Sukces Chóru Villanella

Opublikowano: 22 maj 2014, 09:50 Kategoria Kultura

Srebrny Dyplom dla Chóru Villanella Szkoły Muzycznej I st. w Garwolinie. Chórzyści zdobyli ten tytuł na III Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach.

- Uczniowie wypracowali naprawdę dobry poziom. W punktacji festiwalowej ustąpiliśmy jedynie renomowanym dużym szkołom warszawskim. Jest to wynik ciężkiej i sensownej pracy chórzystów jak i pani dyrygent. Jestem wdzięczny im za tę pracę i pełen uznania – podkreśla Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie.

Festiwal odbył się w dniach 9-10 maja, pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej. Dwie poprzednie edycje miały miejsce w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego w Warszawie. Przegląd chórów z naszego województwa ma za zadnie promować śpiew chóralny oraz rozwijać wrażliwość muzyczną dzieci, ale przede wszystkim dawać radość z ze wspólnego tworzenia sztuki dźwięków. Chóry z całego województwa mazowieckiego oceniało jury w składzie: Elżbieta Wtorkowska, Agnieszka Franków-Żelazny oraz Marek Gandecki.

Chór z naszego miasta zdobył Srebrny Dyplom w kategorii chóry szkół muzycznych I stopnia. Wystąpił on pod dyrygenturą Marty Zdrajkowskiej. Jak zaśpiewali? Zobaczcie i posłuchajcie –

.be">występ chóru.

Maria Mazurek

fot. youtube.com

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież