niedziela, 29 września 2024 23:20

Hokejowa porażka Wilgi w Mińsku Mazowieckim

Wysoką porażką zakończył się przedostatni sparing Wilgi Garwolin przed wznowieniem rozgrywek IV ligi. GKS uległ w Mińsku Mazowieckim miejscowej Mazovii 2:7 (2:4). Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, choć to IV-ligowa Mazovia prowadziła po 45 minutach 4:2. Gole dla Wilgi strzelili Kacper Kowalski i Tomasz Paszkowski. Po zmianie stron mocniejsza kadrowo Mazovia wypunktowała Wilgę, która do Mińska Mazowieckiego pojechała w zaledwie 13-osobowym składzie.

- W tym meczu mieliśmy bardzo wiele absencji. Sparing należy uznać za wartościowy. Trzy bramki straciliśmy w ostatnich 10 minutach meczu stąd tak wysoki wynik ? skomentował porażkę trener Wilgi Damian Milewski.

W sobotę w Wołominie formę GKS sprawdzi drużyna IV-ligowego Huraganu, prowadzona przez byłego szkoleniowca Wilgi Sergiusza Wiechowskiego.

Inauguracja rundy wiosennej IV ligi 14 marca o godz. 15.30 przy Sportowej. Wilga zagra z MKS Piaseczno.

Mazovia Mińsk Mazowiecki ? Wilga Garwolin 7:2 (4:2)
Bramki dla Wilgi: Kacper Kowalski, Tomasz Paszkowski
Wilga: Wasążnik, Flis, Kwiatkowski, A. Zalewski, Pyra, Szwed, Sitarek, Kowalski, K. Zalewski, Gola, Paszkowski oraz Wągrodzki, Piętka.

red.

Wojtek63 06.03.2020 16:22
Piłkarska wiosna tuż, tuż. Które zespoły mazowieckiej IV ligi będą walczyć między sobą w barażach o III ligę ? Oto jest pytanie. Grupa północna: Liderem jest Drukarz Warszawa (35 pkt), drugie miejsce zajmuje Huragan Wołomin (32 pkt), a trzecie Hutnik Warszawa (31 pkt). Myślę, że wśród tych trzech zespołów należy upatrywać zwycięzcy grupy, bo dla KS Łomianki i Mazovii Mińsk Mazowiecki, (po 29 pkt) , które grają solidną piłkę III liga jest zbyt dużym wyzwaniem. Osobiście stawiam na Huragan Wołomin. Grupa południowa: Tu sprawa jest nieco skomplikowana, bo dużo zależy od klubu Radomiak. Jeśli jego pierwszy zespół awansuje do Ekstraklasy , to wtedy trzecioligowe zaplecze kadrowe byłoby jak najbardziej wskazane. Jeśli tak się stanie to grupę południową wygra Radomiak II. (Konic rozgrywek 14. Czerwca) Tymczasem jest liderem (32 pkt) i zapewne czeka na to, co się wydarzy po 10. Czerwca. Wtedy będzie wiadomo, kto awansuje do Ekstraklasy. Tyle samo punktów co Radomiak II mają solidnie wzmocnione MKS Piaseczno i Błonianka. Wątpię, żeby Victoria Sulejówek rok po katastrofalnym ubiegłorocznym występie w III lidze znowu porywała się na ten zawodowy szczebel rozgrywek. Co ja myślę? Myślę, że w przypadku ,,rezygnacji?? Radomiaka II zwycięzcą grupy zostanie MKS Piaseczno. Wcześniej stawiałem na Błoniankę, ale jak się okazuje w Piasecznie jest nieco większe parcie na III ligę. Baraże według mnie ? Huragan- Wołomin- MKS Piaseczno. A Wilga ? Miejsce w ,,5?? byłoby bardzo dobrym wynikiem. Miejsce 6-9 ? dobrze Każde inne miejsce powyżej strefy spadkowej ? przyzwoicie, czyli na miarę możliwości Wilgi Garwolin.

Portal 03.03.2020 10:36
aaaale nędza, patrząc na sparingi to ta druzyna powinna grać co najwyżej w LO, ale z tego co pamiętam to już tradycja, że Wilga w sparingach wypada słabo.