34-metrowa biało-czerwona flaga na ulicach Borowia

Opublikowano: 12 listopad 2016, 11:06 Kategoria Aktualności
borowie11 listopada

W oryginalny sposób radość z 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości okazali mieszkańcy gminy Borowie.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Borowiu od mszy świętej sprawowanej w intencji ojczyzny. Po eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli na skwer w centrum stolicy gminy.

Wójt gminy w przemówieniu nawiązał do trudnej drogi Polaków do niepodległości oraz do trudnych losów naszego narodu po 1918 roku. - Mimo tragicznych doświadczeń nowe pokolenia rozpoczynały na nowo zmagania o odzyskanie niepodległości. Polacy bowiem byli wychowywani w ideałach zawierających się w niezwyciężonych, głęboko zakorzenionych hasłach „Bóg – Honor – Ojczyzna” – zaznaczał Wiesław Gąska.

W dalszej części włodarz podkreślał, że czynnikiem łączącym zapędy niepodległościowe Polaków był kościół katolicki. - Ten niebywały entuzjazm naszych przodków powinien udzielić się również i nam, inspirując nas do działania, oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami, że mamy tak bogate dziedzictwo narodowe i że kontynuujemy dzieło wielkich rodaków – dodał.

Kolejny punktem świętowania 98. rocznicy odzyskania niepodległości było złożenie kwiatów i wiązanek pod Figurą Najświętszego Serca Jezusowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się biało-czerwona flaga o długości 34 metrów niesiona ulicami Borowia po jednej stronie przez mężczyzn, a po drugiej przez płeć piękną.

Na tym nie koniec 11-listopadowych atrakcji. W zabytkowym kościółku w Borowiu chór szkolny Zespołu Oświatowego w Borowiu „Orchidea”, a następnie Gminnej Orkiestry Dętej z Borowia pod batutą Michała Szostaka, zaprezentowali pieśni patriotyczne.

Łukasz Korycki

fot. GOK Borowie

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież