reklama

"Panna młoda jak z żurnala" w Dwójce

Opublikowano: 24 kwiecień 2024, 14:46 Kategoria Edukacja
konkurszs 2 garwolingarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

31 uczennic i uczniów z 17 szkół wzięło udział w V Ogólnopolskim Konkursie Mody Fryzjerskiej „Panna młoda jak z żurnala”, organizowanego w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Uczestnicy dzisiejszego konkursu do Garwolina przyjechali m.in. z Warszawy, Puław, Parczewa, Mińska Mazowieckiego, Góry Kalwarii, Radzynia Podlaskiego, Grodziska Mazowiecki, Legionowa czy Biłgoraju. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantek gospodarzy.

Zadaniem uczestników było wykonanie fryzury stylizacji i makijażu nawiązującej do tematu przewodniego. W tym roku była to panna młoda. Wyobraźnia i pomysłowość uczestników były bardzo duża. A to potwierdza, że cele konkursu - doskonalenie umiejętności praktycznych oraz rozwój zainteresowań fryzjerstwem - zostały zrealizowane.

reklama


Uczestników oceniało profesjonalne jury. Wysiłek uczestników w wykonanie fryzur docenił starosta powiatu Mirosław Walicki, który z burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak objął honorowy patronat nad konkursem.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, na uczestników i gości czekały niespodzianki. Uczniowie Dwójki wystąpili w pokazie mody kolekcji Masha, pokazie sukni ślubnych oraz w tańcu walca. Gościem specjalnym konkursu był znany stylista Tomasz Schmidt.

Liczne grono sponsorów i partnerów konkursu przyznało kilkanaście wyróżnień. W konkursie głównym pierwsze miejsce zdobyła Julia Karaś (ZSP w Radzyniu Podlaskim), drugie Amelia Sankiewicz (ZSSiO w Biłgoraju), a trzecie Karolina Staniszewska (ZSTiL nr 2 w Grodzisku Mazowieckim). Wyróżnienia specjalne trafiły do Nicoli Bober (ZSSiO w Biłgoraju), Weroniki Siarkiewicz (ZS nr 2 w Garwolinie) i Karoliny Staniszewskiej (ZSTiL nr 2 w Grodzisku Mazowieckim).

Nagrody wręczali m.in. w imieniu starosty powiatu Norbert Wilbik oraz Justyna Maszkiewicz oraz dyrektor szkoły Ewa Flaga. Konkurs zorganizowały nauczycielki przedmiotów zawodowych fryzjerskich Kamila Lis i Katarzyna Gugałka.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama