reklama

reklama

1000 90 portal 

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 20 styczeń 2016, 06:58
  borowiebudżet
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Rozpoczęcie budowy kanalizacji o długości 50 km to najważniejsze zadanie inwestycyjne gminy Borowie w 2016 roku. Samorząd liczy, że w trakcie roku uda się poszerzyć zakres zadań.

  Jednogłośnie przyjęty przez radnych budżet gminy zakłada dochody w kwocie 15,464 mln zł. Wydatki zaplanowano na 16,809 mln zł. Deficyt (1,345 mln zł) samorząd zamierza pokryć ze sprzedaży papierów wartościowych.

  Na inwestycje gmina Borowie przeznaczy 3,783 mln zł. Z tej puli najwięcej pochłonie budowa kanalizacji w miejscowościach Słup Pierwszy, Słup Drugi, Wilchta, Jaźwiny, Gózd, Laliny i Iwowe. W sumie to 50 km sieci oraz ok. 500 przyłączy. Budowa kanalizacji ma potrwać trzy lata. W tym roku gmina wyda na ten cel 3,344 mln zł.

  W planie wydatków zapisano także modernizacje dróg gminnych. Za 220 tys. zł wyremontowane mają zostać trakty między Łopacianką a Gościewiczem oraz w miejscowości Gózd. W tym roku zostanie zakończone opracowywanie planu zagospodarowania przestrzennego dla Borowia i Głoskowa (65 tys. zł). 100 tys. zł samorząd wyda na samochód gaśniczy dla OSP Borowie. Podobnie jak w latach poprzednich, z gminnego budżetu wydzielono fundusz sołecki (248 tys. zł).

  - Czekamy na środki unijne. Wiele sobie po nich obiecujemy. Jesteśmy merytorycznie przygotowani, aby je wykorzystywać, ale nie mamy na razie czego, a oczekiwania mieszkańców są duże ? mówi wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.

  Łukasz Korycki

  fot. arch.

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz