Cartex

Teatr Rękawiczka w Inspiracjach

Opublikowano: 13 marzec 2017, 12:32 Kategoria Kultura
CSiKTeatr RękawiczkaInspiracje

4 weekendy pełne teatralnych wyzwań. Teatr Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie uczestnicy w warsztatach „Inspiracje – teatr ruchu”. Efekty ich pracy pod okiem wybitnego twórcy Bartłomieja Ostapczuka będzie można zobaczyć już 2 kwietnia.

Młodzi aktorzy Teatru Rękawiczka są po pierwszym spotkaniu w ramach tegorocznych „Inspiracji”. - Pod czujnym okiem Bartłomieja Ostapczuka wyruszyliśmy w niezwykłą podróż do krainy pantomimy. Przez 4 tygodnie będziemy poznawać ten tajemniczy świat pełni zachwytu i ciszy. Czeka nas wspaniałą przygoda, ciężka praca i cudowna zabawa. Podczas pierwszego spotkania była muzyka Mozarta , piłeczki, objęcia, zaloty. Niektórzy budzili się w niebie, inni zaś przeżywali rozczarowanie – relacjonuje Teatr Rękawiczka.

Warsztaty przewidziane są jako cykl czterech sesji trzydniowych po 14 godzin. Spotkaniom, oprócz części praktycznej, towarzyszyć będą pokazy wideo prezentujące fragmenty spektakli i różne techniki wybitnych twórców pantomimy, tańca współczesnego i teatru ruchu. Podsumowaniem czwartej sesji warsztatowej będzie pokaz etiud stworzonych przez uczestników warsztatów i minispektakli w wykonaniu wykładowców.

W Garwolinie wiodącą formą sztuki będzie pantomima ukierunkowana na polepszenie warsztatu aktorskiego i stworzenie spektaklu powarsztatowego. Warsztaty obejmą m.in.: komedię/ dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie, pracę aktora z rekwizytem, pracę aktora z kostiumem, podstawy pisania etiud teatralnych, używanie elementów muzycznych, improwizację, teatr fizyczny a także elementy improwizacji.

Warsztaty poprowadzi wybitny twórca, reżyser i wykonawca pantomimy Bartłomiej Ostapczuk oraz współpracujący z nim aktorzy Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy. Artyści wystąpią również podczas spektaklu powarsztatowego, który odbędzie się 2 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Projekt „Inspiacje” jest realizowany od 2002 r. na terenie Mazowsza. Odbył się już 32 razy i objął już ok. 620 młodych i starszych ludzi zafascynowanych sceną. Spektakle powarsztatowe obejrzało już ok. 5500 widzów. Wykładowcami warsztatów byli m.in. Bartłomiej Ostapczuk, dr hab. Aleksandra Dziurosz, Maria Stokłosa, Anna Godowska, Marek Kowalski, Anna Karabela, Anna Majder, Omar Robles.

mat.pras.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

Dzieje się!

25 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
25 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
25 maj 18:00
Pół na pół Kino
25 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino
26 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
26 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
26 maj 18:00
Pół na pół Kino
26 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino

Wprowadziliśmy nową politykę prywatności , która jest zgodna z przepisami wynikającymi z  art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.

Zobacz dokument