Gm. Borowie: Pięć milionów na inwestycje

Opublikowano: 08 styczeń 2015, 08:09 Kategoria Aktualności
borowiebudżet 2015

Jedną trzecią tegorocznego budżetu gmina Borowie przeznaczy na inwestycje. To łącznie pięć milionów złotych. – Zakładamy, że ta kwota w ciągu roku zostanie zwiększona – zaznacza wójt Wiesław Gąska.

Budżet na 2015 rok radni przyjęli jednogłośnie podczas ostatniej sesji. Plan dochodów ustalono na 14,848 mln zł, a wydatków na 17,308 mln zł. Na inwestycje samorząd planuje przeznaczyć 4,915 mln zł. – To budżet perspektywiczny, nastawiony na rozwój. Wiemy, że plan inwestycyjny będzie zwiększony w ciągu roku o kolejne środki. Trzeba się cieszyć, że możemy realizować tyle inwestycji – przyznaje wójt gminy Wiesław Gąska.

Najwięcej środków inwestycyjnych pochłoną zadania związane z kanalizacją. Za 1,245 mln zł gmina planuje rozbudowę sieci wodnej i kanalizacyjnej na osiedlu za szkołą w Borowiu. Prawie trzy miliony złotych pochłonie dokończenie rozbudowy oczyszczalni ścieków w stolicy gminy.

W planie poprawy stanu infrastruktury czytamy o wykonaniu chodnika w Głoskowie między drogą krajową a kaplicą (24 tys. zł). W 2015 roku rozpocznie się modernizacja dróg dojazdowych do pól w Łopaciance i Gościewiczu, której zakończenie planowane jest na 2017 rok. W najbliższych miesiącach nowego wyglądu nabierze otoczenie zabytkowego urzędu gminy (258 tys. zł). Ponad 26 tys. zł w budżecie zapisano na realizację projektów informacyjnych i informatycznych.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

czmrcozek podpis