Dumo Ty nasza! Olimpijczyk znów w swojej szkole [video]

Opublikowano: 28 październik 2016, 13:07 Kategoria Aktualności
Piotr GrudzieńPilczynŁaskarzew

- Piotrusiu, dumo Ty nasza. Serdecznie witamy w rodzinnej gminie i gratulujemy sukcesów – mówiła zastępca wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa. Piotr Grudzień ma na koncie występy w trzech paraolimpiadach i z każdej wrócił z medalem. Z Rio przywiózł dwa brązy. Tradycją stało się, że po każdym olimpijskim sukcesie wraca do początków – do swojej szkoły w Starym Pilczynie.

Te spotkania są zawsze pełne radości i wzruszeń. Nie inaczej było wczoraj. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Starym Pilczynie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Było uroczyste powitanie z sypiącym się na głowy confetti, gratulacje, tort, prezenty, a nawet przedstawienie przygotowane przez uczniów, w których swoją rolę miał także do odegrania olimpijczyk – bez żadnej próby. Poradził sobie tak samo dobrze, jak radzi sobie na najważniejszych zawodach sportowych świata.

 

- Bardzo dziękuję za to wszystko, co tu dla mnie robicie. Cieszę się, że mam takie wielkie wsparcie w was i że tak ze mną przeżywacie moje sukcesy – mówił, nie bez wzruszenia, Piotr Grudzień.

Paraolimpijczyk ma w swojej kolekcji już 4 olimpijskie medale w tenisie stołowym – srebro z Pekinu, złoto z Londynu i dwa brązowe krążki zdobyte w tym roku w Rio de Janeiro. Wszystkie przywiózł wczoraj ze sobą, by każdy mógł je z bliska zobaczyć i sprawdzić, jak są ciężkie.

Ich waga to także symbol, że każdy sukces jest okupiony ciężką pracą. Między innymi o tym, jak trenuje Piotr Grudzień opowiadał podczas małego wywiadu. Mnóstwo pytań mieli do niego także uczniowie, których zaciekawiło chociażby to, dlaczego na zdjęciach z igrzysk Piotr ma brodę. – Nie goliliśmy się podczas olimpiady, bo to podobno przynosi pecha, a nam za dobrze szło – tłumaczył z uśmiechem medalista.

Piotrowi podczas spotkania w szkole towarzyszyli jego rodzice. Nie zabrakło także przedstawicieli władz państwowych i samorządowych z powiatu garwolińskiego i gminy Łaskarzew. Wszyscy nie szczędzili Piotrowi słów uznania. – To wielki sportowiec, a zarazem mały. Mały, bo skromny. Potrafi się dzielić tym, co osiągnął – mówił poseł Grzegorz Woźniak, który Piotrowi ufundował lot w tunelu aerodynamicznym. – Medale nie przychodzą za darmo. Potrzeba wielu wyrzeczeń i pracy – podkreślał starosta powiatu Marek Chciałowski. Samorząd powiatowy ofiarował sportowcowi między innymi koszulkę z herbem powiatu. – My jesteśmy dumni z Ciebie, a Ty, zakładając tę koszulkę choć na kilka minut, będziesz pokazywał, że ten powiat jest dla Ciebie ważny – dodał włodarz powiatu. Gratulacje złożyli Piotrowi także przedstawiciele władz gminy Łaskarzew, skąd pochodzi olimpijski medalista.

- Sukces zdobycia dwóch medali na igrzyskach udowadnia, że nawet w małych gminach może się narodzić wielki talent – podkreślała Sylwia Szopa, zastępca wójta gminy Łaskarzew.

Piotr Grudzień od lat szkoli się w Zielonej Górze. Trenuje minimum 2 razy dziennie, ale jak sam mówi, stara się grać, kiedy tylko ma czas. Zespół Szkół w Starym Pilczynie, w którym Piotr stawiał pierwsze kroki przy stole tenisowym, ofiarował mu ministół do gry – tak, aby mógł szlifować formę o każdej porze. – Obiecuję, że postaram się w kolejnych latach, żeby o gminie i powiecie było głośno – podsumował.

W środę medalista z Rio odwiedził młodych adeptów tenis stołowego trenujących w Promniku Łaskarzew pod okiem Roberta Barańskiego.

Spotkanie w Piotrkiem Grudniem, medalistą olimpijskim w szkole w Starym Pilczynie

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 27 październik 2016

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież