Cartex

Gm. Borowie: Ostatnie takie spotkanie

Opublikowano: 14 listopad 2014, 06:50 Kategoria Aktualności
borowiewybory

W poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Borowie kończącej się kadencji. Pomimo, że było to ostatnie posiedzenie, to było bardzo pracowite.

Podczas jej obrad radni podjęli kilka istotnych uchwał do dalszego sprawnego funkcjonowania gminy. Zmieniono stawki za odbiór odpadów, które będą obowiązywały z początkiem nowego roku. Przy przypadku śmieci segregowanych opłata będzie wynosiła 5 zł od osoby. O dwa złote więcej zapłacą ci, którzy nie prowadzą selektywnej zbiórki odpadów.

Radni podjęli także uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia: studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Borowie, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Borowie w części wsi Borowie, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Borowie w części wsi Głosków.

W trakcie sesji Wójt Gminy Wiesław Gąska zaprezentował ważniejsze zadania i inwestycje zrealizowane w kadencji 2010-2014. Przewodnicząca rady Alicja Szaniawska podsumowała efekty pracy radnych w mijającej kadencji, podając dane statystyczne dotyczące ilości posiedzeń rady i poszczególnych komisji, liczby podjętych uchwał oraz frekwencji radnych.

Na zakończenie wójt gminy serdecznie podziękował za współpracę i wspólnie z przewodniczącą rady wiceprzewodniczącą Marzeną Nowak wręczyli podziękowania radnym, sołtysom, kierownikom jednostek podległych gminie i zakładów pracy, przedstawicielom prasy i portali internetowych.

Bezpośrednio po sesji Rady Gminy w zabytkowym kościele w Borowiu odbyło się oficjalne otwarcie wystawy poświęconej pamięci setek tysięcy Polaków i ich rodzin zesłanych i deportowanych w ramach prowadzonych represji i zsyłki do Związku Sowieckiego.

mat. pras.

fot. UG Borowie

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

Dzieje się!

22 maj 14:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 16:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 18:00
Rampage: Dzika furia 2D napisy Kino
22 maj 20:30
Prawda czy wyzwanie Kino
25 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
25 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
25 maj 18:00
Pół na pół Kino
25 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.