Cartex

Borowie: Orkiestra z nowymi instrumentami

Opublikowano: 25 luty 2014, 08:49 Kategoria Kultura
Borowieorkiestra

Powstała w 2013 roku. Wtedy zakupiono jedynie część instrumentów. Teraz w jej szeregach zabrzmią nowe. Wszystko dzięki ministerialnej dotacji.

W roku 2013, dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się utworzyć orkiestrę dętą. Zakupiono jednak tylko część instrumentów, gdyż przyznana dotacja była mniejsza o tej wówczas wnioskowanej.

- Istniała potrzeba doposażenia orkiestry w brakujące instrumenty, tak aby osoby oczekujące na instrument miały także możliwość pobierania bezpłatnej nauki gry na instrumencie – tłumaczy Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie. Wniosek o dofinansowanie został złożony w listopadzie ubiegłego roku. - Przeszedł on pomyślnie wszystkie etapy oceny i znalazł się na liście wniosków, które otrzymały dotację. Zakupione instrumenty oraz akcesoria będą służyły do prowadzenia edukacji kulturalnej wszystkich członków orkiestry w postaci indywidualnej nauki gry prowadzonej przez instruktorów – dodaje wójt

Gmina Borowie otrzymała dotację z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 25 000 zł, co stanowi 85 proc. wartości zadania pt. „Uzupełnienie instrumentów muzycznych dla gminnej orkiestry dętej w Borowiu”, które będzie realizowane w ramach Programu „Rozwój infrastruktury kultury”; Priorytet: „Infrastruktura domów kultury”.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

Dzieje się!

22 maj 14:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 16:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 18:00
Rampage: Dzika furia 2D napisy Kino
22 maj 20:30
Prawda czy wyzwanie Kino
25 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
25 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
25 maj 18:00
Pół na pół Kino
25 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.