niedziela, 29 września 2024 23:19

Medale wręczał sam Prezes PZLA

Gmina Wiązowna była organizatorem 40. jubileuszowego pół maratonu, w którym wzięło udział ponad 6 tysięcy biegaczy. W imprezie tej wystąpili tradycyjnie lekkoatleci Wilgi Garwolin. W biegu na 5 km wysokie trzecie miejsce zajął Robert Głowala, który uzyskał cza 14 minut i 48 sek. We współzawodnictwie młodzieżowym w tzw. minimaratonie i ćwierćmaratonie,  wystartowało ponad 500 młodych adeptów biegania, a wśród nich dzielnie zaprezentowali się najmłodsi biegacze Wilgi. Doskonały bieg zaliczyła 15-letnia Aleksandra Borkowska, która na dystansie 1500 m nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom i zwyciężyła z  przewagą sięgającą kilkunastu metrów.

- Ola wyprzedziła reprezentantkę Białorusi  Valerię Kulitską  i reprezentantkę Warszawy ? Justynę Balińską. Moja podopieczna przeżyła swoje miłe 5 minut, gdyż nagrodę i złoty medal wręczaj jej sam prezes  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski - uzupełnia trener Stanisław Buszta.

Dobrze wypadli również: Bartosz Głowala ? III miejsce na 600m U-12 i Mateusz Kołnierzak ? IV miejsce w tej kategorii. Czwartą  pozycję wywalczył  Michał Głowala  - 1500m ? U-16, a szóstą   Szymon Kołnierzak, 1000m ? U-14.