reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 12 lipiec 2013, 10:54
  Głoskówedukacjanaukawakacje
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Mimo wakacji, przez pięć dni chodzili do szkoły. Z ochotą, radością i wielką ciekawością, bo to w końcu Letnia Szkoła Odkrywców. Dzieci z Głoskowa dziś kończą swoją przygodę z nauką.

  Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Głoskowie w organizowana jest Letnia Szkoła Odkrywców ? w ramach projektu ?Z Małej Szkoły w Wielki Świat?, którego liderem jest Federacja Inicjatyw Oświatowych współpracująca z organizacją FALA, Szkołą Wyższą Przymierza Rodzin, Fundacją Civis Polonus i Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Są to pięciodniowe zajęcia wakacyjne przeznaczone dla chętnych uczniów z klas I-VI. Dziś właśnie mali odkrywcy kończą swoją przygodę z nauką.

  - Głównym celem tegorocznej Letniej Szkoły Odkrywców jest zbudowanie szkolnego ruchu naukowego, poprzez zapoznanie dzieci z metodą pracy naukowej, która ma służyć rozwojowi kompetencji społecznych i obywatelskich oraz umiejętności uczenia się ? podkreślają organizatorzy.

  Zajęcia prowadzone były metodą projektów edukacyjnych przez studentki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytetu Wrocławskiego w obecności nauczycielek Zespołu Szkół w Głoskowie. Uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie ?Co kryje w sobie imię?? i zastanawiali się nad zagadnieniem ?Moda - odmienność czy szablonowość??, zaś podczas realizacji projektu ?Tropem przeszłości? rozwijali zainteresowania archeologiczne. Zaprojektowali także makiety zamku i zgłębiali tajniki komunikacji językowej.

  mat. pras./oprac. jd

   

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz