Gm. Borowie: Ostatnie takie spotkanie

Opublikowano: 14 listopad 2014, 06:50 Kategoria Aktualności
borowiewybory

W poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Borowie kończącej się kadencji. Pomimo, że było to ostatnie posiedzenie, to było bardzo pracowite.

Podczas jej obrad radni podjęli kilka istotnych uchwał do dalszego sprawnego funkcjonowania gminy. Zmieniono stawki za odbiór odpadów, które będą obowiązywały z początkiem nowego roku. Przy przypadku śmieci segregowanych opłata będzie wynosiła 5 zł od osoby. O dwa złote więcej zapłacą ci, którzy nie prowadzą selektywnej zbiórki odpadów.

Radni podjęli także uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia: studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Borowie, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Borowie w części wsi Borowie, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Borowie w części wsi Głosków.

W trakcie sesji Wójt Gminy Wiesław Gąska zaprezentował ważniejsze zadania i inwestycje zrealizowane w kadencji 2010-2014. Przewodnicząca rady Alicja Szaniawska podsumowała efekty pracy radnych w mijającej kadencji, podając dane statystyczne dotyczące ilości posiedzeń rady i poszczególnych komisji, liczby podjętych uchwał oraz frekwencji radnych.

Na zakończenie wójt gminy serdecznie podziękował za współpracę i wspólnie z przewodniczącą rady wiceprzewodniczącą Marzeną Nowak wręczyli podziękowania radnym, sołtysom, kierownikom jednostek podległych gminie i zakładów pracy, przedstawicielom prasy i portali internetowych.

Bezpośrednio po sesji Rady Gminy w zabytkowym kościele w Borowiu odbyło się oficjalne otwarcie wystawy poświęconej pamięci setek tysięcy Polaków i ich rodzin zesłanych i deportowanych w ramach prowadzonych represji i zsyłki do Związku Sowieckiego.

mat. pras.

fot. UG Borowie

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież