Sport

Opublikowano: 17 maj 2017, 19:49
    wilga garwolinmazur karczew
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Wilga Garwolin, mimo że do przerwy przegrywała 0:1, pokonała Mazura Karczew 2:1 w meczu 32. kolejki IV ligi.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od zachowawczej gry z obu stron. Po upływie kwadransa, Wilgę od utraty bramki uratował Daniel Fic. Bramkarz GKS dwukrotnie obronił strzał Marcina Raszki. Ten sam zawodnik, w 28. minucie, uderzył z główki w poprzeczkę.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, piłkę w pole karne dostał Raszka, który wycofał do Tomasza Głogowskiego i było 0:1. W ostatniej akcji przed zejściem na przerwę, Emil Anusiewicz sparował uderzenie z główki Kamila Zawadki.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli zdecydowanie do odrabiania strat. W 53. minucie podanie z autu Filipa Gaca, trafiło na głowę Kamila Zawadki, ale na posterunku był Anusiewicz. Goalkeeper Mazura obronił pięć minut później strzał z dystansu Pawła Pyry.

Goście, ustawieni po zmianie stron defensywnie, mogli pokusić się o podwyższenie wyniku po akcji z kontry. W 63. minucie Kamil Gałązka zagrał przed bramkę do Michała Trzaskowskiego, ale strzał przeciwnika instynktownie odbił Fic. Cztery minuty później bliski trafienia był ponownie Trzaskowski.

Po upływie niespełna 70 minut był ponownie remis. Kolejna wrzutka z autu Gaca, trafiła ponownie na głowę Kamila Zawadki. Pomocnik sprytnie przedłużył podanie i piłka trafiła do zamykającego akcję Pyry. Silny strzał piłkarza Wilgi znalazł drogę do bramki.

Wilga poszła za ciosem i dążyła do zgarnięcia całej puli. 120 sekund po wyrównaniu mocne uderzenie Gaca z wolnego wypiąstkował Anusiewicz. Na kwadrans przed końcem mocno po ziemi strzelał Pyra, ale i tym razem górą był bramkarz gości.

W 83. minucie kapitalnie na lewym skrzydle zachował się Michał Kępka. Po minięciu dwóch obrońców, napastnik zagrał mocno wzdłuż linii bramkowej. Ponownie akcję zamykał Pyra, który strzelił niemal bliźniaczego gola co kwadrans wcześniej. W końcówce prowadzenie mógł podwyższyć rezerwowy Rafał Macioszek, ale jego strzał z pola karnego był niecelny.

W sobotę GKS zagra na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Bronią Radom. Jesienią w Garwolinie Wilga przegrała 2:4.