Borowie: Orkiestra z nowymi instrumentami

Opublikowano: 25 luty 2014, 08:49 Kategoria Kultura
Borowieorkiestra

Powstała w 2013 roku. Wtedy zakupiono jedynie część instrumentów. Teraz w jej szeregach zabrzmią nowe. Wszystko dzięki ministerialnej dotacji.

W roku 2013, dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się utworzyć orkiestrę dętą. Zakupiono jednak tylko część instrumentów, gdyż przyznana dotacja była mniejsza o tej wówczas wnioskowanej.

- Istniała potrzeba doposażenia orkiestry w brakujące instrumenty, tak aby osoby oczekujące na instrument miały także możliwość pobierania bezpłatnej nauki gry na instrumencie – tłumaczy Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie. Wniosek o dofinansowanie został złożony w listopadzie ubiegłego roku. - Przeszedł on pomyślnie wszystkie etapy oceny i znalazł się na liście wniosków, które otrzymały dotację. Zakupione instrumenty oraz akcesoria będą służyły do prowadzenia edukacji kulturalnej wszystkich członków orkiestry w postaci indywidualnej nauki gry prowadzonej przez instruktorów – dodaje wójt

Gmina Borowie otrzymała dotację z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 25 000 zł, co stanowi 85 proc. wartości zadania pt. „Uzupełnienie instrumentów muzycznych dla gminnej orkiestry dętej w Borowiu”, które będzie realizowane w ramach Programu „Rozwój infrastruktury kultury”; Priorytet: „Infrastruktura domów kultury”.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież