Mali odkrywcy z Głoskowa

Opublikowano: 12 lipiec 2013, 10:54 Kategoria Aktualności
Głoskówedukacjanaukawakacje

Mimo wakacji, przez pięć dni chodzili do szkoły. Z ochotą, radością i wielką ciekawością, bo to w końcu Letnia Szkoła Odkrywców. Dzieci z Głoskowa dziś kończą swoją przygodę z nauką.

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Głoskowie w organizowana jest Letnia Szkoła Odkrywców – w ramach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”, którego liderem jest Federacja Inicjatyw Oświatowych współpracująca z organizacją FALA, Szkołą Wyższą Przymierza Rodzin, Fundacją Civis Polonus i Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Są to pięciodniowe zajęcia wakacyjne przeznaczone dla chętnych uczniów z klas I-VI. Dziś właśnie mali odkrywcy kończą swoją przygodę z nauką.

- Głównym celem tegorocznej Letniej Szkoły Odkrywców jest zbudowanie szkolnego ruchu naukowego, poprzez zapoznanie dzieci z metodą pracy naukowej, która ma służyć rozwojowi kompetencji społecznych i obywatelskich oraz umiejętności uczenia się – podkreślają organizatorzy.

Zajęcia prowadzone były metodą projektów edukacyjnych przez studentki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytetu Wrocławskiego w obecności nauczycielek Zespołu Szkół w Głoskowie. Uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Co kryje w sobie imię?” i zastanawiali się nad zagadnieniem „Moda - odmienność czy szablonowość?”, zaś podczas realizacji projektu „Tropem przeszłości” rozwijali zainteresowania archeologiczne. Zaprojektowali także makiety zamku i zgłębiali tajniki komunikacji językowej.

mat. pras./oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież