Pięć gmin w solarnym projekcie

Opublikowano: 18 kwiecień 2016, 09:11 Kategoria Aktualności
borowiegórznosobolewmiastków kościelnygmina garwolin

Gminy Borowie, Garwolin, Górzno, Miastków Kościelny, Sobolew stanęły do konkursu na montaż instalacji solarnych. Mieszkańcy przy niewielkim wkładzie własnym mogą liczyć na oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i cieplnej.

Konkurs, do którego przystąpiły samorządy, zakłada dwa rodzaje inwestycji – montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy 2-5 kW oraz montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania wody (zbiorniki 200-400 l).

Wkład własny mieszkańca będzie wynosił 20 proc. W zależności od zapotrzebowania będzie to od 2,8 tys. zł do 4,8 tys. zł.  - Szacunki przewidują, że zwrot tych nakładów nastąpi po upływie pięciu lat – wyjaśnia wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń.

Gminy uczestniczące w projekcie są na etapie zbierania ankiet od zainteresowanych mieszkańców. Informacje pozwolą na określenie mocy instalacji do każdego gospodarstwa. Ankiety w miastkowskiej gminie przyjmowane są do 22 kwietnia, w gminie Borowie do 20 kwietnia.

Dla mieszkańców gminy Garwolin spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższy piątek (22 kwietnia) o godz. 18 w sali konferencyjnej urzędu. Wypełnione ankiety należy dostarczać do pokoju nr 209.

Łukasz Korycki

fot. sxc.hu

Komentarze  

0 #3 Jak długoJurek 2016-04-19 09:51
Oby jeszcze dawano gwarancję na długość targania karocy życia, po grudzie tej planety. Bo jak wpiszą Ci w rozpoznanie carcinoma, to raczej nie doczekasz już opłacalności tej inwestycji.
Cytować
0 #2 kto nie ma ten szczęśliwyegon 2016-04-18 22:08
20 PROC hehe dobre ,podane kwoty to niemal całkowity koszt a wygodne to jak wrzód na d.....
Cytować
0 #1 a co z Wilgą ?Zyta 2016-04-18 10:13
nasz pryncypał nie przystąpił do konkursu, no bo po co ?, ważne że siedzi na ciepłym stolcu teraz już ze swoim koleżką "zastępcą" no i podporą urzędu "doradcą". Jeśli się nie mylę to instalacja solarna ma istotny wpływ na gospodarkę niskoemisyjną na której wójtowi Wilgi rzekomo tak bardzo zależy. nierząd gminy Wilga wydał nawet kasę na coś co nazwała "Gospodarka niskoemisyjna" zbiór haseł i tabelek zaciągniętych z różnych żródeł nieskładnie skleconych w siermiężną całość, nie mających nic wspólnego z naszą gminą, ale ktoś kasę wiziął. Konkurs na solary dla gminy ! to przerasta "wójta" Wilgi i jego drużynę.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

czmrcozek podpis