Droga wojewódzka nr 805 w Trąbkach (gm. Pilawa) jest zablokowana po wypadku, w którym poszkodowane zostały dzieci.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 16 w okolicach skrzyżowania na Żabieniec. Samochód osobowy prawdopodobnie uderzył w betonowy mostek. – Są trzy osoby poszkodowane, w tym dwoje dzieci – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

W środę w całym kraju prowadzone były działania Truck & Bus, mające na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób. Policjanci z garwolińskiego ruchu drogowego dokonali kontroli ponad 100 pojazdów, w tym 36 pojazdów ciężarowych i dwa autobusy.

Ogólnopolskie działania Truck & Bus ukierunkowane były na kontrolę transportu drogowego. Podczas prowadzonych działań, policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców, sposób przewożenia osób i ładunków.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Reducinie (gm. Górzno). 73-latek potrącił o rok młodszą rowerzystkę.

Do zdarzenia doszło przed godz. 15. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, 73-letni mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Toyota, podczas wykonywania manewru wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku 72-letniej rowerzystki potrącił ją. Na skutek czego kobieta doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w  Garwolinie.

Prosta droga do zawodu w Miętnem!

Opublikowano: 17 maj 2019, 08:30 Kategoria Edukacja
Miętne

Wybór ścieżki zawodowej, a więc decyzja o przyszłości, jest zawsze bardzo trudna. Zanim młody człowiek zdecyduje o szczegółach, musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy chciałby podążać ścieżką kształcenia ogólnego, myśląc o maturze i studiach czy może jego pasje, zdolności i zainteresowania kierują go w stronę kształcenia zawodowego. Ta druga opcja, mimo, że często  niesłusznie spychana na drugi plan, to w dzisiejszych czasach, w których wciąż poszukiwani są wysokiej klasy specjaliści, droga do sukcesu.

Głównym zadaniem stojącym przed szkolnictwem zawodowym jest solidne przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy po zakończeniu nauki, a w dłuższej perspektywie do  elastycznego dostosowania się przez nich do zmian na rynku pracy. Podstawą dobrego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy jest prowadzenie kształcenia zawodowego, a w szczególności kształcenia praktycznego we współpracy z pracodawcami, które realizowane musi być nie tylko w placówce edukacyjnej, ale także, a może zwłaszcza poza jej murami, np. zakładach produkcyjnych czy przedsiębiorstwach – mówi Lilla Nawrocka, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Asp. Paweł Olkowicz i sierż. szt. Kamil Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zajęli trzecie miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zakończyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Policjanci z Posterunku Policji w Łaskarzewie zatrzymali mężczyznę, który włamał się do firmy produkującej obuwie. 45– latek dokonał kradzieży ponad 300 par butów. Mundurowi odzyskali większość obuwia. Decyzją sądu sprawca kradzieży z włamaniem przebywa w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W połowie marca do Posterunku Policji w Łaskarzewie zgłosił się mieszkaniec Łaskarzewa. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że ktoś włamał się do jego firmy i dokonał kradzieży ponad 300 par obuwia o wartości 22 tysięcy złotych. W wyniku zabezpieczonych śladów i podjętych działań operacyjnych, policjanci błyskawicznie wytypowali sprawcę kradzieży. Ustalili, że kradzieży dokonał 45-letni obywatel Armenii, który przez kilka dni ukrywał się przed policjantami. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec marca na terenie Kielc, gdzie dokonał innego przestępstwa.