reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 03 październik 2012, 09:27
  konkursgórka stanisław
  Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

  Uczniowie z Łaskarzewa zdominowali powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dla Dzieci i Młodzieży. Uczestnikom przysłuchiwał się urodzony w Garwolinie Stanisław Górka. ? To wspaniały trening, który przygotowuje młodzież niekoniecznie do zawodu aktora, ale nauczyciela czy włodarza ? podkreślał aktor znany m.in. z serialu Plebania.

  W tym roku po raz pierwszy zorganizowano garwolińskie eliminacje tego konkursu. Do tej pory młodzież na konkurs jeździła do Mińska Mazowieckiego. Tam, podobnie jak w Garwolinie, organizatorem OKK był miński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

  Zachwalali okolice
  Wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wystąpiło 20 uczestników, po 7 w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjum. Większość uczestników reprezentowało dwie łaskarzewskie szkoły. Nie dziwi więc fakt, że opowiadane historie dotyczyły m.in. założenia Łaskarzewa. Ciekawy temat wystąpienia wybrała uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny), która opowiedziała o zakładaniu placówki istniejącej od kilkunastu tygodni. Najstarsi uczestnicy skupili się na zachwalaniu okolicy, w której mieszkają. Było o tym dlaczego warto odwiedzić m.in. Górzno czy gminę Borowie. Z ust Rafała Matyki mogliśmy usłyszeć legendę o garwolińskich czarownicach.

  Krasomówczym popisom przyglądała się komisja konkursowa. W jej składzie były polonistki Agnieszka Komorowska, Małgorzata Michalik, Elżbieta Jóźwiak oraz dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Grażyna Witak-Wcisło. Równolegle działała komisja uczniowska ? Katarzyna Pałdyga, Angelika Brzozowska, Karolina Gendek, Mateusz Kowalczyk, Michał Chruściel.

  Idea warta propagowania

  - To wspaniały trening, który przygotowuje młodzież niekoniecznie do zawodu aktora, ale nauczyciela czy włodarza. To jest wielka korzyść ? podkreślał przewodniczący jury Stanisław Górka. Aktor urodziny w Garwolinie był pełen uznania dla organizatorów i uczestników konkursu. ? Ta idea warta jest kultywowania i propagowania. Ten, który tu staje przekonuje się jak trudne jest występowanie przed publicznością ? zaznaczał znany z roli kościelnego w serialu Plebania.

  Sponsorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Urząd Miasta w Garwolinie, garwoliński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego i miński oddział PTTK. Poniżej wyniki. Dwie najlepsze osoby według dorosłej komisji z każdej kategorii będą reprezentowały powiat podczas wojewódzkich eliminacji konkursu.

  Szkoły podstawowe

  Jury uczniowskie

  1. Wiktoria Kliczek

  2. Ala Kusak

  3. Marta Kościan

   

  Jury dorosłe

  1. Wiktoria Kliczek

  2. Zofia Blachowicz

  3. Aleksandra Jóźwicka

  wyróżnienie Marta Kościan

  Gimnazjum

  Jury uczniowskie

  1. Katarzyna Wielondek

  2. Stanisław Wichowicz

  3. Aleksandra Kuśmierek

   

  Jury dorosłe

  1. Katarzyna Wielondek

  2. Aleksandra Kuśmierek

  3. Aleksandra Wiałow

  wyróżnienie Stanisław Wichowicz

  Szkoły ponadgimnazjalne

  Jury uczniowskie

  1. Marta Kępka

  2. Rafał Matyka

  3. Dawid Szwed

   

  Jury dorosłe

  1. Rafał Matyka, Marta Kępka

  2. Mateusz Rodak

  3. Jakub Banaszek

  4. Dawid Szwed, Olga Szarek

  łk

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz