażka z Podlasiem. Z Podlasiem, które w normalnych warunkach po ubiegłym sezonie doznałoby kolejnej degradacji. Podlasie zajęło 14 miejsce w grupie 16 zespołów ze stratą 5 pkt do pozycji bezpiecznej Spokojnie- to tylko awaria :-) To tylko gra treningowa.

dario 02.07.2020 11:31
widac na zdjeciach ze testowany obronca to kozikowski ktory w tymtym sezonie wyje... jajca na wilge