reklama

Aktualności

reklama

baner projekt 

pepperoni38

 

Avon baner biegowy 750x280

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 23 maj 2014, 15:47
  Borowie100 latjubielusz
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Właśnie skończyła 100 lat. Wciąż cieszy się dobrym zdrowiem. Siły dodaje też duża rodzina ? dzieci, wnuki i prawnuki. Wielki jubileusz Władysławy Świątek świętowali z nią najbliżsi i przedstawiciele władz samorządowych.

  22 maja mieszkanka Iwowego Władysława Świątek obchodziła 100. rocznicę swoich urodzin. Uroczystość urodzinowa odbyła się w budynku świetlicy wiejskiej w Iwowem, gdzie została odprawiona msza święta w intencji jubilatki.

  Na uroczystości przybyła licznie zgromadzona rodzina oraz wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, przewodnicząca rady gminy Alicja Szaniawska, sekretarz gminy Marta Serzysko, przewodnicząca rady powiatu Urszula Zadrożna, sekretarz powiatu Jerzy Piesio i przedstawiciel KRUS Beata Dąbrowska.

  Wójt Wiesław Gąska i przewodnicząca rady gminy Alicja Szaniawska wręczyli jubilatce bukiet 100 róż, list gratulacyjny, kosz słodyczy oraz odpis aktu urodzenia z 1914 r. sporządzony w języku rosyjskim.

  Przewodnicząca powiatowej rady Urszula Zadrożna odczytała list gratulacyjny i przekazała życzenia od starosty garwolińskiego.

  Władysława Świątek urodziła się 22 maja 1914 roku we wsi Iwowe. Jest najmłodszą z pięciorga dzieci rodziców Ignacego i Józefy z domu Osiak. Miała trzy siostry i jednego brata, którzy już nie żyją.

  Ukończyła czteroklasową szkołę podstawową w Iwowem. W 1934 roku wyszła za mąż za Stanisława, z którym ma czworo dzieci, Edward ? ur. w 1939r. mieszka w Sobolewie (ma troje dzieci i dziesięcioro wnuków), córka Marianna Kaniewska ? ur. w 1943r. mieszka w Jamielnem, gm. Stoczek Łukowski (ma dwoje dzieci i pięcioro wnuków), syn Mieczysław ? ur. w 1947r. mieszka w Iwowem (ma dwoje dzieci i jednego wnuka), córka Teresa Rosa ? ur. w 1952r. mieszka w Zabielu gm. Stoczek Łukowski (ma jednego syna). Pani Władysława Świątek z mężem prowadziła pięciohektarowe gospodarstwo rolne. Mąż zmarł w 1985 roku przeżywszy 83 lata. Jubilatka mieszka w Iwowem z synem Mieczysławem i jego żoną Krystyną.

  mat.pras./oprac. jd

  {gallery}2014/maj/100latka:0:0{/gallery}

   

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz