Miętne: W czwartek drugi pokaz warsztatów Metra

Opublikowano: 25 lipiec 2017, 08:39 Kategoria Kultura
miętnemetrobuffo

Zakończył się pierwszy turnus warsztatów Studia Artystycznego Metro działającego przy Studio Teatrze Buffo w Warszawie. Tradycją już jest, że na zakończenie odbywa się pokaz otwarty dla publiczności, na którym młodzi artyści prezentują efekt dwutygodniowej pracy w Miętnem.

Pokaz poprzedza próba generalna, na która przybyli Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz. Po ich sukcesie z musicalem „Polita” który zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Musicalowym w Deagu w Korei Południowej   na początku lipca, a Natasza Urbańska grająca główną rolę Poli Negri w tym musicalu, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki musicalowej, młodzi artyści przygotowali huczne powitanie. Były kwiaty, głośne sto lat i wiwaty. W takiej atmosferze odbywała się generalka stanowiąca ostatni szlif przed pokazem.  Rady mistrza Janusza, uwagi Nataszy dodały pewności młodym artystom przed pokazem. A i jakość przedstawienia zmieniła się na lepsze.

Wielu artystów występujących w Studio Buffo i biorących udział w festiwalu w Korei zaczynało swoją karierę w Studium Artystycznym Metro i na warsztatach w Miętnem.

A pokaz, to imponujące przedstawienie jako całość. Jednak na pewne akcenty należy zwrócić uwagę. I tak, na początek wszystkie grupy brawurowo wykonały „Pieśń Indian” w tym  taniec z kijami z musicalu „Piotruś Pan”. Zaprezentowali swoje umiejętności, wokalne, taneczne i aktorskie. Był to prawdziwy „show” łupany. Inny popis na pokazie to piosenka  musicalu „Tyle miłości” pt.”To Zula” w wykonaniu Zuzi Polańskiej z Gdyni. Zuzia gra Wendy w „Piotrusiu Panu” wystawionym w Teatrze Muzycznym  im Danuty Baduszkowej w Gdyni w reżyserii Janusza Józefowicza. Wspaniale wyśpiewany i zatańczony numer. Dzień wcześniej był kręcony teledysk z tego materiału. Po pięknym wykonaniu piosenki ”Piotrusiu powróć z nami tam”, wykonująca go Natalia Turzyńska  została zaproszona przez Janusza Józefowicza do zagrania Wendy w warszawskim przedstawieniu „Piotrusia Pana”. Spełnienie marzeń małej Natalki i poważny angaż do teatru.

Bardzo ciekawie zostały przedstawione i zinterpretowane zbiorowescenki aktorskie pt. „Aktor”, ”Reżyser” czy ‘ Nie śmiej się dziadku „. Entuzjazm widowni wzbudziła wiązanka piosenek ludowych: „Czerwone jabłuszko”, „Jada goście jadą” czy „Szła dzieweczka do laseczka „ po polsku i uwaga! – po japońsku. Młodzież przypomniała popularne przeboje: „Cucha woda”, Tak Bardzo się starałem”, „Dama by’ czy „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma” czy „Grosik”.

Zakończenie inne i niespodziewane niż zwykle. Na „tle” wszystkich siedzących w pół okręgu uczestników Tolia Kopczyk z Zabrza wykonała popisowy układ gimnastyczny, za który otrzymała gromkie brawa.

Pokaz przygotowali artyści pedagodzy: Maria Seibert i Aleksandra Granecka - wokalnie, Iwona Runowska,  Daria Jakubik,  Karolina Królikowska i Piotr Tolak – układy taneczne, choreografia, Barbara Grzęda – gimnastyka, akrobatyka, Katarzyna Nowatkiewicz, Marcin Chochlew i Adam Fidusiewicz – scenki aktorskie. Oni tez prowadzili pokaz. Nad całością czuwała szefowa warsztato Danusia Fidusiewicz.

Opiekę nad warsztatami sprawują założyciel Studia Artystycznego Metro i dyrektor artystyczny Buffo Janusz Józefowicz oraz dyrektor muzyczny, kompozytor i prezes Buffo Janusz Stokłosa

– Najważniejsza w tym zawodzie jest praca zespołowa. Istotą, pokonywanie granic, swoich możliwości. Wtedy staje się to sensem uprawiania zawodu aktora, tancerza, wokalisty musicalowego. Cieszę się, że widzę was w dobrej formie, że nikt nie ma kontuzji. Trzymam za was kciuki i zawsze będę trzymał, niezależnie od tego czy komuś się uda tym czy innym razem – powiedział na próbie generalnej do młodych artystów Janusz Józefowicz.

Drugi turnus warsztatów, który rozpoczął się 15 lipca, zakończy otwarty dla publiczności pokaz artystyczny w wykonaniu wszystkich uczestników warsztatów i odbędzie się we czwartek 27  lipca o godzinie 18.30 w Hali Widowiskowo–Sportowej Zespołu Szkół  w Miętnem.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

15 lipiec 12:45
Kuba Guzik Kino
15 lipiec 15:15
Kuba Guzik Kino
15 lipiec 17:45
Jurassic World Upadłe Królestwo 3D dubbing Kino
15 lipiec 20:30
Dziedzictwo Hereditary Kino
16 lipiec 12:45
Kuba Guzik Kino
16 lipiec 15:15
Kuba Guzik Kino
16 lipiec 17:45
Jurassic World Upadłe Królestwo 2D napisy Kino

Dzieje się!

15 lipiec 12:45
Kuba Guzik Kino
15 lipiec 15:15
Kuba Guzik Kino
15 lipiec 17:45
Jurassic World Upadłe Królestwo 3D dubbing Kino
15 lipiec 20:30
Dziedzictwo Hereditary Kino
16 lipiec 12:45
Kuba Guzik Kino
16 lipiec 15:15
Kuba Guzik Kino
16 lipiec 17:45
Jurassic World Upadłe Królestwo 2D napisy Kino
16 lipiec 20:30
Dziedzictwo Hereditary Kino