Cartex

Siatkarze SPS powalczą o II ligę!

Opublikowano: 14 marzec 2017, 07:31 Kategoria Sport
siatkówka4cvgosir mrozy

Dzięki zwycięstwu na wyjeździe z GOSiR Mrozy 3:2 (-23, 20, -25, 16, 12) siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin zapewnili sobie awans do turnieju półfinałowego walki o II ligę. Do końca sezonu będzie trwała rywalizacja o pierwsze miejsce w mazowieckiej III lidze.

Początek sobotniego spotkania nie zwiastował emocji w kolejnych partiach. Zawodnicy z Garwolina rozpoczęli od 4-5 punktów przewagi. Korzystnego rezultatu nie udało się dowieźć do końca partii. Gospodarze odrobili straty i wygrali 25:23.

 

Porażka podziałała mobilizująco na gości. Podrażnieni gracze SPS wzmocnili zagrywkę i koncertowo grali na bloku, co seriami przynosiło punkty. Szybko stan meczu został wyrównany.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, a o zwycięstwie gospodarzy zdecydowała końcówka. Nie obyło się bez kontrowersyjnych, zdaniem gości, decyzji sędziego. W tym secie na boisku, w miejsce Jakuba Skrajnego, pojawił się Krzysztof Kisiel, który pozostał na placu gry w kolejnej partii. Czwarty set ponownie łatwo padł łupem przyjezdnych, co oznaczało pierwszy w sezonie tie-break dla SPS.

Piąty set przebiegał pod kontrolą gości, którzy zwycięstwem za dwa punkty zapewnili sobie przynajmniej drugie miejsce na koniec rundy zasadniczej i jednocześnie awans do turnieju półfinałowego o II ligę. O tym, czy SPS wygra grupę zdecydują ostatnie spotkania oraz wyniki meczów MDK Warszawa. Drużyna z pierwszego miejsca będzie organizatorem kolejnej fazy walki o awans.

- Mimo straty punktu w Mrozach, ten mecz należy zaliczyć do udanych. Zespół postawiony w trudnej sytuacji potrafił się zmobilizować i przechylić szalę zwycięstwa na własną stroną – podsumował trener Jakub Sokołowski.

Do końca rundy zasadniczej zespół z Garwolina rozegra jeszcze trzy spotkania. Najbliższe w sobotę o godz. 16 z Olimpem Skaryszew.

GOSiR Mrozy – SPS Bell 4CV Garwolin 2:3 (23, -20, 25, -16, -12)

SPS: Grabowski, Zawisza, Rosłaniec, Skrajny, Wilki, Harazim, Ozimek/Chruściel (libero) – Kisiel, Trzpil.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

Dzieje się!

25 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
25 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
25 maj 18:00
Pół na pół Kino
25 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino
26 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
26 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
26 maj 18:00
Pół na pół Kino
26 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino

Wprowadziliśmy nową politykę prywatności , która jest zgodna z przepisami wynikającymi z  art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.

Zobacz dokument