Cartex

Rzuć wszystko i ruszaj w podróż!

Opublikowano: 17 lipiec 2017, 09:25 Kategoria Kultura

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza na cykl Garwolińskich Spotkań Podróżniczych. Podczas pierwszego spotkania o swoich doświadczeniach i pomysłach na ekscytujące podróże opowie globtroter z małopolski Bartek Zobek. Wydarzenie odbędzie się 20 lipca (czwartek)  o godz. 18:00.

- Kluby podróżników w Polsce funkcjonują w większości w dużych miastach. Odpowiadając na potrzeby mieszkańców powiatu garwolińskiego, tworzymy inicjatywę z myślą o tych, którzy mają pod skórą tęsknotę za byciem w drodze, dużymi i małymi podróżami, i dalekimi wyprawami. Garwolińskie Spotkania Podróżnicze – tak nazywa się projekt, który mam nadzieję, nie będzie miał końca.

Ideą tych spotkań będzie nie tylko przekazywanie ciekawych informacji i relacji z podróży, dyskusje, slajdowiska, ale także możliwość zintegrowania naszych lokalnych pasjonatów turystyki. Poznanie się bliżej, ale także dodanie odwagi tym, których interesują podróże, ale nie mają tej odwagi, by ruszyć z miejsca. Mam nadzieję, że ze spotkań zrodzą się kolejne inicjatywy np. wystawy zdjęć, spotkania z filmem, wspólne wyjazdy – mówi Beata Pasternak, dyrektor PCKiP w Miętnem.

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zachęca do uczestnictwa w Garwolińskich Spotkaniach Podróżniczych. Zaprasza zarówno słuchaczy,jak i tych, którzy chcieliby siebie zaprezentować. - Nie stawiamy granic. Mogą to być osoby które zachwyciły się Polską, innymi krajami, a w tym także naszym pięknym i bogatym Mazowszem oraz powiatem garwolińskim. Zapraszamy podróżników z całego świata - obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów oraz pasjonatów podróży do kontaktu z Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem – dodaje Beata Pasternak.

Podczas pierwszego wystąpienia podróżniczego połączonego ze slajdowiskiem zaprezentuje się podróżnik z małopolski Bartek Zobek - autor bloga www.kalendarzprzygod.pl, globtroter i muzyk, miłośnik nurkowania i fotografowania, który zwiedził już niejeden kontynent i państwo. Jest pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu muzyczno-podróżniczego "Jam w lesie". Podróże stanowią dla niego natchnienie łączące fascynację otaczającym światem z dawką adrenaliny. Jak mówią o nim znajomi – Bartek to przyjaciel świata.

Dodatkową niespodzianką zachęcającą do uczestnictwa w Garwolińskich Spotkaniach Podróżniczych będą nagrody ufundowane przez partnerów inicjatywy, które wylosujemy na koniec roku spośród wszystkich uczestników tegorocznych spotkań.

A będą to m.in. lot widokowy „Paralotnia Puznówka” nad powiatem garwolińskim, vouchery na Day Spa w Talarii Resort & SPA w Trojanowie, akcesoria rowerowe ze sklepu SuperRowery w Garwolinie,  vouchery do Long Street Burger & Bar w Garwolinie, gadżety Fundacji “Tętniące Życiem”.

Więcej informacji na www.dworekmietne.pl

mat.pras./oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

Dzieje się!

22 maj 14:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 16:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 18:00
Rampage: Dzika furia 2D napisy Kino
22 maj 20:30
Prawda czy wyzwanie Kino
25 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
25 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
25 maj 18:00
Pół na pół Kino
25 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.