Nowa era biblioteki w Wildze

Opublikowano: 11 marzec 2015, 08:30 Kategoria Kultura
bibliotekawilga

Katalog książek on-line z możliwością rezerwacji wybranych woluminów, nowoczesne zestawy komputerowe, urządzenie wielofunkcyjne. To korzyści, które Gminna Biblioteka Publiczna w Wildze zyskała dzięki dofinansowaniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa z środków Instytutu Książki.
Gminna Biblioteka Publiczna w Wildze w 2012 roku otrzymała dofinansowanie zadania „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012 ze środków Instytutu Książki. Z pełnych efektów wsparcia można korzystać od początku roku.

Dzięki otrzymanym środkom zakupiono trzy zestawy komputery, urządzenie wielofunkcyjne. Ponadto biblioteka ze swoich środków finansowych zakupiła System Biblioteczny Mateusz, który został zainstalowany na nowych komputerach. - Dzięki temu mogliśmy skatalogować księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Wildze oraz Fili Bibliotecznej w Nowym Żabieńcu, którego bazy danych są dostępne w internecie. Od stycznia rozpoczęliśmy wypożyczanie książek on–line. Katalog internetowy pozwala na przeglądanie księgozbioru – poprzez stronę gokwilga.pl, na której znajdują się informację na temat biblioteki i jej zasobów.Każdy zarejestrowany czytelnik otrzymuje kartę umożliwiającą korzystanie z księgozbiorów bibliotek – informuje Wioletty Pakos, kierownik GBP w Wildze.

Czytelnicy mają możliwość rezerwowania wypożyczonych pozycji, przedłużania terminu zwrotu książek. System Biblioteczny Mateusz daje możliwość wypożyczania woluminów w dwóch placówkach bibliotecznych niezależnie od tego, w której placówce karta została założona.

- Zapraszamy mieszkańców gminy i nie tylko do korzystania z zasobów naszych placówek bibliotecznych. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników i stale uzupełniamy księgozbiór biblioteki w nowości wydawnicze. Planując  zakupy często bierzemy pod uwagę sugestie użytkowników – podkreśla nasza rozmówczyni.

mat. pras.

Komentarze  

0 #1 słownikobserwator 2015-03-11 19:56
Autorowi ktoś powinien wręczyć słownik...Jak już robimy kopiuj - wklej to warto zmienić chociaż formę... odmienić?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież