SPZOZ w Garwolinie pilnie zatrudni lekarzy pediatrów – takie ogłoszenie widnieje na stronie internetowej garwolińskiego szpitala. Od kilku miesięcy SP ZOZ bezskutecznie próbuje znaleźć lekarzy do pracy w oddziale i na dyżury. Czy oddziałowi dziecięcemu grozi zamknięcie?

Wydłużające się kolejki, brak lekarzy pediatrów na nocnych dyżurach czy wreszcie zamykanie oddziałów dziecięcych. Do tego coraz wyższa średnia wieku czynnych zawodowo specjalistów. Według danych Naczelnej Izby Lekarskiej na dzień 30 czerwca 2019 w całej Polsce jest 15 tys. pediatrów. To prawie połowę mniej niż lekarzy chorób wewnętrznych. O tym, że brakuje lekarzy pediatrów w całej Polsce mówi się od kilku lat. Teraz ten problem dotknął Garwolina.

Na granicy miasta i gminy Garwolin ma powstać zakład recyklingu tworzyw sztucznych. Mieszkańcy Woli Rębkowskiej protestują. Ich zdaniem inwestycja będzie uciążliwa dla otoczenia. - Nie będzie tam żadnej spalarni śmieci! - mówi inwestor.

„Planowana inwestycja ma mieć miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, co narazi naszą społeczność na wieloletnie udręki związane z potwornym odorem rozkładających się śmieci. Jesteśmy wstrząśnięci zaistniałą sytuacją” – napisali do naszej redakcji mieszkańcy Woli Rębkowskiej w gminie Garwolin.

W starostwie powiatowym trwa opracowywanie ogłoszenia do przetargu na zakup nowego auta służbowego. Jednogłośną decyzją rady powiatu, na ten zapisano 180 tys. zł.

Informację o tym, że powiat zamierza kupić nowy samochód przekazał za pośrednictwem facebooka. - Myślę, że zakup samochodu na potrzeby starostwa jest w pełni uzasadniony, ale kwota na jeden samochód ogromna. Może ktoś mi powie, jakie samochody są w takiej kwocie? – napisał Marek Chciałowski, który jako radny był za lipcowymi zmianami w budżecie, które wprowadzały kwotę 180 tys. zł na nowe auto. Półtora roku temu miasto Garwolin nowe Suzuki na rzecz urzędu kupiło za jedną trzecią tej kwoty.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 16 lipiec 2019, 14:20 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 8 do 14 lipca.

 

Pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Nowym Pilczynie

8 lipca. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku jednorodzinnego w Nowym Pilczynie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na płonący dach, a drugi na poddasze przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu i wnętrza poddasza, w celu dogaszenia ukrytych zarzewi ognia oraz monitorowano miejsce pożaru kamerą termowizyjną. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły cztery zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Policjanci szukają świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 czerwca około godziny 16.15 na ulicy Stacyjnej przy skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną w Garwolinie

Dwóch chłopców przejeżdżało rowerami przez oznakowane przejście dla pieszych, a kierowca motocykla, chcąc uniknąć potrącenia, gwałtownie zahamował przewracając się na jezdnię. Do tego zdarzenia doszło 24 czerwca około godziny 16.15 na ulicy Stacyjnej przy skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną w Garwolinie.

Pamięć o polskiej wsi - uroczytości w Wanatach

Opublikowano: 16 lipiec 2019, 10:43 Kategoria Aktualności

12 lipca przypada narodowe święto Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Uroczystości związane z tym dniem zorganizował w Wanatach Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Tuż przed godz. 17.00 przy pomniku pacyfikacji wsi Wanaty zaczęły gromadzić się poczty sztandarowe, mieszkańcy Wanat, Dąbrowy i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście. O godzinie 17.00 po wprowadzeniu sztandarów pod pomnik uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn narodowy. Uroczystość rozpoczął Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Garwolinie Marek Chciałowski, który nawiązał do roli mieszkańców wsi w walce o wolność.