Gryfowisko po raz trzeci

Opublikowano: 10 wrzesień 2014, 12:41 Kategoria Kultura
gryfowiskogryfmotocykle

To był weekend dla miłośników dwóch kółek, ryku motocykli i ciężkiego brzmienia. Po raz trzeci w Puznowie odbyło się Gryfowisko. Na zlocie motocyklowym z roku na rok pojawia się coraz więcej osób – z najdalszych zakątków Polski i zza granicy. W tym roku byli między innymi goście z Węgier i Ukrainy.

Koncerty na scenie, ognisko do białego rana, konkursy i loterie. A w rolach głównych oczywiście motocykle. Tak było podczas trzeciego już Gryfowiska. Impreza oficjalnie rozpoczęła się w piątkowy wieczór. Gwiazdą wieczoru na scenie była legenda polskiej muzyki – Sztywny Pal Azji. Impreza trwała do późnych, a właściwie wczesnych godzin dnia następnego. Nawet niska temperatura nie była straszna – rozgrzać się można było przy ognisku albo w jacuzzi pod gołym niebem. Sobotnie koncerty zespołów Kat i Hunter także przyciągnęły tłumy.

W sobotę uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje maszyny mieszkańcom Garwolina. O 13:00 parada motocykli, wyczekiwana przez wielu, przejechała głównymi ulicami miasta. – Cieszymy się, że z roku na rok nasza impreza cieszy się coraz większą popularnością i rośnie grupa uczestników zlotu – podkreślał Grzegorz Włodarczyk z Gryf Poland MC – Chapter Garwolin, organizator zlotu.

Jak co roku nie zabrało konkursów. Tradycyjnie śmiałkowie „siłowali się” ciągnikiem siodłowym. Swoich sił, z sukcesem, próbował także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Organizatorzy i uczestnicy zlotu postanowili także pomóc potrzebującym. W sobotnią noc odbyła się licytacja płyt, z której dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież