reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 09 luty 2015, 13:25
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  W środę o godzinie 10:00 w miejscowości Potaszniki rozpocznie się blokada krajowej ?17?. Na drogę wyjdą rolnicy. ? Sytuacja na wsi doprowadziła do tego, żeby zacząć upominać się o swoje ? podkreśla Tomasz Trzpil z gminy Górzno, współorganizator blokady.
  Pierwotnie rolnicy z powiatu garwolińskiego na drogę krajową nr 17 mieli wyjść dzisiaj. Trudności proceduralne sprawiły, że do blokady trasy łączącej Warszawę z Lublinem dojdzie w środę. O godz. 10:00 rolnicy spotkają się w Potasznikach (gm. Górzno).

  - Działamy pod szyldem i z poparcia Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomira Izdebskiego. Sytuacja na wsi doprowadziła do tego, żeby zacząć upominać się o swoje. To co dzieje się na rynku trzody chlewnej czy mleka należy określić mianem tragedii. A nie można zapominać o sadownikach i producentach warzyw ? zaznacza Tomasz Trzpil z miejscowości Potaszniki, jeden z organizatorów akcji. Czas trwania akcji i jej zasięg nie jest jeszcze znany. ? Jeśli będzie wola długoterminowego strajku, to tak będzie. Jeśli będzie wola blokady tylko w środę, tak zrobimy ? podkreśla.

  W blokadzie została poinformowana policja, która zorganizuje objazdy. DK nr 17 będzie zablokowana w obu kierunkach. Rolnicy uniemożliwią przejazd od strony Garwolina za skrętem na Łaskarzew (tzw. górka).

  jd

  Aktualizacja, godz. 15.45.

  Policjanci przygotowali dwa możliwe warianty objazdów, skierowane głównie do kierowców pojazdów ciężarowych - drogi lokalne nie odpowiadają warunkom poruszania się tych aut.

  • Zgodnie z wariantem pierwszym trasa objazdu prowadzi przez: Kołbiel (DK-17) ? Sobiekursk (DK-50) ? Dziecinów (W-801) ? Sobienie Jeziory (W-801) ? Wilga (W-801) ? Samogoszcz (W-801) ? Maciejowice (W-801) ? Tyrzyn (W-801) ? Stężyca (W-801) -  Dęblin (DK-48) ? Moszczanka (DK-17)
  • Zgodnie z wariantem drugim trasa objazdu prowadzi przez: Garwolin (obwodnica S-17) ? Wola Rębkowska (DK-76) ? Stoczek (DK-76) ? Wilga (W-801) - Samogoszcz (W-801) ? Maciejowice (W-807) - Sobolew (W-807) ? Gończyce (DK-17)|
  • Aktualizacja, 11 lutego, godz. 10.25. Policja wytyczyła trzeci objazd, jedynie dla samochodów osobowych. Kolonia Górzno (DK-17) ? Górzno ? Samorządki ? Nowi Goniwilk ? przed Żelechowem skręt na drogę W-801 ? Wola Żelechowska (W-801) ? Gończyce (DK-17)

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz