Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 07 sierpień 2017, 10:56 Kategoria Aktualności
policjakronika

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie od 31 lipca do 6 sierpnia.

Ze stodoły zniknął rower
31 lipca w Kruszówce (gm. Miastków Kościelny) nieznany sprawca ze stodoły dokonał kradzieży roweru górski Giant. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

17-latek z promilami i bez prawka

31 lipca w Piastowie (gm. Żelechów) policjanci zatrzymali 17-letniego M. J., który kierował osobowym seatem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0,77 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami.  Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

Kradzież na budowie wiaduktu

1 sierpnia doszło do kradzieży przy budowie wiaduktu kolejowego w Trąbkach. W nocy nieznany sprawca włamał się do metalowego kontenera, skąd dokonał kradzieży: piły spalinowej Husqvarna, rolki do transportu szyn, uchwytu do przenoszenia szyn z łańcuchami, pompy olejowej, taczek budowlanych, lewara samochodowego, klucza pneumatycznego marki Jato, powodując straty o wartości 6000 zł na szkodę Pilar-Rail Sp. z o.o. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Wypadek w Wildze

1 sierpnia przy ul. Warszawskiej w Wildze kobieta kierująca osobowym mercedesem, na skrzyżowaniu drogi DW 801 z ul. Warszawska/os. Wilga, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo jadąc od Warszawy DW 801 w ul. os. Wilga, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo na wprost osobowemu vw. Kierujący obu pojazdów zbadani na trzeźwość z wynikiem. Na wskutek zderzenia kierujący pojazdami oraz pasażerka Mercedesa z ogólnymi potłuczeniami ciała przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

Zderzenie w Łaskarzewie

3 sierpnia w Łaskarzewie przy ul. Kościuszki 37-letni mężczyzna, kierując dostawczym renaultem, nie zachowując bezpiecznej odległości do poprzedzającej go osobowej mazdy, uderzył w jego tył. W następstwie zderzenia obrażeń ciała doznały 23-letnia kierująca Mazdą oraz 67-letnia jej pasażerka. Obie kobiety zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Uczestników zdarzenia poddano badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Wjechał na czerwonym

4 sierpnia w Lipówkach z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 60-letni mężczyzna, kierujący osobową mazdą prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zdarzenia z osobowym peugeotem, którym kierował 44-letni mężczyzna. Kierowca peugeota doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Po pijaku do rowu

5 sierpnia w Starym Goniwilku (gm. Żelechów) A.C., lat 48 (zam. pow. Garwolin) stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierował jednośladem, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynik: 2,77 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

„Rekordziści” tygodnia

Na niechlubne miano rekordzisty tygodnia zasłużył 41-letni J. K., którego policjanci zatrzymali 4 sierpnia w Woli Rębkowskiej. Kierowca skody miał 4,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzień wcześniej w Garwolinie mundurowi drogówki zatrzymali 66-letniego W. S., który prowadził osobowego vw z 2,5 promilami w organizmie. 4 sierpnia w Maciejowicach policjanci ujęli 19-letniego P. G. Kierowca dostawczego vw miał 0,63 promila w organizmie. Dzień później w Budlu (gm. Łaskarzew) funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego M. M., który kierował osobową skodą z wynikiem 1,61 promila.

KPP Garwolin/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

22 lipiec 13:40
Co w trawie piszczy 2D Kino
22 lipiec 15:50
Co w trawie piszczy 2D Kino
22 lipiec 18:00
Berek Kino
22 lipiec 20:15
Sicario 2: Soldado Kino
23 lipiec 13:40
Co w trawie piszczy 2D Kino
23 lipiec 15:50
Co w trawie piszczy 2D Kino
23 lipiec 18:00
Berek Kino

Dzieje się!

22 lipiec 13:40
Co w trawie piszczy 2D Kino
22 lipiec 15:50
Co w trawie piszczy 2D Kino
22 lipiec 18:00
Berek Kino
22 lipiec 20:15
Sicario 2: Soldado Kino
23 lipiec 13:40
Co w trawie piszczy 2D Kino
23 lipiec 15:50
Co w trawie piszczy 2D Kino
23 lipiec 18:00
Berek Kino
23 lipiec 20:15
Sicario 2: Soldado Kino