reklama

reklama

1000 90 portal 

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 25 styczeń 2016, 10:46
  borowiebrzuskowola
  Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

  Radni gminy Borowie zdecydowali o likwidacji Szkoły Podstawowej w Brzuskowoli. Zaważyły względy ekonomiczne. Dzieci i nauczyciele placówki znajdą nowe miejsce nauki i pracy w stolicy gminy.

  Co roku samorząd gminy Borowie do utrzymania szkół w stolicy gminy, Głoskowie, Iwowem, Brzuskowoli dokłada do subwencji oświatowej prawie milion złotych. W ubiegłym roku niemal jedna trzecia tej kwoty jest przeznaczona na szkołę w Brzuskowoli. Koszty utrzymania jednego dziecka wynoszą tam 19 tys. zł.

   

  Względy finansowe to jeden z czynników, który brany był pod uwagę przez władze gminy, ale nie jedyny. W małej placówce, w sześciu klasach, uczy się 32 uczniów. Niż demograficzny wymusza od kilkunastu lat łączenie klas.

  W piątek radni gminy Borowie potwierdzili wolę wyrażoną w październikowej uchwale intencyjnej. Za likwidacją szkoły było dziewięciu radnych, przeciw pięciu, jeden głos był wstrzymujący. Placówka będzie funkcjonowała do 31 sierpnia br.

  Uczniowie z Brzuskowoli od nowego roku szkolnego będą mieli zapewniony dowóz do szkoły w Borowiu. Dodatkowi uczniowie w miejscowym zespole oświatowym nie wymuszą pracy na dwie zmiany. ? Wszyscy uczniowie ze szkoły w Brzuskowoli będą mieli zapewniony dojazd do szkoły w Borowiu. Żaden z nauczycieli oraz pracowników administracji nie straci pracy - wyjaśnia wójt gminy Wiesław Gąska.

  Łukasz Korycki

  fot. UG Borowie

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz