reklama

Pomagają bezinteresownie

Opublikowano: 19 grudzień 2014, 10:20 Kategoria Edukacja
zsp 2 garwolinwolontariat
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W wielu akcjach charytatywnych brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Dzięki zaangażowaniu młodzieży udało się pomóc podopiecznym hospicjum, domu starości, potrzebującym rodzinom z powiatu garwolińskiego oraz 4-letniemu Wojtusiowi.

?Pakujemy dla hospicjum? to akcja prowadzona na terenie garwolińskich supermarketów mająca na celu zbiórkę funduszy na działalność Hospicjum Domowego Empatia. Kwestorami podczas jednej z takich zbiórek byli uczniowie ZSP nr 2 w Garwolinie. Ośmiu uczniów zachęcało do wsparcia hospicjum działającego m.in. na terenie powiatu garwolińskiego.

 

reklama


Zostali św. Mikołajami

Uczniów z Dwójki nie trzeba było namawiać do innych akcji charytatywnych. Dzięki zbiórce produktów spożywczych ?I Ty możesz zostać św. Mikołajem? udało się stworzyć cztery paczki. Świąteczne niespodzianki trafiły do trzech potrzebujących rodzin z gminy Pilawa oraz do ucznia szkoły.

Nakrętki dla Wojtusia

W połowie grudnia w ZSP nr 2 gościli wyjątkowi goście. 4-letni Wojtuś przyjechał z rodzicami. Dziecko urodziło się z bardzo rzadką chorobą genetyczną ? stwardnieniem guzowatym. Mimo to, rodzice nie poddali się i każdego dnia walczą o lepsze życie dla syna. Jedynie kosztowne leczenie i intensywna rehabilitacja dają szansę na poprawę zdrowia malca.

- W tę walkę o rehabilitację Wojtusia włączyli się także nasi uczniowie To z ich inicjatywy nawiązany został kontakt z rodzicami chłopca, uczniowie sami wykonali kolorowe pudełka, do których zbierane są nakrętki w ramach akcji ?Nakrętki dla Wojtusia? ? wyjaśnia koordynator działań uczniów Izabela Odziemczyk-Dadas.

Dwa miesiące akcji przyniosły pozytywne efekty. Udało się zebrać osiem worków nakrętek. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży pomogą w domowej rehabilitacji 4-latka. Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli gościom życzenia, wręczyli drobny upominek i podzielili się opłatkiem.

Z wizytą w Drożdżówce

W środę, po raz trzeci młodzież z Dwójki odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora Kaśmin w Dróżdżówce (powiat miński). Pierwszym punktem wizyty był krótki program artystyczny, który szybko zamienił się we wspólne śpiewanie kolęd. Łzy wzruszenia widać było na twarzy uczniów i pensjonariuszy, których los przykuł do wózków inwalidzkich. Tradycyjnie prawie 150 pensjonariuszy otrzymało od młodzieży wyjątkowy prezent - własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami oraz opłatek.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama