Cartex

Przede wszystkim stanie się bezpieczne dla środowiska, ale będzie także formą edukacji ekologicznej. Gmina Borowie otrzymała środki z Unii Europejskiej na zamknięcie i rekultywację wysypiska śmieci w Słupie Pierwszym. Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2014 roku

Całkowita wartość projektu wynosi 1 062 061,83 zł, z czego 85 % kosztów kwalifikowanych stanowi dofinansowanie pochodzące z UE , dokładnie 902 752,56 zł. Wniosek o dofinansowanie projektu został złożony do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych 30 sierpnia 2013 roku. Przeszedł pomyślnie wszystkie etapy oceny i 4 lutego 2014 r. na mocy Uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego znalazł się na liście rankingowej projektów skierowanych do dofinansowania, zajmując wysokie drugie miejsce wśród wszystkich złożonych w ramach konkursu projektów z terenu województwa mazowieckiego.

Głównym celem projektu jest zapewnienie docelowego użytkowania obszaru składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Słup Pierwszy, w sposób bezpieczny dla środowiska poprzez zamknięcie oraz rekultywację powyższego składowiska odpadów. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wykonanie technicznych i biologicznych zabiegów rekultywacyjnych zgodnie z opracowanym projektem. Zabiegi te zapewnią docelowe użytkowanie obszaru składowiska oraz ich otoczenia w sposób bezpieczny dla środowiska i zgodnie z zakładanym planem zagospodarowania terenu.

Projekt zrealizowany zostanie w terminie do dnia 31 grudnia 2014 roku. Zrekultywowane wysypisko będzie doskonałą formą edukacji ekologicznej w postaci utworzenia ścieżki edukacyjnej dla wszystkich uczniów z całego powiatu garwolińskiego.

Gmina Borowie otrzymała środki finansowe pochodzące z budżetu Unii Europejskiej na realizację projektu pod nazwą: „Zamknięcie oraz rekultywacja składowiska odpadów inne niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Słup Pierwszy gm. Borowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, Priorytet IV - „Środowisko, zapobieganie zagrożeniom i energetyka”, dla Działania 4.2 - „Ochrona powierzchni ziemi”.

mat.pras./oprac. jd

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

Dzieje się!

22 maj 14:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 16:00
Tam gdzie mieszka Bóg Kino
22 maj 18:00
Rampage: Dzika furia 2D napisy Kino
22 maj 20:30
Prawda czy wyzwanie Kino
25 maj 13:30
Kaczki z gęsiej paczki 3D dubbing Kino
25 maj 15:45
Kaczki z gęsiej paczki 2D dubbing Kino
25 maj 18:00
Pół na pół Kino
25 maj 20:30
Prawdziwa historia Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.