Noworoczny toast w Borowiu

Opublikowano: 16 styczeń 2015, 19:27 Kategoria Aktualności
borowienowy rok

Po ośmiu latach przerwy w Borowiu zorganizowano spotkanie noworoczne. Czas życzeń i podsumowań przeplatany był z gratulacjami dla lokalnych władz. Wiele pochwał z każdej strony sceny politycznej zebrał wójt Wiesław Gąska.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia statystyk. W ubiegłym roku w gminie Borowie przyszło na świat 53 dzieci, zmarło 60 osób, zawarto 55 związków małżeńskich. - Zamknął się kolejny etap naszego życia. Nowy rok to okres podsumowań. Analizujemy to, co udało się zrealizować. Planujemy nowe zadania – rozpoczął wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, który z przewodniczącą rady gminy Alicją Szaniawską był gospodarzem spotkania.

Włodarz ubiegły rok zaliczył do udanych, mimo, że sytuacja gospodarcza w kraju nie była najlepsza. Podobnie jak w poprzednich latach w gminie Borowie nie zabrakło wielu inwestycji. W 2014 roku powiększyła się sieć kanalizacji, rozpoczęto rozbudowę oczyszczalni ścieków w Borowiu. Wyremontowano drogi gminne, odnowiono ołtarz w zabytkowym kościółku, ponad 250 tys. zł zostało wydatkowane z funduszu sołeckiego.

- Możemy być zadowoleni z dokonań 2014 roku. Wszystkie założone inwestycje udało się zrealizować – podsumował włodarz. – Zdaję sobie sprawę, że oczekiwania mieszkańców są wciąż duże. To m.in. potrzeba dalszej rozbudowy kanalizacji, budowy dróg czy remontów świetlic wiejskich – dodał.

Dynamiczny rozwój gminy dostrzegli goście dzisiejszego spotkania. – Cieszę się, że w tej gminie jest jeden z najlepszych wójtów nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce. Wasz wspólny sukces to zasługa jedności i zgody na rzecz dobra wspólnego – zaznaczał poseł Krzysztof Borkowski.

Zaangażowanie wójta, radnych i pracowników urzędu podkreślała Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego. Gość życzył na 2015 rok miłości, przyjaźni i spotykania na swojej drodze ludzi z empatią. – Aby ten rok nie był gorszy od poprzedniego – winszował z kolei radny sejmiku województwa Krzysztof Żochowski. W ojcowskim podejściu wójta Gąski do rządzenia sukcesów miejscowego samorządu upatrywał ks. Dariusz Parafiniuk, proboszcz miejscowej parafii.

Część oficjalną pierwszego od 2007 roku spotkania noworocznego w gminie Borowie zakończył toast lampą szampana.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #5 sasiedziandre 2015-01-23 08:08
Nie wiem czy dobrze widze ale nikogo nie zauwazyłem z przedstawicieli powiatu jak równiez włodarzy z sasiednich gmin, czyżby Borowiak został zbojkotowany!
Cytować
0 #4 Wyborowy szampan :-)Wojtek63 2015-01-21 17:10
,,Część oficjalną pierwszego od 2007 roku spotkania noworocznego w gminie Borowie zakończył toast LAMPĄ szampana''

A potem była bomba, czyli lufa :-)
Cytować
0 #3 Ile to kosztowało?jarek 2015-01-19 20:09
Ciekawe ile to wszystko kosztowało mieszkańców Borowia. Redakcja mogłaby się pokusić o uzyskanie szczegółowych danych i je upowszechnić.
Cytować
-1 #2 Norbertafan 2015-01-18 11:24
Ale popisy kockboxerskie Georga Doggy'ego też były ?
Cytować
0 #1 jak zawszeja 2015-01-17 23:52
Znowu za kołnierz.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież