W Borowiu będzie zbiornik

Opublikowano: 26 lipiec 2016, 08:28 Kategoria Aktualności
borowiezbiornik

Funkcje przeciwpowodziową oraz rekreacyjną będzie miał zbiornik retencyjny, którego budowę planuje samorząd Borowia.

Akwen o powierzchni 7,5 hektara ma powstać przy istniejących stawach w stolicy gminy. Główny cel inwestycji jest jeden. – Mamy problem z odprowadzaniem wód opadowych po intensywnych zjawiskach pogodowych – wyjaśnia wójt Wiesław Gąska.

Budowę zbiornika podzielono na kilka etapów. Do końca roku ma zostać uregulowana kwestia własności działek. – Część nieruchomości pod budowę zbiornika mamy wykupioną. Równoległe z dalszą procedurą kupowania działek, będziemy zlecać wykonanie projektu zbiornika – dopowiada wójt Gąska. Rozpoczęcie inwestycji mogłoby nastąpić w drugiej połowie przyszłego roku. Gmina liczy na pozyskanie funduszy unijnych na ten cel.

W założeniach zbiornik ma pełnić nie tylko funkcję retencyjną. Kąpielisko, wypożyczalnia kajaków, rowery wodne – między innymi takie atrakcje ma zapewnić zbiornik. – W ubiegłym roku wizytowaliśmy podobne obiekty w okolicach Bydgoszczy. Chcemy w pełni wykorzystać możliwości zbiornika, tak aby najlepiej spełniał funkcje ochrony przeciwpowodziowej i rekreacyjnej – dopowiada Wiesław Gąska.

Łukasz Korycki

 

Komentarze  

0 #6 Strachy na Lachy.a 2016-07-27 22:44
Cytuję popasik:
W Garwolinie buduja zbiornik dwa metry nad poziomem rzeki, szkoda ze nie na rysach w tatrach. za ten pomysł i za stracone pieniazki pewnie ktos odpowie według najnowszej propozycji ustawy jak bedzie niedługo w sejmie Przedawnienie dopiero po 25 latach. Brawo PIS
Pamietajcie o tym włodarze dzisiejsi nawet na emeryturach beda was scigac!!!!

Ale postraszył!!!!! Musi być od towarzyszy z PiS-u!
Cytować
0 #5 Nie da radyegon 2016-07-27 21:25
W garwolinie nie po to tak walczono o pozostawienie sądu aby teraz takie rzeczy się działy .Dziwne tylko że pis i ziobro dalej nic z tym nie robią .
Cytować
0 #4 dołek dla komarówpopasik 2016-07-27 19:21
W Garwolinie buduja zbiornik dwa metry nad poziomem rzeki, szkoda ze nie na rysach w tatrach. za ten pomysł i za stracone pieniazki pewnie ktos odpowie według najnowszej propozycji ustawy jak bedzie niedługo w sejmie Przedawnienie dopiero po 25 latach. Brawo PIS
Pamietajcie o tym włodarze dzisiejsi nawet na emeryturach beda was scigac!!!!
Cytować
0 #3 jaki zbiornikegon 2016-07-27 16:37
W borowiu nie ma rzeki więc jaki zbiornik ? Rów melioracyjny nazwany rzeką borowianką tylko na potrzeby rozwiązania problemu budowy oczyszczalni .To cała prawda .
Cytować
+1 #2 zbiornik w leszczynachbedok 2016-07-27 14:24
Jeżeli w Borowiu powstanie zbiornik retencyjny to do garwolskiego zbiornika którego dno znajduje się 2 metry powyżej lustra wody w rzece woda nigdy sama nie napłynie bo wysokiej fali nigdy nie będzie. Żeby spełnić kaprys burmistrza i okolicznych właścicieli działek chcących mieć widok na zalew trzeba tam będzie cały czas pompować wodę co będzie kosztować olbrzymie pieniądze. Rozwiązaniem jest rezygnacja z pomp i na dnie zbiornika niech sobie trawa rośnie. Pompowanie tam wody nie ma żadnego sensu.
Cytować
+3 #1 by nie przekretgoska 2016-07-26 17:48
Społecznos musi przypilnowac by nie zrobili takiego bubla jaki robi burmistrz Garwolina . Zbiornik w Garwolinie ma byc ponad 2 m. słownie dwa metry ponad poziom rzeki Wilgi co juz widac będąc na tej " przekretowej budowie" jak nazywaja to okoliczni mieszkańcy komarzy dół bo " kaczy dół mielismy juz na Budzeniu. Tak dla wyjasnienia gdzie sa te niewypały o których pisano wczesiej czy to znów zwykłe oszustwo?A moze miał byc podziałał kasy a jedna ze stron sie zbuntowała?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

czmrcozek podpis