Cartex

Biskup z wizytą w Borowiu

Opublikowano: 20 listopad 2014, 09:20 Kategoria Aktualności
Borowiekościółbiskup siedlecki

W ubiegłym tygodniu biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda odwiedził Borowie. Spotkał się władzami samorządowymi i kościelnymi, przyjrzał się odnowionemu kościołowi i rozmawiał o planach na przyszłość.

- Jestem mocno zbudowany przyjęciem zaproszenia ks. biskupa na borowiecka ziemię, a także rozmową na temat działalności samorządu gminy i parafii – powiedział Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie. Biskup Kazimierz Gurda przyjechał do Borowia na zaproszenie wójta i proboszcza tamtejszej parafii ks. Dariusza Parafiniuka.

 

Odwiedził odrestaurowany zabytkowy kościół w Borowiu, zapoznał się ze stanem prac restauratorskich oraz dalszymi zamierzeniami. Następnie w zabytkowym budynku urzędu gminy odbyły się dalsze rozmowy, w których wzięły udział także sekretarza gminy Marta Serzysko i skarbnik Hanna Ośko. Wiesław Gąska przedstawił dotychczasowe przedsięwzięcia zrealizowane w budynku kościoła, plany na przyszłość. Było także o działalności samorządu gminy i parafii Borowie - między innymi o dalszym etapie rozbudowy cmentarza. Ks. biskup nawiedził także grób ks. Jana Czajki znajdujący się na parafialnym cmentarzu.

mat.pras./oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

Dzieje się!

22 maj 14:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 16:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 18:00
Rampage: Dzika furia 2D napisy Kino
22 maj 20:30
Prawda czy wyzwanie Kino
25 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
25 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
25 maj 18:00
Pół na pół Kino
25 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.